FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Terörü bitirmenin yolu

gerimter
Değişik tezlerin olduğu sorunu hiçbiri bitiremedi.Yolda yazı yazmışlardı "çare sarıgül"
hakaner
Çare: Cahil insanların eğitilmeleri veya o da fayda etmiyorsa bir şekilde uzay boşluğuna bırakılmaları.
RosenCruz
Çok derin çok boyutlu mevzular bunlar.
FlyCamper
Hâla terör bitecek diye kendinizi yemeyin. Terör tükenmez , bitmez. Kökünü kurutmak imkansız (neredeyse).
hakaner
FlyCamper wrote:
Hâla terör bitecek diye kendinizi yemeyin. Terör tükenmez , bitmez. Kökünü kurutmak imkansız (neredeyse).

Daha önce bitme noktasına geldi fakat neler neler olduysa bugün bu en güçlü oldukları döneme şahit oluyoruz.
RosenCruz
Şahsen ben askeri ve polisiye güç ile bitirilmesinden yanayım. Açılımla falan olmayacağı görüldü bu işin
darkeagle
RosenCruz wrote:
Şahsen ben askeri ve polisiye güç ile bitirilmesinden yanayım. Açılımla falan olmayacağı görüldü bu işin

Uçakla dökeceksin yakıtı, vereceksin ateşi...
ZeytinGrafik
insan ırkını dünyadan siliyoruz veee ta-da!
mfatih
darkeagle wrote:
RosenCruz wrote:

Uçakla dökeceksin yakıtı, vereceksin ateşi...

en etkilisi su şebekesinden kısırlaştırıcı bir ilaç verilebilir kimse anlamadan bilmeden iş biter, devamı gelmez
samanyolu07
Bitirilir de,ayaklanmamız lazım. Biz pamuk yüzümüzü gosterdikçe o yüzü keçeleştiriyorlar.

Ama bilmiyorlar ki o keçe birgün onlara batacak.
mofselvi
hakaner wrote:
FlyCamper wrote:

Daha önce bitme noktasına geldi fakat neler neler olduysa bugün bu en güçlü oldukları döneme şahit oluyoruz.

Nesi güçlü? Vur vur bitmiyorlar sadece, o kadar. Halkın eğitilmesi lazım. Oradaki insanları iç anadoluya, batıya, marmaraya okumaya, üniversitelere dağıtarak yollamak lazım ki anadolu insanı ile tanışsınlar. Bizim kötü yolda olduğumuzu düşündüklerinden (ya da düşündürüldüklerinden) dolayı bu işin sonu gelmiyor. Ve hala birileri bunu bile bile, kökünden kazımak gerektiğini söylüyor. Bunun asla olmayacağını bilmiyor musunuz? Kurunun yanında yaş da yanar, düşüncesine karşıyım.
darkeagle
Açıkçası ben kökünü kazımayı mantıklı buluyorum. Bence en temizi, daha da önce dediğim gibi üzerlerine yakıtı döküp, ortalığı kasıp kavurmak (Atom Bombası, Biyolojik, Kimyasal Silahlar vs. gibi toplu imha silahları bile olur). Çoluk, çocuk, suçlu, suçsuz hiç farketmez. Sonuçta bu vatan şimdiye kadar çok daha fazlasını kaybetti. Onlar güçlerini kendilerini besleyenlerden alıyorlar. Böyle bir uygulama sonucunda hem karşılarındaki güç geri kalanları bastırmaya yetecektir, hem de bunlara destek verenlerde ne umut bırakır, ne de söylenecek söz...

