FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Serwer frih.net nie dziala ?

GKH
Tak się dziwie, mój serwer na frih.net nie chce działać Shocked

a serwey na frihost.net działają Wink

Co tu się dzieje Question

A CO wy macie też na frih.net to wam działa Question

mi już prawie jeden dzień nie działa Rolling Eyes
Omoel
Serwer 2 [ten z frih.net] padł, chwilowo miejmy nadzieje Rolling Eyes .
Wczoraj po południu tyz padł, ale B. naprawił do 21.00. Teraz zaś rano padł. Już jest taki topic, wczorańszy, niech jakiś modek sklei Wink .
mtx
zaczyna mnie to wpieprzać, bo mnie co kilka dni ma kłopoty z wyświetlaniem..
jak tak dalej pójdzie przeniosę się na płatny!
darczeku
mtx wrote:
zaczyna mnie to wpieprzać, bo mnie co kilka dni ma kłopoty z wyświetlaniem..
jak tak dalej pójdzie przeniosę się na płatny!
]
polecam Webd albo forall ( z tych tańszych:P)
Omoel
Działa już Smile .
SkorpioN
Nom, też zauważyłem, że już działa.

a więc zapraszam na www.zanzahar.frih.net
mtx
Trochę nie ten dział do reklamowania swojej strony- to jest spam Razz
darczeku
dobra serwer dziala wiec po co pisac w tym temacie...Ups Cool
Arin
Ugh... czasem mi ręce opadają :/

Posłuchajcie uważnie.

Jeśli coś nie tak dzieje się z Waszą stroną to poczekajcie chwilę i spróbujcie ponownie. Jeśli ciągle nie będze się wczytywać, to należy wtedy spojrzeć na najnowe wątki w Web Hosting Support oraz Announcements and Rules - tam zawsze są informacje z pierwszej ręki, ponieważ praktycznie całą dobę jakiś admin jest online.

Dalej, ja rozumiem, że jak się ma stronkę i następuje downtime, to można się trochę zirytować. Ale nie rozumiem niektórych głosów (jak na przykład przenosiny na płatny serwer i od razu polecenie jakiejś firmy). Tak się składa, że możecie płacić i po 1000 pln na miesiąc za hosting, a downtime'y i tak będą. Bo taka jest już sama specyfika serwerów. Co więcej, płatny hosting uznaje się za dobry w momencie, kiedy uptime utrzymuje się na poziomie powyżej 97%. Jeśli ktoś z Was czytał FAQ, to wie, że niektórzy userzy montują na swoich stronach liczniki tegoż uptime'u, i w danych takiego licznika (znajduje się tutaj) za grudzień pisze:
Code:
2005   December   1   98.218%   1.782%
a cały uptime od momentu zainstalowania go (od 24 września 2005) obliczony został na 97.809%. Biorąc pod uwagę jakie możliwości daje Frihost - i mówię to nie jako moderator, tylko zupełnie prywatnie - wszelkie głosy takiej niewdzięcznej krytyki uważam za co najmniej nie na miejscu. Proszę Was o trochę pokory i rozeznanie się w temacie.

Cheers,
Arin.
GKH
darczeku wrote:
dobra serwer dziala wiec po co pisac w tym temacie...Ups Cool

no też odpisze, żeby też nabić posta Razz

Mi dalej nie chce działać Shocked
spytam się admina co jest grane Smile
mtx
Arin- może to jest 97%, ale kiepsko to wygląda, kiedy w godzinach szczytu str siada. Jeśli już coś takiego się zdarza, nie mogli by wywiesić wszędzie str typu: serwer chwilowo nie działa- remanent- wróć za 10 min (po ang).

Bo do mnie piszą ludzie, że nie mogę się dostawać na str i co ja im mam im powiedzieć?

Pisałam o tym płatnym, bo wtedy mogę zaskarżać firmę, że jest do bani (mam kumpla, który tak zrobił i wygrał), więc czasem jest to bardziej opłacalne..
Jakub
Skoro kogo? sta? na p?atny to co robi tutaj Wink droga wolna, przeciez nikt nie zabrania p?acic i mie? Wink jak dla mnie dyskusja nie co dziwna Wink
Arin
mtx wrote:
Arin- może to jest 97%, ale kiepsko to wygląda, kiedy w godzinach szczytu str siada. Jeśli już coś takiego się zdarza, nie mogli by wywiesić wszędzie str typu: serwer chwilowo nie działa- remanent- wróć za 10 min (po ang).

nie, ponieważ to jest fizycznie niemożliwe. gdyby serwer był w stanie wyświetlać taką stronę to i wyświetlałby normalne strony wszystkich userów.

mtx wrote:
Bo do mnie piszą ludzie, że nie mogę się dostawać na str i co ja im mam im powiedzieć?

