FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

SMS tahtını cep telefonuna kaptırdı

gerimter
WhatsApp, Kik, Viber, WeChat ve MessageMe gibi mobil uygulamalar, SMS’lerin tahtını ele geçirdi. Informa adındaki araştırma şirketinin açıklamasına göre, 2012'de gönderilen cep telefonu mesajlarının sayısı günde 17,6 milyar oldu.

Sohbet, ya da bir başka deyişle 'chat' uygulamalarından gönderilen mesaj sayısı ise günde 19 milyara ulaştı.

Bu durum, büyük olasılıkla en önemli gelir kaynaklarından biri SMS mesajları olan telefon operatörlerini etkileyecek.

Informa'dan Pamela Clark-Dickson, bazı operatörlerin daha şimdiden gelir kaybına uğradıklarını söyledi.
darkeagle
gerimter wrote:
WhatsApp, Kik, Viber, WeChat ve MessageMe gibi mobil uygulamalar, SMS’lerin tahtını ele geçirdi. Informa adındaki araştırma şirketinin açıklamasına göre, 2012'de gönderilen cep telefonu mesajlarının sayısı günde 17,6 milyar oldu.

Sohbet, ya da bir başka deyişle 'chat' uygulamalarından gönderilen mesaj sayısı ise günde 19 milyara ulaştı.

Bu durum, büyük olasılıkla en önemli gelir kaynaklarından biri SMS mesajları olan telefon operatörlerini etkileyecek.

Informa'dan Pamela Clark-Dickson, bazı operatörlerin daha şimdiden gelir kaybına uğradıklarını söyledi.

İnternetin heryerden ulaşabiliyor ve bu uygulamalar internet üzerinden ücretsiz çalışıyor olmaları, karakter kısıtlaması bulunmamaları ve daha hızlı çalışmaları gibi sebepler dururken cebinde akıllı telefon varken hala SMS kullanan insanları gerçekten anlayamıyorum...
gerimter
İnternet uzerinden sesli iletisim cok gelismiyor ama
darkeagle
gerimter wrote:
İnternet uzerinden sesli iletisim cok gelismiyor ama

Cep telefonlarında Fring veya Skype ile internet üzerinden ücretsiz görüşme yapılabiliyor. Kullanan olmadıkça gelişmesini beklemek mantıksız olur...
gerimter
Fring bi deneywyim bakalim
gerimter
frinde türk yok gibi.
RosenCruz
Whatsapp keşfettikten sonra SMS e para vermiyorum şahsen. Güzel bir internet paketi alıp keyfime bakıyorum Smile
gerimter
alternatif ürünler varmı peki.sadece whatshap mı.
RosenCruz
gerimter wrote:
alternatif ürünler varmı peki.sadece whatshap mı.

TV de MEssinin reklamlarında oynadığı bir ürün daha var. Başka alternatifler de var markette bulunabilir
gerimter
evet fring noki adesteği var.
darkeagle
gerimter wrote:
evet fring noki adesteği var.

Skype da var nokiada...
RosenCruz
Viber ve Tango da iyi ürünler ama sağlam bir 3G altyapısı şart. Yani Turkcell Laughing En azından benim bulunduğum şehirde
gerimter
Fringde nokia destegi var lakin ben kullandin fazla kullandimi yazan bir yazi geldi uyelik deaktif oldu.aktif olamiyorum dsha.
kankanevzat
ben nimbuzz takılıyorum. bana göre şuan her platform için nimbuzz var.
symbian, java8,,s40 java, wp8, android vs

whatsapp de güzel ama platform desteği az.
buna rağmen whatsapp nimbuzz'dan daha popüler.

bi de ekleme yapıyım.
nimbuzz'un wap sitesi, pc sitesi, pc programı var.
böylesine çok bi platform desteği olunca baya rahat oluyor
darkeagle
kankanevzat wrote:
ben nimbuzz takılıyorum. bana göre şuan her platform için nimbuzz var.
symbian, java8,,s40 java, wp8, android vs

whatsapp de güzel ama platform desteği az.
buna rağmen whatsapp nimbuzz'dan daha popüler.

bi de ekleme yapıyım.
nimbuzz'un wap sitesi, pc sitesi, pc programı var.
böylesine çok bi platform desteği olunca baya rahat oluyor

Ben de nimbuzz kullanıyordum fakat, karşıma iki de bir reklam çıkarması, sisteme yeteri kadar entegre olamaması ve sıklıkla yaşanan server problemlerinden dolayı bırakmış bulunmaktayım. Bu problemler olmasaydı en iyisi olduğunu söyleyebilirdim.