Bunların tarihte örnekleri mevcut, vakti zamanında daha az tehdit oluşturan kitleleri imha eden ülkeler, şu an dünyayı yönetiyor. Kaldı ki bu bizim iç sorunumuz, biz bunu çözemediğimiz sürece, diğer ülkelerin önünde eğilmeye mahkumuz...
mofselvi
darkeagle wrote:
Açıkçası ben kökünü kazımayı mantıklı buluyorum. Bence en temizi, daha da önce dediğim gibi üzerlerine yakıtı döküp, ortalığı kasıp kavurmak (Atom Bombası, Biyolojik, Kimyasal Silahlar vs. gibi toplu imha silahları bile olur). Çoluk, çocuk, suçlu, suçsuz hiç farketmez. Sonuçta bu vatan şimdiye kadar çok daha fazlasını kaybetti. Onlar güçlerini kendilerini besleyenlerden alıyorlar. Böyle bir uygulama sonucunda hem karşılarındaki güç geri kalanları bastırmaya yetecektir, hem de bunlara destek verenlerde ne umut bırakır, ne de söylenecek söz...

Bunların tarihte örnekleri mevcut, vakti zamanında daha az tehdit oluşturan kitleleri imha eden ülkeler, şu an dünyayı yönetiyor. Kaldı ki bu bizim iç sorunumuz, biz bunu çözemediğimiz sürece, diğer ülkelerin önünde eğilmeye mahkumuz...

Olur, kendi toprağımıza bırakalım toplu imha silahlarını ki ilerde çocuklarımız özürlü doğsun. Topraklar verimsizleşsin, hala İsrail'den genetiği bozulmuş tohumlar almaya devam edelim. Hepsini bir yana bırak, orda kendi canımızdan kanımızdan insanların da arada kaynamasına izin verelim. Mantıklı.
darkeagle
Biz burada devletin eğitimini, denetimini kabul etmeyen, yetiştirdiklerini paylaşmayan hatta yetiştirmeyen, ama istemeye gelince isteyen, elektriğini, suyunu kaçak kullanan bir toplumdan bahsediyoruz. Bunların bulunduğu toprakların devlete, millete olan faydası, olan büyük zarardan çok daha az. Burada eğitilmekten bahsediyorsunuz. Siz devletin oraya öğretmen göndermediğini mi düşünüyorsunuz? Hatta doğu görevini teşvik amacı ile orada her memuruna daha yüksek maaş verdiğini bilmiyor musunuz? Ama bu bahsettiğimin toplum bunlara ihtiyacı olmadığını belirtip, gönderilmiş olan bir sürü eğitmeni katletmiştir. Devlet memurları doğu görevi olmasın diye ellerinden geleni yapmakta haklılar tabii. Sebebi ise can korkusu. Bu can korkusunu bu toplum da hissederse ancak bir çözüm bulanacaktır. Bunun için hepsini katletmeyi de geçiyorum, bir kısmı bile yeterli olacaktır. Aman kıyamet olmasın, biz onların kaçak kullanımlarını, oraya gidip de dönüşünü olmayan hizmetlerin bedellerini, vergilerini de paylaşırız diye bir düşünceye sahip, karşısında çözümün toplu imha olacağını söyleyen biri bulduğunda da detaylı düşünemeyip alaycı tavırlarla cevap veren, pollyannacılık oynayan bir kesime de terör haktır. Ayrıyeten toprakların verimsizleşeceğini belirtmişsiniz. Şu an ki durumda orada bulunan toprakların verimli mi olduğunu düşünüyorsunuz? Tarımsal olarak verimi tabii ki yüksek, fakat ne kadarı kullanılıyor? Toplu imha sonucu orada ki topraklar kullanılamaz hale gelse bile, en azından teröre harcanan sermaye ve milletin huzurunun karı çok daha fazla olacaktır. Kaldı ki şunu bir Ziraat Mühendisi olarak belirteyim, bir tarlaya hastalık bulaştığı zaman bunun en hızlı ve en ucuz çözümü yakmaktır. Üzerinde kısmen yanan organizmalar, toprağın gübresini karşılayarak toprak verimini arttırırlar. Belirttiğim gibi en kesin çözüm yakarak soykırım olacaktır. Bunun maliyeti düşünülürse diğer toplu imha çözümleri düşünülebilir diye onları ayrı olarak belirttim. Doğacak çocuklar özürlü olur diye düşünüyorsun, varsın olsun o bölge de insan yaşamasın. En azından bir yararı olmadığı gibi, zararı da olmayacaktır. Düşüncelerinizde beni insancıl bulmuyor olabilirsiniz, fakat şu an yaşanan olaylar ve çözüm bulunmadığında artacak olan yaşanacaklar, benim düşündüklerimden daha mı insancıl olacak?
mofselvi
Kimyasal silahlardan bahsetmiştiniz, o tarz toplu imha silahlar "ateş" çıkarmaz. Belki kimayacı değilim, biyolog falan da değilim ama mezun olduğum fen lisesinde öğrendiklerime göre hatırladığım kadarıyla bunlar çekirdek enerjilerinin yayılması ile çalışır. Bence alfa, beta parçacıklarının toprağa bir yararı yok...

