FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

"Yeni Windows 8 çok heyecan verici"!

pcmerkezi
Microsoft'un kurucusu Bill Gates, gelecek ay piyasaya çıkacak yeni Windows 8 işletim sisteminin, dünyanın en büyük yazılım şirketi için “çok heyecan verici bir ürün” olduğunu söyledi.

Gates, Associated Press ile yaptığı söyleşide, kendisinin şimdiden windows 8 sistemini kullandığını ve “çok memnun kaldığını” belirterek, sistemin, “çok heyecan verici bir ürün” ve “çok büyük bir iş” olduğunu kaydetti.

Microsoft, Windows 8'i Internet Explorer'ın yeni versiyonuyla 26 Ekim'de piyasaya sürecek.

Windows 8, kullanıcıların bilgisayarlarıyla etkileşiminde büyük değişiklikler sağlayacak ve sistemin versiyonları, tablet bilgisayarlarla akıllı telefonlarda da çalıştırılacak.

Microsoft'un 2011 yılındaki yıllık geliri 69,6 milyar dolardı.

Evet Arkadaşlar Windowsun Çevresi Hızla Büyümeye Başladı. Windows Vista İle Başladıkları Gelişmelere Windows 7 den sonra Windows 8 De eklendi. Ama Benim Vazgeçmeyeceğim Favorim Olan İşletim Sistemi Xp'dir Ya Sizin Favori Sisteminiz Hangisi?
darkeagle
pcmerkezi wrote:
Evet Arkadaşlar Windowsun Çevresi Hızla Büyümeye Başladı. Windows Vista İle Başladıkları Gelişmelere Windows 7 den sonra Windows 8 De eklendi. Ama Benim Vazgeçmeyeceğim Favorim Olan İşletim Sistemi Xp'dir Ya Sizin Favori Sisteminiz Hangisi?

Windows 3.1 Laughing
pcmerkezi
darkeagle wrote:
pcmerkezi wrote:

Windows 3.1 Laughing

Nostaljileri bende severim ama benim kafamın yattığı xp Very Happy zaten bu sistemlerin kökü nostaljiden geliyor. windows 7 de ne Laughing
RosenCruz
hala XP Sp3 kullanmaktayım. Vazgeçmem zor Wink
hakaner

O değilde, intel Ceo'su bir konuşmasında W8 için hazır olmadan çıkartılacak demişti. Herhalde microzort hazır olmayan işletim sistemini daha çok para kazanmak uğruna çıkartıp güncellemelerle zamanla tamamlayacak. Kobay çok nasıl olsa. Geribildirimler geldikçe şekil verirler. O yüzden, kurmadan önce en az 3 ay veriyorum. Bir de şu metro arayüzü bana hiç cazip gelmedi. Eğer zorunlu olarak dayatırlarsa belkide hiç kullanmayabilirim.
darkeagle
Windows 8'in temel olarak Windows 7'ye göre bir artısı yok. 7'nin tablet bilgisayarlara uyarlanmışından başka birşey değil 8.
hakaner
O zaman hiç bulaşmam. Bir sürü yedeğim var, 8'e geçersem hepsi çöpe gider...
pcmerkezi
hakaner wrote:

O değilde, intel Ceo'su bir konuşmasında W8 için hazır olmadan çıkartılacak demişti. Herhalde microzort hazır olmayan işletim sistemini daha çok para kazanmak uğruna çıkartıp güncellemelerle zamanla tamamlayacak. Kobay çok nasıl olsa. Geribildirimler geldikçe şekil verirler. O yüzden, kurmadan önce en az 3 ay veriyorum. Bir de şu metro arayüzü bana hiç cazip gelmedi. Eğer zorunlu olarak dayatırlarsa belkide hiç kullanmayabilirim.

hakaner wrote:
O zaman hiç bulaşmam. Bir sürü yedeğim var, 8'e geçersem hepsi çöpe gider...

Senin Bu İki Yazınada Katılıyorum.
gerimter
windows 8 kadar berbat bişi görmedim w7 vazgeçilmez.
RosenCruz
Arkadaşlar var mı XP gibisi ya ? SP3 ile tadından yenmiyor Razz
pcmerkezi
aynen kardeşim bende xp sp3 den memnunum ama üzerinde oynanmamış olandan perfect gibi Very Happy
darkeagle
Windows XP güzel güzel olmasına da, güncel bir bilgisayarda yetersiz kalıyor artık...

