FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Kotası olmayan adsl varmı

gerimter
16 lık adsl şimdi kotayı uygulamay başladı çözümü varmı bunun daha önce kotadan dolayı hız düşürülmüyordu.
hakaner
Şark kurnazı TT tüm bağlantı çeşitlerine adil kullanım getirmeye çalışsada btk izin vermemişti. Zaten şuan ttnet'de tüm bağlantı çeşitleri kotalı ama diğer iss'ler gerçek limitsiz paketleri veriyor. Fakat onların da fiyatları kotasız-kotalılara göre yüksek. Örn. biri adsl fiyatları:
hız------------limit------------fiyat------kampanyalı
2 Mbps------Limitsiz------63,81 TL------51,05 TL -
4 Mbps------Limitsiz------82,32 TL------65,86 TL -
8 Mbps------Limitsiz------100,80 TL------80,64 TL -
16 Mbps----Limitsiz------124,90 TL------99,92 TL

Benim halen kontrat devam ediyor fakat eğer senin imkanın varsa uydunet'e geçmeni tavsiye ederim. Bende kontrat biter bitmez geçicem.
darkeagle
Smile Adsl. 8Mbps'e kadar olan tarife, 25 gigabyte'ta 1 mbps düşeceğini söylüyorlar ama 250 gigabyte'ta bile düştüğünü görmedim Very Happy
mfatih
aynen o adil kullanım kotası dalgası hikaye her ay geçerim şahsen bir kere hız düştüğünü görmedim Very Happy
hakaner
Benim taşınmadan önce her ay düşüyordu ama nakilden sonra bende düştüğünü hiç görmedim. Sanırım yerine göre muamele yapıyorlar. Ben yinede gelecek ay kontrat bitiminde değiştirmeyi düşünüyorum. Yeter 6 senedir soyulduğumuz Smile
gerimter
kontrat yenileyince gidiyor sanırım
codermage
Dikkat ettiniz mi arkadaslar, topic'lerin cogu ttnet veya internet hızı hakkında :S
hakaner
codermage wrote:
Dikkat ettiniz mi arkadaslar, topic'lerin cogu ttnet veya internet hızı hakkında :S

Biz kafayı kuma göndüğümüz sürece de böyle kalmaya devam edecek gibi görünüyor Smile
FlyCamper
Ben eskiden limitli deydim.

Limitlediyken :

Her ay düzenli olarak 120 geliyordu.

Şimdi 80 geliyor.

Yani bir yılda ;

Limitlide ;

1440 TL

Limitsizde ;

870

Kazancın ; 570.

Şimdi git kendine telefon al Smile
samanyolu077
1 Mbps'e kadar : 29 TL / AY
3 Mbps'e kadar : 49 TL / AY
5 Mbps'e kadar : 69 TL / AY
10 Mbps'e kadar : 99 TL / AY
* Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Uydunet
gerimter
şimdi kotasız varmı yokmu
RosenCruz
gerimter wrote:
şimdi kotasız varmı yokmu

var. ama eski tarifeleri devam ettirenler için. bende 1 mb limitsiz kotasız var. bilgisayar ay boyu açık. fan falan var hiç kapatmıyorum. 150-200 gb indiriyorum zaten 1 mb'ten aşağı düşüremezler. sürekli arayıp duruyorlar 8 mb'a kadara alalım sizi diye geçmiyorum inadına. yavaş ama kotasız ve limitsiz
gerimter
şimdi 16 lık ta son düşüş 3 oldu.
RosenCruz
son düşüşle beraber durumlar fena değil ama her yere en az 4 mbit internet verebilmeleri lazım Mad
gerimter
fiberde adil kullanım hala 1 değişmediyse
meseloz
Beyler adil kullanım hızları artık 3 mbps olarak uygulanıyor. Türk Telekom toptan tarifelerinde düzenleme yapılmış.

Dolayısıyla ondan toptan internet alıp perakende satan firmalar da bu şekilde uygulamak durumdalar (3 mbps olarak). Bu da zaten adsl kullanıcılarının hemen hemen hepsi demek oluyor. BTK Kurul Kararı almış bu konuda

http://www.btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2012%20DK-07-302.pdf

Kurul Kararının son sayfasında açıklamalar bölümünde yazıyor 3mbps olacağı.

Zannediyorum Superonline fiber internet tarifeleri de buna uygun hareket ederek 3 mbps olarak uyguluyor. Ama tam emin değilim buna. Ayrıntılı koşullarına bakmak lazım sitesine falan. Veya kullanan arkadaşlar bize test edip söyleyebilirler.