Tamam toprağı, sağlığı falan geçelim, insanlığa gelelim... Siz hiç bir doğulu ile oturup uzun uzun seviyeli bir şekilde tartıştınız mı? Mutlaka tartışmışsınızdır, peki düzgün bir şekilde doğruları ve yanlışları beraber değerlendirdiniz mi? Bu yanlış, bu doğru dediniz mi? Dediyseniz de bunu doğru bir üslupla mı dediniz? Bence demediniz. Ben eskiden aileden gelen aşırı milliyetçi bir düşünceye sahiptim ve tam da sizin gibi düşünüyordum. Üniversiteye geldiğimde burada çeşitli bölgelerden, ülkelerden, görüşlerden insanlarla tanıştım. Bu insanların görüşlerini ve memleketlerini daha öğrenmemişken bunlarla sıkı bir dostluk kurduk. Sonunda ne oldu? Başta Türklerin ırkçı, başkalarına düşman olduğunu düşünen bu insanlar şimdi devleti destekler hale geldiler. Fikirlerini değiştirdiler. Eğer ben önyargılı davranışlarda bulunsaydım bunlar olmayacak, eski fikirlerini pekiştirmiş olacaklardı.

Sonuç olarak, en iyi çözüm; barışçıl olmak. Ben artık ırkçı biri değilim. Gerçek bir Türk ırkçı değil, barışçıl olmalıdır. Dostlarınızı artırırsanız düşmanınız azalır.
darkeagle
Öncelikle fen bilginizden önce okuma kabiliyetinizi geliştirmeniz sizin için daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

darkeagle wrote:
...üzerlerine yakıtı döküp, ortalığı kasıp kavurmak (Atom Bombası, Biyolojik, Kimyasal Silahlar vs. gibi toplu imha silahları bile olur)...

darkeagle wrote:
...Belirttiğim gibi en kesin çözüm yakarak soykırım olacaktır. Bunun maliyeti düşünülürse diğer toplu imha çözümleri düşünülebilir diye onları ayrı olarak belirttim....

Örneklerde de görüldüğü gibi herşey açık ve net. Sizin yaptığınız sadece kendinizin hakim olduğu bir konuyu devam ettirebilme çabası...

