FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Galaxy S4 ile ilgili iddialar ortaya çıktı

samanyolu07
Samsung'un 30 milyon satış barajını aşan Galaxy S3 modelinin halefi olması beklenen Galaxy S4 modelinde hangi özellikler olacağı bir süredir gündemi meşgul ediyor.

Exynos 5 Dual işlemci ve Full hd ekran şimdilik tahminlerin odaklandığı iki özellik. Bunun yanında farklı iddialar da zaman zaman ortaya çıkıyor.

Bir Güney Koreli kaynağa göre Galaxy S4'te kullanılan işlemci 4 çekirdekli ve Cortex-A15 tabanlı 2GHz saat hızında çalışan Exynos 5450 olacak. Nexus 10 modelinde kullanılan Exynos 5 Dual veya Exynos 5250 işlemcisinden hem çekirdek hem de performans olarak daha iyi olan Exynos 5450, 28nm fabrikasyon sürecine sahip. İşlemci ile birlikte 8 çekirdekli bir Mali grafik birimi kullanılması bekleniyor.

Ekran ise Samsung'un CES 2013'te tanıtmayı planladığı 4.99 inçlik Full HD Super AMOLED paneli kullanacak.

Diğer bir iddia ise kamera ile ilgili. Bilindiği gibi Samsung tedarik sıkıntıları yaşadığı için kendi 13MP çözünürlüğünde kamera sensörü geliştirmeye başlamıştı. Sıkıntılar nedeniyle Note II modelinde 13MP çözünürlüğünde kameraya yer veremeyen Samsung, bu kez işi sıkı tutuyor. Galaxy S4 modelinde Samsung bu kamera sensörünü kullanacak. Ancak otoriteler bu sensörün düşük ışıkta kaliteli çekim ve kumlanma engelleme gibi özelliklerle desteklenmesi gerektiğini, ve bu bakımdan daha fazla RAM tüketeceğini belirtiyor.

RAM bellek üretiminde de önemli aşamalar kaydeden Samsung'un bu modelde 3GB boyutunda modüllere yer vereceği tahmin ediliyor.

Samsung yeni Galaxy S4 modelinde ayrıca gömülü bir 64GB depolama belleğine yer verecek ve bu kalınlığı biraz daha azaltacak. Modelin en ince Galaxy modeli olacağı vurgulanıyor.

Modelin CES 2013 fuarında tanıtılacağı iddiaları ağırlıkta. Ancak Galaxy S3 modelinin de MWC 2012 fuarında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılırken, sonraki bir etkinlikte lansmanı yapılmıştı. Galaxy S4 modelinde de böyle bir yol izlenebilir.

Beklentilerin oldukça arttığı Galaxy S4 modelinin fuar hareketliliği içerisinde sönük kalması elbette istenmeyecektir. Samsung'un Galaxy S3'teki lansman zamanlamasını Galaxy S4'te de kullanması yüksek ihtimal.
darkeagle
iPhone6 veya iPhone5s modeli ile aynı zamana denk getirirler diye düşünüyorum...
hakaner
Geçen sene S3'de de olduğu gibi daha geç bir zamanda çıkar ve Türkiye'ye gelmesi haziranı bulur. Geç olsun güç olmasın Smile
samanyolu07
hakaner wrote:
Geçen sene S3'de de olduğu gibi daha geç bir zamanda çıkar ve Türkiye'ye gelmesi haziranı bulur. Geç olsun güç olmasın SmileSamsung'un satış politikası hoşuma gidiyor açıkçası.AVM lere adam koymuşlar peynir ekmek gibi satıyorlar. Türkiye'nin büyük pazar olduğunu gördüler ve ona göre davrandılar.Ayrıca donanım ve yazılım konusunda bonkör.

Geleceğin Apple'sini görüyoruz.
Related topics
1999 depremi
Atatürk'ümüz için DEV Arşiv
Google adsense ile ilgili bilmek istedikleriniz
SÖZDE ermeni soykırımı ile ilgili
Cumhurbaşkanı Adayımız
GUNCEL KONU : AKP YI KAPATMA DAVASI
supriz gozaltilar
chp dinleniyor!
gazetecilik sansur seref mahkeme feraset
Facebook'un foyası meydana çıktı
Hotmail Özrü!
Kablosuz şarj hazır
Galaxy S3 için Android 4.3 çıktı
Samsung galaxy s5
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.