FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Samsung Galaxy S5 önbellek temizleme nasıl yapılır?

gerimter
Ben şahsen hiç yaşamadım bunu ama yaşayanlara aşağıda öneri
Günümüzde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Öyle ki sosyal ağları takip etme, oyun oynama,müzik dinleme gibi birçok aktiviteyi bu cihazlarla yaparken elimizden düşürmüyoruz. Ancak ilk satın aldığımızda dokunmatik tepkilerimize hızlı cevap verebilen bu cihazlarda bir zaman sonra kasma, donma, yavaşlama hatta uygulamalarda hatalar oluşmaya başlıyor.

Peki bu duruma ne sebep oluyor?

Bu sebeplerin en başında cihazınızın önbelleğinde biriken fazlalıklar ve kaldırdığınız uygulamalardan geri kalan atık dosyalar gelmektedir. Önbellekte kalan birikintiler yeni gelen güncelleme ile çakışabilir ve ortaya beklenmedik kapanma, donma gibi hatalar çıkarabilir. Bu gibi durumla karşılaştığınızda telefonunuzun önbelleğini temizlemeniz gerekebilir.

Peki cihazınızın önbelleği nasıl temizlenir?

Android ekosisteminde birçok önbellek temizleme aracı bulunmakta ancak, hepsinin işe yaradığını söyleyemeyiz. Aksine cihazınızın önbelleğini temizlemek için indirdiğiniz uygulamalar bile telefonunuzda kalıntılar bırakabilir ve yavaşlamasına sebep olabilir. Bugün sizlere Samsung'un amiral gemisi modeli akıllı telefonlarından olan Galaxy S5'in önbelleğinin nasıl kolay bir şekilde temizlenebileceğini anlatmaya çalışacağım.

Samsung Galaxy S5’in önbelleği nasıl temizlenir?

http://www.teknolojioku.com/haber/samsung-galaxy-s5-onbellek-temizleme-nasil-yapilir-25524.html