Diğer konuya gelecek olursak da ben doğu kökenliyim, akrabalarımın birçoğu hala doğuda yaşıyor. Ben bir çok şehit olan arkadaşlarımı, akrabalarımı kendi ellerimle toprağa koydum. Fiziki sağlık sorunlarımı göz ardı edip, çürük raporunu göz ardı edip, sağlık problemlerimden yana hiçbir sorumluluk kabul edilmeyeceğine dair kağıt imzalayarak, okuluma ara verip gidip zorla ve direterek askerliğimi Özel Kuvvetler Komutanlığı altında yaptım. Ben 18 ayımı it sürüleri ile çatışarak geçirdim. Yeri geldi aralarına karıştım, yeri geldi vuruldum. Ben senin gibi üniversitelere yerleştirilmiş olan bu toplumun reklam amaçlı beyin yıkayan yüzünü veya bu toplumdan kendini kurtarma çabalarında olan bir kaç taneyi değil (dediğiniz gibi insan olan yok mu, tabii ki var, ne var ki bunca kayıptan sonra, bundan sonraki kayıpları engelleyebilmek için feda edilecek kadar, kurunun yanıında yaş da yanacaktır), yüzlercesinin gerçek yüzünü görüp tanıdım. Ben anlatılanları değil, gördüklerimi bilirim. Keşke aynı imkanları şimdi de verseler, ben de ömrünün sonuna kadar hiç yılmadan, gözümü kırpmadan devam ederim. Bu yolda can verecek olsam bile bir dakika düşünmem. Bir tane daha ölmüş ne ki? Zaten sizlerin rahatı için binlercesi şehit olmuş ve bu gidişle binlercesi daha şehit olacak, bir tanesinin daha ne önemi var ki?
mofselvi
darkeagle wrote:
(Atom Bombası, Biyolojik, Kimyasal Silahlar vs. gibi toplu imha silahları bile olur)

Ben burdaki söze ithafen yazdım. Söz konusu askerlikse, o hepimizin görevidir ve yapmak isteyeceği şeydir. Ben halktan söz ediyorum. Birbirini seven insanlar bir hiç uğruna sevdiklerinden ayrılıyor, vuruluyor. Mutlu ve beraberce yaşamak varken...

Benimle aynı düşüncedeki Kürtlerin sayısı da sizin içinde bulunduğunuz zihniyete rağmen gittikçe artmakta. Bir zamanlar dağda dinlenen Şivan Perver, "Seven insanları birbirlerinden ayırıyorlar, aşık olduğunuz hanımlarınıza tecavüz ediyorlar, bunlar ülkede huzur bırakmadı. Çocuklarınızın dağa çıkmasına izin vermeyin" sözünden dolayı artık PKKnın hedefi oldu. Ta Allah'ın Almanya'sındaki konserinde bile suikaste kurban gidiyordu. Şimdi böyle bir adam hiç şüphesiz bir çok kişinin düşüncesini değiştirmede etkili olmuştur. Bu şekilde yavaş yavaş huzura ulaşmak mı daha iyi, bir anda çakmağı çakıp doğuyu ateşe vermek mi? Bence birincisi daha iyi.
darkeagle
mofselvi wrote:
Hayat bayram olsa, insanlar el ele tutuşsa, birlik olsa uzansak sonsuza vs. vs.