że jest awaria?

mtx wrote:
Pisałam o tym płatnym, bo wtedy mogę zaskarżać firmę, że jest do bani (mam kumpla, który tak zrobił i wygrał), więc czasem jest to bardziej opłacalne..

owszem. tylko jestem ciekaw po co, jeśli awaria powstała nie z ich winy.

ostania awaria serwera numer 2 frihosta - o czym możecie w ogłoszeniach oficjalnych przeczytać - była spowodowana czyjąś próbą przejęcia serwera bądź po prostu uszkodzenia go z zewnątrz.

cheers,
Arin.
PaLa
Coś się stało z moim kontem, jak wchodze na swoją strone pisze że nie ma takiej strony, nie moge się zalogować do directadmina otrzymuje taki komunikat:

Code:
Invalid login. Please verify your Username and Password

A login i hasło są dobre... moja strona nie była nie zgodna z regulaminem (forum o dragon ball na phpBB by Przemo) nie znam Angielskiego więc nie mam jak napisać do Adminów...
GKH
ale ja mam powazniejszy problem, tak jak bym mial bana Shocked

nie mgoe wjesc na strone a ni na FTO Shocked
bardzo dziwne Crying or Very sad
mtx
Quote:
Bondings
December 31 - Server 2 Downtime
2 n0obie4life 177 Mon Jan 02, 2006 5:11 pm
Bondings
December 30 - Server 2 http down
1 mOrpheuS 85 Fri Dec 30, 2005 6:11 pm
Bondings
December 28 - mySQL Intermittent Downtime
2 n0obie4life 127 Wed Dec 28, 2005 7:37 pm
Bondings
december 25 Server 2 - hardware check (down for a few hours)
2 Bondings 116 Mon Dec 26, 2005 1:42 pm
Bondings
December 23 - Server 2 (frih.net) down
1 mOrpheuS 214 Fri Dec 23, 2005 2:56 pm
Bondings
December 22 - Server 2 (frih.net) is down
12 n0obie4life 296 Fri Dec 23, 2005 3:25 am
n0obie4life
[RESOLVED] December 11- Server 2 - Directadmin is down
1 n0obie4life 127 Sun Dec 11, 2005 6:11 am
Marston
[SOLVED] Server 2 - websites not working (7-12-2005)
1 Bondings 191 Thu Dec 08, 2005 8:21 am
Bondings
Server 1 down for 6-7 hours (3 december)

9 problemów w ciągu 31 dni? To daje wynik 'down' co 4 dni.. I to ma być te 97%? Nie chce narzekać, ale to trochę wkurza..
votd
Czasem frihost jest down, ale to nie z winy adminów, jeśli wasza strona nie działa - to nie działają wszystkie strony. Po prostu, normalna kolej rzeczy. Na szczęście usterki zdarzają się albo z samego rana albo w nocy.
Ramelof
Co się dzieje z serwerem. Już od tygodnia i paru dni serwer ani razu nie działał.
mtx
ja nie mówię, że to z winy adminów, tylko w ogóle..

działa, działa.. na pewno u mnie.. czyli 2 serwer
Ramelof
no to ja tego nie rozumiem jestem na serwerze z direct adminem czyli 2 i mi wcale nie działa od dłuższego czasu
hawranek31
Dziwne mi działa normalnie.

A tak wogóle nie ma co narzekać wkońcu nic za to niepłacimy, poza pisaniem postów.

