FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Konu Eylem olsun bakalım bu sefer..

bluxberry
Selam Arkadaşlar.. Burada alakasız bir forumda alakasız bir baslık ama saece merak ediyorum nette zamanının cogunu geciren insanlar acaba ne düsünüyorlar..
Bu arad bundan sonraki post'umda zarar gorenlerin vb islemler için muracat edilebilecek numaralar olucak oradanda bilgi edinebilirsiniz.
bluxberry
Gezi Parkı olayları sırasında büyük zarar gören Taksim esnafı yaralarını sarmaya çalışıyor. İşlerinin yarıya yarıya düştüğünü, otel rezervasyonlarının yarıdan fazlasının iptal edildiğini belirten esnaf, bir an önce hayatın normale dönmesini istiyor. Çevredeki zararın en az 40 milyon lira olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Vekili Faik Yılmaz, "Artık eylemciler durmalı. Ayarı kaçırmamak lazım." dedi. Gezi Parkı'nda birkaç ağacın kesilmesi sonrası başlayan olaylarda polis ile olayı fırsata çeviren marjinal gruplar günlerce çatıştı. Bu durumu fırsat bilen örgüt yandaşları Taksim ve çevresindeki cadde ve sokakları savaş alanına çevirdi. Yüzlerce iş yeri ve otomobil zarar gördü. Kimi iş yerleri kundaklandı, kimi ise yağmalandı. Olayların bitmesiyle Taksim'de esnaf yavaş yavaş yaralarını sarmaya başladı. Normalde kameralara alışkın olan Beyoğlu esnafının, göstericilerden korkması sebebiyle röportaj yapmaktan çekindiği gözlendi. İşlerinin yarı yarıya azaldığını belirten esnaflar, olayların tamamen durmasını ve işlerinin yeniden eskisi gibi olmasını arzu ettiklerini aktardı.
İşlerinin çok azaldığını anlatan büfeci Fazlı Yılmaz, 2-3 yıl geriye gittiklerini ve zararlarının çok büyük olduğunu söyledi. Rezervasyonların büyük çoğunluğunun iptal edildiğini kaydeden bir otelin resepsiyon görevlisi Hüsnü Çilci, Haziran ayında normal şartlarda yüzde 90 doluluk oranında çalıştıklarını ancak bu ay otelin yüzde 30 doluluk oranıyla çalıştığını kaydetti.
'TAKSİM'DE 5 BİN ESNAF VAR'
Çevrecilerin iyi niyetle eyleme başladığını ancak marjinal grupların olay çıkardığını dile getien TESK Vekili Faik Yılmaz, "Taksim çevresinde 5 bine yakın esnaf var. 987 adet küçük ve orta büyüklükte büfe, 841 adet lokanta ve restoran, 530 kuruyemiş, 285 pastane, 1046 kafe, 291 çiçekçi, 799 kuaför ve berber, 311 konfeksiyoncu, 135 tuhafiyeci, 192 şans oyunları büfesi ve 142 adet de internet kafe işletmecisi var. Bu kadar esnaf terör olaylarından mağdur oldu." dedi.
Sadece Beyoğlu ve çevresindeki esnafın zararının en az 40 milyon lira olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Aslında eylemler ilk başladığında biz de çevrecilere destek verdik. Biz de AVM'lere karşıyız. Ancak mesele o değilmiş. Çevreci arkadaşlara yaptıkları eylemden dolayı teşekkür ediyoruz. Ama ötekiler geldi. Bizim camımızı çerçevemizi indirdi. Bu eylemlerin son bulup, ülkemizin refah haline gelmesi lazım. Biz tam kalkındığımız, zaman bu yaşananlar bize acı olarak kalacak. Artık eylemciler durmalı, ayarı kaçırmamak lazım. Yağmur yağarken biz 'Ne güzel yağmur yağıyor' diyoruz. Yağmur fırtına olunca da 'Ya rabbim yağmuru durdur' diye dua ediyoruz. Artık mahkeme kararı bekleniyor. Ya da referanduma gidilecek. Olayların durulması gerek." diye konuştu.
'ZARAR GÖREN ESNAF BİZİ ARASIN'
Zarar gören esnafı TESK'i arayıp, zararını bildirmeye çağıran Yılmaz, "Zarar görenler, (0212) 660 60 20 numaralı telefonu arasın, ya da (0212) 660 53 70 numaralı telefona faks çeksin. Biz de zararı bakanlığa iletip, çözüm bulmaya çalışalım." ifadelerini kullandı.

CHA İSTANBUL
bluxberry
Arkadaşlar en olarakta bu duran adm cıktı.. Güzel b ir eyLem sekli ama sadece durduğu için bir insanın kimliğine vb bilgilerine bakılmamalı bence..

Türkiye’de polisin Gezi Parkı gösterilerine müdahalesinin ardından, protestolar daha ‘sessiz’ ve ‘sakin’ bir hale dönüştü. Dün gece Erdem Gündüz adlı bir protestocunun Taksim’de başlattığı ‘duran adam’ eylemi ülke geneline yayıldı. Birçok eylemci Taksim’de Gündüz’ün yanında sessizce saatlerde dururken, İstanbul’un çeşitli yerlerinde de aynı eylemler gerçekleştirildi.

