FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Android mi iphone ios mu?

gerimter
Bu konuda karar verme asamasinda yardimci olmak icin fikirlerimizi ve bilgilerimizi paylasmakta yarar goruyorum.

Android'le baslayalim. Google'in mobil cihazlar icin gelistirmis oldugu ve hala da gelistirmeye devam ettigi isletim sistemidir. Gelistiricisinin adi bile "google" son kullanici icin guven veriyor. Uygulama zenginligi acisindan iphone'u gectigi belirtiliyor. En buyuk eksikligi kullanildigi mobil cihazlarin henuz iphone kalitesine ulasamamis olmasidir. Yine de son cikan modeller azimsanmayacak bir kalite standardi yakalamistir.

Iphone ios ise her yil en cok satanlar listesinde 1.ci olmayi basarmistir. Son bir-iki yilda android'in yukselisi iphone ios'un pazardaki payini azaltmistir. Buna ragmen piyasanin en kaliteli cihazi olan iphone'a sahip olmasi avantajini iyi kullanmaktadir.

Bu konuda kendi fikrimi aciklayim:

"Iphone mu aliyim yoksa androidli bir model mi?" diye soracak olursaniz size tavsiyem androidli bir model almaniz yonunde olacaktir. Su an itibariyle iphone 4s'in 2000 TL uzerindeki fiyati android'li bir cihaza vereceginiz paranin 2 katidir ve bu da bence vermeye degecek bir fark degildir.

Eger konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyac duyacak olursaniz elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
hakaner
Mesela Rovio (Angry birds'ün yapımcısı) Amazing Alex adında yeni bir oyun çıkardı. Android için olanı ücretsiz, iphone için olan 1$, ipad için olanı 3$ Smile
gerimter
iphone hafıza sınırı gibi saçmalıkları kaldırmalı.
codemaster
Ben bu bir gerimter katılıyorum