FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Farklı server'dan database kullanmak

geyikkutuphanesi
Başlığa bakıp nasıl açıklamış diye merak içine girdiyseniz yanıldınız. Çünkü açıklamadım ben soruyom siz açıklayın. Bilsem açıklardım Very Happy Very Happy

Ben farklı bir server'dan database'i nasıl kullanabilirim? Yani database A server'ında site B server'ında olduğunda nasıl bir ayar yapmam lazım ki A server'ındaki database B server'ındaki siteyi çalıştırsın?. Hani configirasyon dosyasında db name; dbuser name vs. ayarlarını nasıl yapmalıyım???? localhost yerine ne yazmalıyım yani?? Cevaplaycak arkadaşlara teşekkür ettim. Smile
dxhunter
Valla kardes sanirim config.php de veya forum kurarken localhost yerine mesela xxx.frihost.net yazsan belki olur bilmiyom denemek lazim Very Happy
geyikkutuphanesi
olmadı Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
abone
database konfigürasyonu gerektiren ilgili dosyada localhost yerine ,databseni barındırdığın sunucunun adresini yazacaksın,olay bu kadar.

mesela database'ini barındırdğın adres http://www.freesql.org olsun.sen database ile ilgili ayrlar kısmıda "localhost" yerine "freesql.org" yazacaksın.Ben bi ara bu şekilde kullanmıştım..

diğer bilgiler database ismi,kullanıcı ismi,şifre v.s. ilgili yerlere ne ise aynen yazılıyor.
geyikkutuphanesi
Domain yazınca olmadı da ip yazınca oldu Very Happy Very Happy
Seregwethrin
Karşı sunucunun remote database kullanımına izin vermiş olması gerekiyor. cPanelde bunun ayarı var, o databaseye belirli bir ipden izin veriyorsunuz. Gerisini zaten php ile mysql bağlantı komutları parametlerinden yapabilirsiniz.
geyikkutuphanesi
tamam ben de zaten cPanelli hostingden yaptım da gelelim bizim directadmine bakalım burda nasıl? Very Happy
abone
he işte,orda dur bakalım.. Laughing

geyikkutuphanesi wrote:
tamam ben de zaten cPanelli hostingden yaptım da gelelim bizim directadmine bakalım burda nasıl? Very Happy
geyikkutuphanesi
Durcam mı bilmiom ama bi hız kestim bile zaten Very Happy Very Happy Very Happy
Seregwethrin
şimdi yavaşladın birazdan durursun Razz
geyikkutuphanesi
Evetttt buldummmm
directadminde MYSQL Management 'da database'in üstüne tıklayınca çıkan Access Hosts kısmına kullanmak erişimine izin vermek istediğin hostu add host kısmından ekliyon. Yani directadmin de de var öyle bişey Very Happy
abone
hadi gözünaydın olsun... Very Happy

geyikkutuphanesi wrote:
Evetttt buldummmm
directadminde MYSQL Management 'da database'in üstüne tıklayınca çıkan Access Hosts kısmına kullanmak erişimine izin vermek istediğin hostu add host kısmından ekliyon. Yani directadmin de de var öyle bişey Very Happy
geyikkutuphanesi
abone wrote:

geyikkutuphanesi wrote:
Evetttt buldummmm

sağolasın eksik olmayasın Very Happy
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
abone wrote:

geyikkutuphanesi wrote:
Evetttt buldummmm

sağolasın eksik olmayasın Very Happy

bişey değil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
b17
scriptin db ayarında localhost yazan yere server adresini yazarsın başka serverdan kullanır...
duckling
b17 biraz geç kalmışsın sanırım Very Happy
arno
bu aslında güzel bu uyguluma. yani benim aklıma hemen pandela geldi. orada mysql sınırı var. yani şuan hatırlayamıyorum ama sanırım mysql 10 mbyi aşınca bi sürü mail geliyo. kapatacaz falan filan diyolar. bu şekilde kullanırsak hiç bi sorun çıkmaz. ayrıca domain de yönlendirilebiliyo. Bedavaya çok güzel host olur yani Smile
cavbela
arno wrote:
bu aslında güzel bu uyguluma. yani benim aklıma hemen pandela geldi. orada mysql sınırı var. yani şuan hatırlayamıyorum ama sanırım mysql 10 mbyi aşınca bi sürü mail geliyo. kapatacaz falan filan diyolar. bu şekilde kullanırsak hiç bi sorun çıkmaz. ayrıca domain de yönlendirilebiliyo. Bedavaya çok güzel host olur yani Smile

frihost ne güne duuryo ki . .. . .. . . . .. . .. . .. .... . . .. . . . ..
b17
duckling wrote:
b17 biraz geç kalmışsın sanırım Very Happy

EVET ÇOK GEÇ .....
geyikkutuphanesi
oooo başlığın sahibi benmişim. Kim açmış bu konuyu diyom Very Happy Bayağı zaman olmuş ha açalı Very Happy
tiscali
geyikkutuphanesi wrote:
oooo başlığın sahibi benmişim. Kim açmış bu konuyu diyom Very Happy Bayağı zaman olmuş ha açalı Very Happy

ne cabuk unuttun... Very Happy
b17
tiscali wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

ne cabuk unuttun... Very Happy

Ben de açtığım konuları unutuyorum hep... Olur böyle şeyler.Yaşlanıyoruz Laughing (Yaş da daha 16 ) Cool
geyikkutuphanesi
eeee taaa şubatta açmışım başlığı ağustostayız 6-7 ay olmuş yarım sene eder. Very Happy
mr.emre
Ben asıl farklı serverdan nasıl subdomain kullanılıyor onu öğrenmek istiyorum.

Mesela

http://imageshack.us/ & http://img128.imageshack.us/

veya

http://rapidshare.de/ & http://ul20l3.rapidshare.de/

gibi..