FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

PayPal hakkında..?

Coomedy
selam arkadaşlar bu paypalı bana biraz açıklarmısınız?

nedir ne değildir?

ne işe yarar?

yenirmi içilirmi? Razz

şöyle bişiy sanıyorum , internet kredi kartı gibi,

bazı şeyler yaparak para alabiliyosunuz netten gerçek para gibi

kullanabiliyosunuz

birilerine bağışlaabiliyosunuz vs..vs...vs..

tam olarak nasıl çalışıyor anlatabilirmsiniz?

mesela üyelkte kredi kartı gerektiriyormu??
.......ç....çç.ç..ç................
eticaret
bu paypal sayesinde avrupa amerika heryerden alışweriş yapabiliosun..tabiiki kredi kartın dahilinde..e-mail yoluyla para aktarımı oluo..mesela biri sana e mailin wasıtasıyla para yollayabiliyor..

eger bi gün hesap actırır we para kazanmak istersen...mail at.. on_ticaret@yahoo.com.tr
loserk
evet aynen öyle...paypal budur işte... Laughing
b17
Bilmiyom Laughing güzel brşey diyor babam hihihi
geyikkutuphanesi
sadece alışveriş yapmıyorsun. Mesala benim imzamda bulunan sitemde gold ve silver üyelikler için ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun için paypal da bir hesap açtım (basit bir üyelik işleminden ibaret)Siteden kredi kartınızla siz gold üyelik ödemenizi yapabiliyorsunuz (paypal sitesi üzerinden güvenli bir şekilde) Sonra para benim paypaldaki hesabıma geçiyor. Entegre bir sistem sanki benim sitem üzerinden ödemeyi yapmış gibi oluyorsunuz. Ben de paypaldaki hesabımda bulunan parayı değişik şekillerde kullanabiliyorum.

Bu kadar anlattık artık siteye girip üye olup gold üyelik satın alırsınız heralde Laughing Very Happy
(Not: ilk 100 üyeye 20$ değerindeki gold üyeliği ücretsiz veriyorum)
mr.emre
geyikkutuphanesi wrote:
sadece alışveriş yapmıyorsun. Mesala benim imzamda bulunan sitemde gold ve silver üyelikler için ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun için paypal da bir hesap açtım (basit bir üyelik işleminden ibaret)Siteden kredi kartınızla siz gold üyelik ödemenizi yapabiliyorsunuz (paypal sitesi üzerinden güvenli bir şekilde) Sonra para benim paypaldaki hesabıma geçiyor. Entegre bir sistem sanki benim sitem üzerinden ödemeyi yapmış gibi oluyorsunuz. Ben de paypaldaki hesabımda bulunan parayı değişik şekillerde kullanabiliyorum.

Bu kadar anlattık artık siteye girip üye olup gold üyelik satın alırsınız heralde Laughing Very Happy

Vay, hayırlı olsun. Süper olmuş. Bu arada üye oldum, benim goldu unutmayın Very Happy
duckling
invisionplus.net'teki forumumun yedeğini alırken kullandım. gerçekten çok kullanışlı ve hızlı bir sistem Smile
geyikkutuphanesi
mr.emre wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Vay, hayırlı olsun. Süper olmuş. Bu arada üye oldum, benim goldu unutmayın Very Happy

Gold oldun bile sana da hayırlı olsun Very Happy
utkufb
paypal dediğin sanal bankadır. kredi kartlarını bağlarsın çalışır
selim06
Evet Paypal gerçekten hoş bir sistemdir,her ne kadar Türkiye'deki bankalarla anlaşması olmasa da tüm Dünya'da 100 Milyon'un üzerinde üyesi vardır. http://ebay.com bir kaç yıl önce yönetimini satın almıştır.Paypal'da 3 hesap seçeneği var:Normal,Premium,Business.Benim hesabım Premium bazen Paypal %2 civarında kendine komisyon alıyor çünkü Premium'um.Ama olsun olanakları güzel,ayrıca yurt dışındaki şirketlere Kredi Kartı numaranızı vermektense Paypal adresinizi vermek çok daha uygun!
Hesap açmak çok kolay ama para transferi için bir Kredi Kartı belirtmiş olmanız gerekiyor.
abone
hımmm kısaca tarif etmek gerekirse paypal benim için bir ütopyadır Laughing
loserk
paypal insanın kendine yakışanı giymesidir Laughing bide kendine yakışmayan şeyler giyenler var onlara paspal diyoruz Laughing kendimden iğrendim,ıyy Laughing
abone
soğuk moğuk ama iyi helal olsun loserk güldürdün beni Laughing

loserk wrote:
paypal insanın kendine yakışanı giymesidir Laughing bide kendine yakışmayan şeyler giyenler var onlara paspal diyoruz Laughing kendimden iğrendim,ıyy Laughing
loserk
acaba benim yüzümden kilitlenir mi bu başlık? Laughing abone yine de güldüğün için sağol,ama ben kendim bile gülmemiştim buna Laughing
cavbela
yok kitlemez selim kaale bile almamıştı o espiriyi Laughing Laughing Laughing Laughing bu arada kaal inşalah boyle yazılıyodur Laughing Laughing Laughing
selim06
cavbela wrote:
yok kitlemez selim kaale bile almamıştı o espiriyi Laughing Laughing Laughing Laughing bu arada kaal inşalah boyle yazılıyodur Laughing Laughing Laughing

Yok esteğfurullah her espiriniz,her bastığınız tuş benim için çok değerli.Hem zaten hepimiz birer espri değilmiyiz bu hayyatta,kimimiz sönük kimimiz soğuk kimimiz harika...(Bu arada sanırım ilk a'nın üstünde bir çizgi olacak canım kardeşim.bkz:http://tdk.org.tr/yazim/)

Hey Allah'ım ya bi espri yapılmış herhalde fark edemedik gitti,bari bi şeyler diyelim de ayıp olmasın. Very Happy
loserk
selim06 wrote:

Hey Allah'ım ya bi espri yapılmış herhalde fark edemedik gitti,bari bi şeyler diyelim de ayıp olmasın. Very Happy

çaktırmaaa Laughing
serazat
pay pala üye olduktan sonra hesap doğrulanmamış yazıyor üyebilgilerinizde internetten alış veriş yaparkende buna dikkat ediyorla o yüzden hesabınızı doğrulamanız gerekiyor bu işlemde kredi kartınızdan yaklaşık 2 $ kesiyor kart gerçekmi diye. ama daha sonra ikinci işleminizde bakiyenize ekleniyor bu 2$

tam güvenli alış veriş için:

Bir sanal kart oluşturun bu sanal kartı pay pala bağlayın paypaldan kolay kolay dolandırılamazsınız ama hadi oldu diyelim sanal kartınızın limitini her işlem sonunda sıfırlarsınız çokta güvenli olur. ihtiyacı olanlar mutlaka olsun ama bide bundan bulunsun diyenlere tavsiye etmiyorum gerek yok şimdilik.
loserk
serazat wrote:
... hesabınızı doğrulamanız gerekiyor bu işlemde kredi kartınızdan yaklaşık 2 $ kesiyor kart gerçekmi diye.

kart gerçek değilse hangi hesaptan kesecek ki 2 doları Laughing
serazat
loserk wrote:

kart gerçek değilse hangi hesaptan kesecek ki 2 doları Laughing

O zaman kesilmiyor ama hesap da doğrulanmıyor.