Keşke hayat böyle olsa ama biz burada çözümleri terörle, şiddetle çözmeye çalışan bir toplum ile karşı karşıyayız. İyimser yaklaştıkça ne istekleri biter ne de terörleri, her seferinde kaybeden iyimser taraf olur.
hakaner
Gerçekçi olmak gerekirse böyle daha uzun yıllar sürünüp gideceğiz. Ha ama bu sürünmenin derecesi çok daha çetin ve acılı olacak. Mesela şu an yürütülen terörle mücadeleye bir bakın. Terörle mücadele etmiş komutanlar hapiste sürünürken davalarında gizli tanık diye pkk elemanları tanıklık yapıyor. Bunun yanlış olduğunu söyleyen ve açıkça karşı çıkan ne kadar gazeteci, aydın varsa onlar da komutanların yanında yatıyor. Bir devletin yapması gereken en son iş terörle pazarlık etmektir ki bunu yapacaksan da son derece planlı programlı ve herşeyden önemlisi oldukça hızlı bir şekilde kısa sürede sonuç alacak şekilde yapman lazım. Bugün aradan yıllar geçmesine rağmen ortada ne bir sonuç, ne de elle tutulur en ufak bir gelişme var. Aksine evet, pkk çok daha güçlendi. Artık kuzey ırak ve kuzey suriye de dahil Türkiye'nin doğusu tamamen kontrol dışına çıktı. Bu noktadan sonra kürt devleti kurulunca hiç bir şey de eski gibi olmayacak. Bizim tampon bölge diye kendi kendimize söylediğimiz türküyü onlar devlet kurarak bize karşı yapmak üzereler. En acı tarafı da (tabi bu bizim için bir acı) işi şehit kanı üzerinden siyasi ranta çevirmiş durumdalar. Bunun en büyük ispatı da, geçen yerel seçimler öncesinde pkk ile kol kola girip silahların susmasıydı. Her iki taraf da alacağını aldıktan sonra (buradaki taraflar akp-pkk) kaldıkları yerden devam ettiler. Bir dahaki seçimde de kazanma şansı varmı-yokmu demeden oyumu Pamukoğluna vermeyi düşünüyorum. En azından din-ekonomi ajitasyonuyla abd uşaklığı yapmadan bu sorunu çözebilir.
darkeagle
hakaner wrote:
Gerçekçi olmak gerekirse böyle daha uzun yıllar sürünüp gideceğiz. Ha ama bu sürünmenin derecesi çok daha çetin ve acılı olacak. Mesela şu an yürütülen terörle mücadeleye bir bakın. Terörle mücadele etmiş komutanlar hapiste sürünürken davalarında gizli tanık diye pkk elemanları tanıklık yapıyor. Bunun yanlış olduğunu söyleyen ve açıkça karşı çıkan ne kadar gazeteci, aydın varsa onlar da komutanların yanında yatıyor. Bir devletin yapması gereken en son iş terörle pazarlık etmektir ki bunu yapacaksan da son derece planlı programlı ve herşeyden önemlisi oldukça hızlı bir şekilde kısa sürede sonuç alacak şekilde yapman lazım. Bugün aradan yıllar geçmesine rağmen ortada ne bir sonuç, ne de elle tutulur en ufak bir gelişme var. Aksine evet, pkk çok daha güçlendi. Artık kuzey ırak ve kuzey suriye de dahil Türkiye'nin doğusu tamamen kontrol dışına çıktı. Bu noktadan sonra kürt devleti kurulunca hiç bir şey de eski gibi olmayacak. Bizim tampon bölge diye kendi kendimize söylediğimiz türküyü onlar devlet kurarak bize karşı yapmak üzereler. En acı tarafı da (tabi bu bizim için bir acı) işi şehit kanı üzerinden siyasi ranta çevirmiş durumdalar. Bunun en büyük ispatı da, geçen yerel seçimler öncesinde pkk ile kol kola girip silahların susmasıydı. Her iki taraf da alacağını aldıktan sonra (buradaki taraflar akp-pkk) kaldıkları yerden devam ettiler. Bir dahaki seçimde de kazanma şansı varmı-yokmu demeden oyumu Pamukoğluna vermeyi düşünüyorum. En azından din-ekonomi ajitasyonuyla abd uşaklığı yapmadan bu sorunu çözebilir.

Biz geçen seçimlerde Pamukoğlu'na verdik de noldu? Sandık sonuçlarında bizim sandıkta sadece 6 kişinin verdiği açıklandı. Sadece 14 kişi benim bildiğim vardı...
hakaner
darkeagle wrote:

Biz geçen seçimlerde Pamukoğlu'na verdik de noldu? Sandık sonuçlarında bizim sandıkta sadece 6 kişinin verdiği açıklandı. Sadece 14 kişi benim bildiğim vardı...

O da diğer bir acınası durum ama asıl acınacak halde olan muhalefet partilerinin durumu. Zaten seçimlerden aylar önce başlayan "anket" bombardımanı yetmiyormuş gibi oyları da istedikleri gibi ayarlıyorlar. Sadece geçen seçimlerde milyonlarca çifte oy kullanılırken, ortadan kaybolan oyların sayısı da belirsiz. O da yetmezmiş gibi bir de sahte oy kullandığı tespit edilenlere af çıkıyor. Gel de küfür etme! Muhalefet partileri gereken önlem ve iradeyi gösteremezlerse bu kısır döngü böyle sürüp gidecek.