FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Android uygulamalarınızı satabileceğiniz ücretsiz platform

mofselvi
Bildiğiniz gibi Google Play, satış yapmak isteyen Android program geliştiricilerinden ilk kayıtta 25$ civarında bir ücret talep etmekte. Sırf bu ücretle kalsa iyi, Türk yapımcıların çoğu bir zamanlar Türkiye kaynaklarından ödeme yapamıyordu (bu sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum). Bir android programcısı iseniz ve ücretli/ücretsiz ürünlerinizi milyonlara ulaştırmak istiyorsanız size en az Google Play kadar gözde bir siteyi öneriyorum.

www.androidpit.com.tr

".com.tr" uzantısına bakıp aldanmayın, sadece Türk üyelere satış yapmıyorsunuz. AndroidPit şirketinin, www.androidpit.com , www.androidpit.de gibi daha bir çok uzantısı bulunmakta. Yani üretmiş olduğunuz herhangi bir Android uygulamayı her ülkeden insana ulaştırabiliyorsunuz. Hatta her dil için ayrı bir "Uygulama Açıklaması" belirleyebiliyorsunuz.

Ürünlerinizi beta veya stabil sürüm olarak yükleyebilir, uygulamalarınıza lisans sistemi koyabilir veya kullanıcılardan puan ve yorum şeklinde geri bildirimler alabilirsiniz.
gerimter
yapan arkadaşlar varmı bu işi.
mofselvi
Ben uzun süredir oyun programlamayla ilgileniyordum zaten, üniversitede de java dersleri görünce ufaktan ufaktan android uygulamalar kodlamaya başladım. Eğer ilerde bir şeyler gelirse aklıma nasıl satarım diye düşündüm. Bu siteyi buldum. Büyük ihtimalle bunu kullanırım. Tabi Google Play'e paypal desteği hala gelmemiş olursa... Benim gibi çeşitli programlama dilleri ile ilgilenen arkadaşlar vardır diye paylaştım. Belki birinin işine yarar. Android programcısı değilseniz bile, uygulama indirmek için kullanabilirsiniz. AndroidPit, aynen Google Play gibi cihazınızla uyumlu olan uygulamaları gösterir.
gerimter
Hangi jav ile yazıyorsunuz örnek program adı varmı
mofselvi
gerimter wrote:
Hangi jav ile yazıyorsunuz örnek program adı varmı

Kodlamayı netbeans ile yapıyorum. Testi de AVD ile yapıyorum bazen ama yavaş oluyor. Çoğunlukla tablette ve telefonda deniyorum.
gerimter
Örneğin gps programları yapmak istiyorsun.Yapabilirmisin ? Cepteki gps modülü ile program uyumu sağlatabiliyormusun
mofselvi
Android için uygun sürümle ilişkilendirilmiş GPS Class'ı bulunabilirse çok rahat bir şekilde yapılabilir. Tabi ben sıfırdan bir gps classı yapacak kadar iyi java bilmiyorum.
gerimter
Ne yapiyorsun mesela sen.