Tak więc tylko dziękować.
mtx
Nie narzekam.. po prostu trochę mi smutno, że siada i jakoś nie mogę uwieżyć w te 97%.. chociaż nie zaprzeczam..
Ramelof
Czy jakiś moderator mógłby się pytać admina co jest z serwerem. Jedni twierdzą że im działa a inni twierdzo że nie (w tej grupie ja jestem). Proszę o szybką interwencje.
luxtu
ja nieraz mam moment kiedy moja strona jest down ale mysle sobie:
"no dobra niech im bedzie daja mi za darmo 250 mega i 10 giga transferu oraz brak reklam za marnego posta dzienie wiec moze byc, wkoncu nie mam jakiejs super odwiedzalnosci mojej strony te paredziesiat wejsc na tydzien to co to jest i tak dalej sie usprawiedliwiam...."
Prawda jest natomiast taka ze nawet najlepszy darmowy host niedorowna platnym, oczywiscie nie wszystkim bo niemozna powiedziec ze platny cacy a darmowy be, host o takich parametrach jak na frihost to kwaota bliska 100 zl rocznie i wcale nieznaczy ze bedzie lepszy ale tak to juz jest
draqo
Czasami trafiam na downa Wink ale nie często. Nie można wymagać za dużo od darmowego hostingu. Jakbyśmy płacili to byśmy wymagali Wink
Xaros
Jak patrze od dawna juz nie ma problemow z dzialaniem obu serwerow freehost.net oraz frih.net. Bardzo mnie to cieszy bo sam ma stronke na frih.net i jak serwer nie dziala trace memberow Rolling Eyes
Ramelof
Ja rozumiem że nie można wymagać ciągłego działania tylo że mi wcale nie działa.
ChesterB
To nie marudź na frihost tylko idź porozmawiaj ze swoim providerem.
draqo
My tu nie mamy nic do gadania Wink Wink Wink Płać i wymagaj! Wink
Ramelof
Dobra sprawa wygląda tak . Provider nic nie zablokował i twierdzi że to ja sam sobie zablokowałem. Ale problem tkwi w tym że ja nie wiem jak ja to mogłem zrobić. Posiadam Norton System Works i Microsoft Anti Spyware mam wyłączoną zaporę windoswa XP. Może ktos wie co ma zrobic.
SkorpioN
Ehhh, z tego co widze to coraz więcej błędów jest.

Raz nie działa forum frihost.com, raz nie działa cały serwer, raz problemy z mysql, a teraz jakos wolno chodzi.

Coś mi sie zdaje, że frihost.com idzie ku upadkowi.

Ale cóż, poczekamy zobaczymy.
GKH
Laughing
Admin wtedy mi dał bana
Very Happy Very Happy Very Happy
właśnie dlatego tylko u mnie nie działał mój serwer Razz
//edit
bo miałem dwa błęne logowania do FTP Razz
Xaros
Noo fakt, że wciąż czasami serwer frih.net na moment "siada", ale w takiej sytuacji, jak już było wcześniej powiedziane, wystarczy odczekać moment i próbować moment. Jak nie pomoże to jeszcze poczekać chwilkę. Za którymś razem na pewno "załapie". Wink
SkorpioN
Nom, załapać, załapie, ale to troche denerwuje, nie raz trzeba czekać długo czasu na załadowanie strony, a tu bęc:

Nie można wyświetlić strony Smile
Calemb
A mam pytanko jak często siada ten server? Nie zebym się wycofywał, bo innego bezpłatnego, o takich parametrach hostigu nie znajde. Ale dobrze wiedzieć że np. w sobote wieczorem można się spodziewać niespodzianki..
SkorpioN
rano, po poludniu i chyba w nocy Razz a teraz to nie wiem, mam coś z kompem Smile
mtx
Często, niestety, upadki serwera są wcześniej nie przygotowane i to troszkę powoduje dyskomfort..

ale cóż..

