FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Samsung Galaxy S II için Android 4.1.2 ve Touchwiz Nature

samanyolu07


Eski amiral gemisi Galaxy S II için Android Jelly Bean güncellemesini yayınlayacağını resmen müjdeleyen Samsung, geliştirme çalışmalarını tamamlayarak dağıtıma başlamayı planlıyor olabilir. Bugün xda-developers forumunun izap takma adlı üyesi tarafından internete sızdırılan resmi yazılım dosyası, 30 milyonu aşkın Galaxy S2 kullanıcısını bir hayli sevindirecek yeniliklerin yolda olduğunu gözler önüne serdi.

6 Kasım tarihinde oluşturulan üretici yazılımı, I9100XXLSJ yapı numarası, Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi versiyonu ve Galaxy S3 ile çıkışını yaparak son aylarda piyasaya sürülmüş tüm modellere eşlik eden yeni Touchwiz Nature kullanıcı arayüzünü beraberinde getiriyor. Deneme sürümü seviyesindeki Firmware, Kies yardımcı programı ya da FOTA yoluyla dağıtıma henüz hazır değil, ancak içerdiği ufak hataların dışında oldukça akıcı ve stabil bir kullanım sunduğu rapor ediliyor. Yazılımın sahip olduğu yeni özellikler şöyle;

Jelly Bean ile birlikte gelen Project Butter iyileştirmeleri sayesinde daha pürüzsüz ve stabil çalışan arayüz
TouchWiz Nature UX
Arama motoru tabanlı Google Now sanal yardımcı hizmeti
Yeni ana ekran modu, Widget'lar
Yeni uyarı çubuğu
Samsung'un bulut tabanlı hizmetleri
Direct Call, Smart Stay ve Pop-up Play fonksiyonları
Tıpkı Güney Koreli üreticinin yeni üst düzey modellerinde olduğu gibi Galaxy S2 sahipleri de Touchwiz'e özel yeniliklerden faydalanabilecek. Telefonu kulağınıza götürerek ekrandaki numarayı arayabilir, ekrana bakmadığınızda kapanmasını sağlayabilir, herhangi bir işlemi görüntülerken video izlemeye devam edebilirsiniz. Tüm bu yenilikleri içeren resmi güncellemenin GT-I9100 model numaralı akıllı telefonlara Kasım ayı içerisinde dağıtılmaya başlaması bekleniyor.

Neredeyse tamamen sorunsuz ve pürüzsüz çalışan Android 4.1.2'li yazılımı cihazınıza kendiniz kurabilirsiniz.
samanyolu07
Microsoft, Windows 8 işletim sistemi yüklü olarak hazırladığı Surface tabletleri için nihayet fiyat bilgisini paylaştı.

Microsoft’un Windows RT için hazırladığı tablette 10.6 inçlik ekran, 32GB/64GB depolama kapasitesi, ARM işlemci, microSD, USB 2.0, MicroUSB HD Video çıkış şeklinde açıklanan özellikler mevcut.

Şimdilik sadece Surface with Windows RT tabletinin fiyatı belli. Kendi mağazası üzerinden satışa sunacağı tableti için Microsoft, 32GB versiyona 499$ fiyat biçmiş.

Versiyonun dokunmatik hassasiyetli tuşlar barındıran klavyeli siyah kılıfı Touch Cover ile birlikte satış fiyatı ise 599$ seviyesinde. 64GB versiyonu isteyenler ise siyah kılıf dahil 699$'ı gözden çıkarmak zorunda.

Dokunmatik tuşlu klavye barındıran Touch Cover kılıf aksesuar olarak 120$. Mekanik tuşlu klavye barındıran Type Cover kılıf aksesuarı ise 130$ olarak belirlenmiş. Sayfa şimdilik yayından kaldırılmış gözüküyor.

Acer'ın Clover Trail işlemcili Windows 8 tableti 499$ olarak belirlenmişti. Samsung'un Clover Trail işlemcili ATIV Smart PC 500T Windows 8 tableti ise 750$ seviyesinde. Karşılaştırma yapıldığında Surface with Windows RT tabletin Acer ile aynı seviyede olduğu görülüyor. İddia edildiği gibi 199$ veya 299$ gibi bir fiyat ortaya çıkmadı.

Fiyatın Avrupa'da Avro üzerinden olacağını düşünürsek ülkemizde 1500TL-1700TL seviyesinde Surface with Windows RT modelini görebiliriz
darkeagle
Alıntı yapmış olduğun mesajları alıntı kodları içerisinde paylaşman gerekir.

Örnek:
Code:
[quote]mesaj[/quote]
samanyolu07
darkeagle wrote:
Alıntı yapmış olduğun mesajları alıntı kodları içerisinde paylaşman gerekir.

Örnek:
Code:
[quote]mesaj[/quote]


Bilgilendirme için teşekkürler.Bundan sonra dikkatli olacağım.
Related topics
Mobile phone application
The 10 best Android smartphones
Apple’dan Samsung’a Kopyacılık Suçlaması
What is your next phone?
Yeni Nokia'larda o da olacak!
Docking station for Samsung Galaxy S2
Samsung Galaxy S III
Smartphone screen size
Android 4.2 - New Version
Samsung Galaxy Mini 2 aldım :D
Rooting the Samsung Galaxy Proclaim Guide
Samsung Galaxy SIV
Galaxy S3 için Android 4.3 çıktı
Samsung galaxy s5
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.