Windows 7 Ultimate 64-Bit benim için ideali.
pcmerkezi
Dediğin Doğruda Ben Yinede Vazgeçmem. Öbürkülerden anlamıyorum zaten. Very Happy
mfatih
windows 8 kullanıyorum şu an SHIT değil bence oldukça GOOD bir sistem olmuş açılış hızı falan çok hoş alışınca gerçekten güzel bir sistem arama kısmı vs. linuxtaki gibi olmuş çok hoş olmuş windows7 e göre biraz daha hafif bir sistem aero falan sadeleştirilmiş hatta neredeyse kalkmış yakında i7 li harici grafik kartlı tabletler çıkmaya başlayınca değeri ortaya çıkacaktır windows8'in
hakaner
Bende indirdim bakalım makina bana "beni formatla" dediği zaman değiştiricem. Sistemin hızlı olması önemli değil, yeterki geriye dönük program-oyun uyumsuzluğu çıkarmasın. Halen cod 2 oynuyorum Smile ve windows 7 ilk çıktığında verdiği hatalar serisini tekrar izlemek istemiyorum.
mfatih
hakaner wrote:
Bende indirdim bakalım makina bana "beni formatla" dediği zaman değiştiricem. Sistemin hızlı olması önemli değil, yeterki geriye dönük program-oyun uyumsuzluğu çıkarmasın. Halen cod 2 oynuyorum Smile ve windows 7 ilk çıktığında verdiği hatalar serisini tekrar izlemek istemiyorum.

şöyle söyleyeyim windows 7 de hangi programları çalıştırdıysam windows 8 de aynılarını çalıştırabildim başlat menüsünün yokluğuna alışamazsan start8 adında çok güzel bir uygulama var ilacını bulamazsan yollayabilirim
RosenCruz
Biraderime 29 TL'lik W 8 aldım. Kendim XP SP3 ile devam ediyorum yoluma Smile
hakaner
mfatih wrote:
hakaner wrote:

şöyle söyleyeyim windows 7 de hangi programları çalıştırdıysam windows 8 de aynılarını çalıştırabildim başlat menüsünün yokluğuna alışamazsan start8 adında çok güzel bir uygulama var ilacını bulamazsan yollayabilirim

Başlat menüsü benim için sorun değil, zaten pek kullanmazdım ama eğer dediğin gibi sorunsuzsa dosyaları toparladıktan sonra geçerim, sağol.

RosenCruz wrote:
Biraderime 29 TL'lik W 8 aldım. Kendim XP SP3 ile devam ediyorum yoluma Smile

Xp aslında biraz sorunlu ve yavaş ama alıştıktan sonra yapacak bir şey yok. Bence gözünü karartıp sende geç Smile
RosenCruz
Quote:
Xp aslında biraz sorunlu ve yavaş ama alıştıktan sonra yapacak bir şey yok. Bence gözünü karartıp sende geç

Önce 7'ye geçmem lazım sanırım. Direk XP'de Yükleme yardımcısı çalışmadı :/ Bakalım duruma göre belki bir adet de ben alırım Rolling Eyes
hakaner
RosenCruz wrote:
Quote:
Xp aslında biraz sorunlu ve yavaş ama alıştıktan sonra yapacak bir şey yok. Bence gözünü karartıp sende geç

Önce 7'ye geçmem lazım sanırım. Direk XP'de Yükleme yardımcısı çalışmadı :/ Bakalım duruma göre belki bir adet de ben alırım Rolling Eyes

Bence yükseltme yerine .iso dosyasını indirip temiz kurulum yap. Belki eski dosyalarla çakışma yapıyordur.
RosenCruz
hakaner wrote:

Bence yükseltme yerine .iso dosyasını indirip temiz kurulum yap. Belki eski dosyalarla çakışma yapıyordur.

İndirmeyi de o asistan ile yapıyor. Belki de direk key satın alıp biraderime bastığım CD ile kurabilirim. Denemek lazım. Fena değil görünümü falanı felanı.
darkeagle
Ben hala Windows 7 Ultimate ile devam etme düşüncesindeyim...
RosenCruz
darkeagle wrote:

7 yi de Vistayı da bir türlü sevemedim. Rolling Eyes
darkeagle
RosenCruz wrote:
darkeagle wrote:

7 yi de Vistayı da bir türlü sevemedim. Rolling Eyes

Vista hadi neyse de, 7 hem görsellik hem de kararlılık açısından gayet iyi. 7'yi sevemedikten sonra 8'i de sevebileceğini pek sanmıyorum...
pcmerkezi
bende yakında windows 7 ye geçicem şu ekran kartını biraz yükseltiyimde sistemim amd sempron procescor 2800+ 1.61 ghz 1 gb ram ama ekran kartı 128 mb Very Happy kaldırırmı sizce?
darkeagle
pcmerkezi wrote:
bende yakında windows 7 ye geçicem şu ekran kartını biraz yükseltiyimde sistemim amd sempron procescor 2800+ 1.61 ghz 1 gb ram ama ekran kartı 128 mb Very Happy kaldırırmı sizce?

Windows 7'de ekran kartı ve işlemci fazla önemli değil fakat rami yükseltmen gerekecek...
meseloz
Kapatma menüsünü zor bir yere koymuşlar, bilmeyen kolay kolay kapatamıyor bilgisayarı Smile
pcmerkezi
Smile Tamam Yükseltiriz.
hakaner
Buradaki sayfadan eposta adresinizi girdiğinizde media center için 24 saat içinde ücretsiz lisans kodu gönderiyorlar. Kısıtlı bir zaman için geçerli ve henüz yüklememiş olsanız bile alın bir kenarda bulunsun.