Eylemi başlatan performans sanatçısı Erdem Gündüz’ün Taksim’den ayrılmasından sonra polisin uyarısına cevap vermeyen diğer göstericiler gözaltına alındı. İstanbul’da ise son iki gün içinde toplamda 3’ü yabancı uyruklu 198 kişi gözaltına alındı.

‘Duran Adam’ eylemlerine bu sabah da devam edilen Taksim Meydanı yaya trafiğine açıkken, belediye ekiplerinin çiçek ve ağaçlandırma çalışması yürüttüğü Gezi Parkı’na girişe izin verilmiyor.


son durumda bu olarak gördüm.. izin verilmiyormu Gezi Parkına girmeye. konu nerelerden nereler geldi..

Forumdaki tüm türklerin fikirlerini merak ediyorum.. Bu baslık altında ilerlersek sevinirim..
gerimter
ilk amaç iyiydi yeşili korumak. Ama sonradan siyasileşti ve sol gruplar kontrolü ele geçirdi.Ama siyasi iktidar ve ülke zayıflasın onlar tekrar iktidar olsun.
bluxberry
wallaha bilmiorum ama secimlerde hersey ortaya cıkacak her konua yarım yapan var suriyeden gös edenelre tr vatandaslıgı verilip AKP ye oy verdirecekleri bile söylenior eger oyle birsey varsa adam yine basbakan olucam bu sene bakalım neler olacak neler
gerimter
Su yazdiklariniza kendiniz inaniyorsaniz memlekette hersey olur. Cool
RosenCruz
Orantısız polis şiddetinden zarar gören vatandaş nereye başvuracak? Mısır içişlerine mi? Bu ülkenin çivisi çıktı iyice.
bluxberry
herkez herseyide gorse kimse yada en azından sözünü gecirecek birileri cıkıp konusmadıgı icin olaylar bu sekikde kısır dongu halinde ilerlior. Secimlerde hersey ortaya cıkacak diorlar ama sımdıde suriyeli mültecilere turk vatandaslıgı verilip akp ye oy vericek diorlar bakalım bu haberde ne kadar doru ne kadr yalan .. Eğer cok acık ara fark AKP alırsa bu denilenler dogru imis.. ve bu seferde AKP alırsa bir daha hic bir parti iktidara gelmez AKP krallığı sekinde babadan ogula devam eder gider bence hrsey
bluxberry
Taksim meydanı'na yürümek isteyen grubu sivil bir polis memuru durdurdu polis eylemcilere yürüyüşün yasak olduğunu söyleyince grup taşıdıkları dövizleri indirip olaysız dağıldı.

Galatasaray Meydanı'nda toplanan Taksim Esnaflar Platformu üyeleri, 'Gezi dediniz emeğimizi yediniz', 'Dikkat eylem var', 'Direniş Menüsü esnaf kan ağlıyor' yazılı dövizler taşıdı.

"SEVGİLİ GEZİ EYLEMCİLERİ..."

Grup adına açıklama yapan Taksim Esnaflar Platformu Başkanı Zeynel Çakır, "Sevgili Gezi Eylemcileri, Beyoğlu'nda 25 bin tane esnaf var. Yaklaşık 100 bin kişiye iş AŞ istihdam sağlamaktayız. Ekmeğimizi esnaflıkla kazanmaktayız. Yeme, içme, eğlence, moda, altın, konaklama sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. İstanbul ve Türkiye turizminin ana kapısı Beyoğlu'dur. Beyoğlu hapşırsa Türkiye nezle olacak kadar Beyoğlu ticaretin can damarıdır. En ufak bir olumsuzluktan en önce biz etkileniriz. Taksim'den bir kargaşa resmi işlerimizi bıçak gibi keser. 27 Mayıs günü taşınmak ya da koparılmak istenen ağaçları korumak için hepimizin takdirle karşıladığı duyarlı bir eylem gerçekleştirildi. Müdahalelerle eylemin şekli de içeriği de hızla değişti, Binlerce kişi farklı gerekçelerle, Gezi Parkı'nın çevresinde eylemlere katıldılar. Taşkınlıkları ile bilinen marjinal gruplar, hem eylemin tadını, hem de harekete geçen demokratik muhalefet duygularını gölgeledi. Türkiye olarak bir şiddet sarmalının içine düştük diye konuştu. Çakır, olaylar nedeniyle çok sayıda iş yerinin kapandığını dile getirdi.

EYLEMİ SİVİL BİR POLİS DURDURDU

Yapılan basın açıklamasının ardından Taksim meydanı'na yürümek isteyen grubu sivil bir polis memuru durdurdu polis eylemcilere yürüyüşün yasak olduğunu söyleyince grup taşıdıkları dövizleri indirip olaysız dağıldı.
gerimter
Eylemler iyidir ama başkasının güdümüne girerse berbat olur. Siyasileşmeseydi bak neler olacaktı.
Related topics
Frihost nedir ? Size neler sunar ?
Bordo bereliler hakkında merak edilenler
Üyelerin Siteleri
cep telefonunun zararlari hakkinda,mutlaka okuyun
Aylık ADSL kullanım miktarınız nedir?
Bir ana ile kızının mektupla&
Fethullah Gulen
Yargıtay'dan türban serbestliğine sert tepki
supriz gozaltilar
yassiada
chp dinleniyor!
3G'nin Hayatımıza Katacağ&#30
Yerli insansız hava aracı geliyor!
Bilinmeyen Gerçekler, icatlar, Buluslar...
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.