trzeba przetrzymać Sad
Seba222
Nie bede nowego watku zakladal, wiec w tym zapytam! Czy z waszym PHPMYADMIN wszystko jest OK? U mnie sie wykrzacza zaraz po zalogowaniu, jezeli probuje sie do niego polaczyc za pomoca firefoxa 1,5 i opery 9,0. Dziala jedynie jak wejde IE 6,0. W operze i firefoxie po zalogowaniu, otwiera sie okno, ze wysapil blad i program musi zostac zamkniety. Co z tym zrobic, bo IE nie lubie!
NEO-GRYOK
Co się dzieje? Dlaczego FriHost pada co 20 sekund? Wczoraj wieczorem chciałem dodać newsa na stronie, i nie dało się klikam na ZALOGUJ padło, dobra loguje od nowa ok -> PANEL ADMINA padło, dąłem odśwież -> NEWSY padło achhhh daje odśwież ok weszło pisze newsa, napisałem daje wyślij padło! Co to ma być co się dzieje FriHost padał co jakiś czas ale od kilku dni to już przesada. W dodatku dziś wchodzę do panelu admina i chciałem zmienić graficzki przy linkach w nawigacji. Zmieniłem wszystkie wchodzę na stronę główna a tam wszystko się rozsypało. Zrobiłem od nowa całą nawigację i w tym momencie nie mogę tego poustawiać zamiast przesuwać się pojedyńczo to przesuwa się całość! Kilka dni temu dodałem artykuł potem prze edytowałem "dodatkową stronę" by dodać link i wchodzę na nią za 30 min nie ma nic, tak jakbym nie zapisał, dobra zgodzę się mogłem coś przeoczyć ale potem to się zdarzało częściej. I potem już to nie było moje przeoczenie tylko coś jest nie tak. Czy jest jaką odpowiedź na tak częste przerywanie połączenia i błędy występujące? I czy to kiedyś ustąpi?
Calemb
A ja jak narazie nie zauwazyłem żeby było coś nie tak... No może troche po PhpMyAdmin-ie się wolno porusza ale poza tym to ok Smile
SkorpioN
Z PMA nie trzeba często korzystać, jeśli ktoś musi, to niech sobie zrobi panel admina z taką opcją. Very Happy
Postman
NEO-GRYOK wrote:
Co się dzieje? Dlaczego FriHost pada co 20 sekund? Wczoraj wieczorem chciałem dodać newsa na stronie, i nie dało się klikam na ZALOGUJ padło, dobra loguje od nowa ok -> PANEL ADMINA padło, dąłem odśwież -> NEWSY padło achhhh daje odśwież ok weszło pisze newsa, napisałem daje wyślij padło! Co to ma być co się dzieje FriHost padał co jakiś czas ale od kilku dni to już przesada. W dodatku dziś wchodzę do panelu admina i chciałem zmienić graficzki przy linkach w nawigacji. Zmieniłem wszystkie wchodzę na stronę główna a tam wszystko się rozsypało. Zrobiłem od nowa całą nawigację i w tym momencie nie mogę tego poustawiać zamiast przesuwać się pojedyńczo to przesuwa się całość! Kilka dni temu dodałem artykuł potem prze edytowałem "dodatkową stronę" by dodać link i wchodzę na nią za 30 min nie ma nic, tak jakbym nie zapisał, dobra zgodzę się mogłem coś przeoczyć ale potem to się zdarzało częściej. I potem już to nie było moje przeoczenie tylko coś jest nie tak. Czy jest jaką odpowiedź na tak częste przerywanie połączenia i błędy występujące? I czy to kiedyś ustąpi?

Też zaczyna mnie to już wkurzać. Widzę że przenosisz na inny serwer strone. Możesz podać jaki. Czy jest bez reklam i ma php-mail ? No i czy jest darmowy, czy też płatny. Z góry dzieki za odpowiedź.
draqo
Ogólnie, to frihost jest the best. Najlepszy z wszystkich darmowych serwerów. Panle - DA - obleci Wink i tak dużo w nim nie przebywam. Jednynie co mnie troche wkurza, to to, że dość często serwer nie działa, fakt, że na krótko, ale jednak.
hawranek31
Ej czy server frihost nie dzial czy tylko mi nie dzial dzis od poludnia.

A jak by mi usuneli konto to te tutaj na forum tez?

Dzieki za info.
Calemb
I mi też dzis padł! Powinno byc tak, ze jak server pada to się punkty na forum nie odliczają:/ Bo ja pisz i pisze a tu server crach..
draqo
Już od dawna nie było tak długiej przerwy. Chyba cały dzień dzsisiaj serwer nie działa. Akurat miałem kopiować nowe pliki strony Mad
Calemb
Do mnie tez kumpel przychodzi. Ok zabieramy się do roboty! Odpalam Komandera, a tu : nie znaleziono komputera hosta. myślałem, że się załamie! Ok robimy na sucho. Patzrymy za pare godzineka tu ciągle nic(nawet teraz)
Arin
dobra, dość. pisałem już wystarczającą ilość razy w odpowiedniej ilości miejsc, że wszystko info co/jak/dlaczego wisi na forum Announcements and Rules. przestańcie narzekać, bo to jest już tak okropne, że brakuje tylko pisania, że Frihost jest wyłączany umyślnie i z premedytacją! gdyby sobie zadać trud wejścia na wspomniane przeze mnie forum to tam jak wół stoi, że ostatnio serwer przeszedł wymianę całego hardware'u oprócz dysku twardego, i stąd ten downtime. ale po co patrzeć w odpowiednie miejsce, skoro można ponarzekać i natrzaskać durnych postów.

-close- !

Arin.