FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Firefox 11 Türkçe İndirin!

BURAK_X
Quote:
Mozilla'nın internet tarayıcısı Firefox'un 11. sürümü kullanıcılarla sonunda buluştu. Yaklaşık bir aydan uzun bir süre önce beta sürümü indirilebilir hale gelen Firefox 11'in, tam sürümü de Mozilla tarafından yayımlandı.

Quote:
Firefox 11 ile birlikte Mozilla'nın, kullanılan bellek miktarında önemli gelişmeler kaydettiği söyleniyor. Test ettiğimizde herhangi bir değişiklik farkedemesek de, uzun süreli kullanımda değişimler olabileceğini de göz ardı etmeyelim.

Ayrıca Firefox 10'a göre çok daha az hata ve çökerek kapanma ile karşılaşacağımızın da garantisi veriliyor. Bu söylenenden emin olmak için de yine uzun süreli kullanım gerekiyor. Yani kullanıcılardan gelecek şikayetlere göre bunu da göreceğiz.

Son olarak Firefox 11'in artık ezeli rakibi Google Chrome'dan da geçmiş, sık kullanılanlar ve çerezleri alabiliyor. Ezeli rakiplerin böylesine dayanışma içerisinde görmek, gözlerimizi yaşatmadı değil.

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/
darkeagle
Mozilla iyice sapıttı versiyon numarası konusunda. Adamlar versiyonlarını 4.0.1, 4.0.2, 4.1.0, 4.2.0, 4.2.1 vs. gibi değilde, direk 4, 5, 6, 7, 8, 9 vs. çıkarır oldular. Önceden küsuratlı versiyon numaralarında bile birçok farklılık gözlemlerken, o kadar versiyon numarası farkına göre farklılıklar gözlemlenemez oldu. Firefox 3'ten sonra ne olduğunu anlayamadan Firefox 11'i bulduk karşımızda...
FlyCamper
Yinede firefox ilerliyor Smile
hakaner
Benim gibi frefox ile donma sorunu yaşayan var mı?
darkeagle
hakaner wrote:

İşlemcin HT özellikli P4 mü?
hakaner
darkeagle wrote:
hakaner wrote:

Benim işlemci e7500 ve ht özelliği yok sanırım. İşlemciden midir?

edit: realplayer'ın 4 tane yan uygulaması vardı, onları etkisizleştirdim ve şimdilik iyi görünüyor.
darkeagle
hakaner wrote:
darkeagle wrote:
hakaner wrote:

edit: realplayer'ın 4 tane yan uygulaması vardı, onları etkisizleştirdim ve şimdilik iyi görünüyor.

İşlemcin E7500 olduğuna göre işlemcinden değildir. Büyük bir olasılık eklentilerinden kaynaklanıyordur...
hakaner
darkeagle wrote:
hakaner wrote:
darkeagle wrote:
hakaner wrote:

İşlemcin E7500 olduğuna göre işlemcinden değildir. Büyük bir olasılık eklentilerinden kaynaklanıyordur...

Bütün eklentileri devredışı bırakıp tek tek denedim ve realplayer'dan olduğunu sandım ama o da değilmiş. Sanırım tek eklenti değil de bir kaç eklenti birbiri ile çakışıyor. Neyse artık arasıra donmalara katlanıcam. Mozilla forumuna da yazmıştım, umarım yeni sürümlerde buna bir çare bulurlar.
darkeagle
Dakika 1, Firefox 12 Very Happy Hızına yetişemez oldum versiyonların...
hakaner
Bu hızla giderlerse sene bitmeden firefox 20'yi görürüz Very Happy
darkeagle
Gözle görülür bir değişiklik de yok ki...
hakaner
Benim donmalar daha da arttı sanki Smile http://www.mozilla.org/en-US/firefox/12.0/releasenotes/ burada birkaç changelog karalamışlar ama dediğin gibi doğru düzgün bir değişiklik yok.
SinoVax
chrome u daha çok seviyorum ama birden çok tarayıcı yüklü pc de Very Happy firefoxun da son sürümünü yakında indiririm Smile
FlyCamper
Bari grafikleri değiştirselermiş .d
codermage
Bu hızlı versiyonlama olayı bir cok modül ve eklentinin rahat kullanımını da engelliyor :/ temalar da buna dahil tabi ..
darkeagle
Her ay bir versiyon atlatır oldular...