FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

phpBB nasıl kurulur yardım lütfen

mr.emre
local host'ta php nuke kurulu tıkır tıkır çalışıyo (en azından ben öyle sanıyorum.)

ama iki site war localde(bilerek yaptım)
ikiside aynı site ama birinde phpnuke 7.5 yüklü diğerinde 7.8 yüklü.
karşılaştırmak amacıyla yaptım

phpnuke 7.8 yüklü sitede admin panelinde forums'a tıklayınca

Quote:
phpBB : Critical Error

Error creating new session

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'session_admin' in 'field list'

INSERT INTO nuke_bbsessions (session_id, session_user_id, session_start, session_time, session_ip, session_page, session_logged_in, session_admin) VALUES ('2ee11fd3e4661ff9096596aed2023d84', '1', '1139141216', '1139141216', '7f000001', '0', '0', '0')

Line : 203
File : sessions.php

bu çıkıyo. (beyaz bi sayfa bitek bunlar yazıyo)

phpnuke 7.5 yüklü sitede ise admin panelinde forums'a hata falan vermiyo adam gibi forum, kategori vb. ekleniyo.
menüden forum'a girince yukarlarda boş alanlarda

Quote:
Warning: Failed opening 'modules/Forums/language/lang-turkish.php' for inclusion (include_path='.;c:\apache\php\pear') in c:\apache\htdocs\test\mainfile.php on line 200

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:\apache\htdocs\test\mainfile.php:200) in c:\apache\htdocs\test\includes\sessions.php on line 222

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:\apache\htdocs\test\mainfile.php:200) in c:\apache\htdocs\test\includes\sessions.php on line 223

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:\apache\htdocs\test\mainfile.php:200) in c:\apache\htdocs\test\includes\page_header.php on line 492

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:\apache\htdocs\test\mainfile.php:200) in c:\apache\htdocs\test\includes\page_header.php on line 494

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:\apache\htdocs\test\mainfile.php:200) in c:\apache\htdocs\test\includes\page_header.php on line 495

bu yazılar çıkıyo.

bide ben becerebilirsem phpbb2plus yüklemek istiyom nası halletcem.
bu sorunum hallolsun php2plus yüklemesemde olur

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
YARDIM
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
tufansaba
phpbb kurmak için ilk önce phpbb.com dan dosyalar indirilir (Türkçe Yaması Güncel Değil Ondan canver.net ten indirin) Hosta upload edilir upload bittikten sonra phpmyadmine girilir ve bi DB(DataBase) Oluşturulur sonra sitenin adresi yazılır ve phpbbyi hangi klasörle attıysanız onu yazıp /install/install.php satırını ekleyin (örnek : www.site.com/forum/install/install.php) gelen sayfadan db ismi user name pass gibi istediği bilgielri girdikten sonra bitir diyerek forumu kurarız sonra hosttan install ve contrib klasörleri silinir aski takdirde forum açılmaz ve forumumuzu güzel güzel kullanırız....
mr.emre
Teşekkürler Tufansaba
Dillian
Allah Senden Razı Olsun ya ptım en sonunda hahaha.. bir şey daha sorucam..localde nası kurcaz??
tufansaba
alttaki linkten dosyayı indirin ve kurun

AppServ 2.5.4a
Apache 2.0.55
MySQL 5.0.15
PHP 5.1.1
phpMyAdmin-2.6.4-pl4

BU adresten AppServ paketini bilgisayarınıza indirip;
http://prdownloads.sourceforge.net/appserv/appserv-win32-2.5.5.exe?download

sonra bitince direk next next diyerek kurun ayarlara ellemeyin

c:\appserv\www altına istediğiniz php dosyası yada sistem çalıştırabilirsiniz

giriş adresi localhost\forum\ vs.....