FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Veritabanı sorunu

gerimter
arkadaşlar server 4 teki veritabanına giriş yapamıyorum veritabanı şifresi değiştirilmiş aynı sorunu yaşayan var mı?
mfatih
ben de server 4 teki siteme erişim sağlayamıyorum
darkeagle
gerimter wrote:
arkadaşlar server 4 teki veritabanına giriş yapamıyorum veritabanı şifresi değiştirilmiş aynı sorunu yaşayan var mı?

Server 4'te değilim ama bildiğim kadarı ile server 4 değiştirildi. Bu değişiklikte bazı ayarlar karışmış olabiliyor. Daha önce benim başıma gelmişti. Bondings'e özel mesaj atarak veya Web Hosting Support bölümünde yazarak derdine derman bulabilirsin...
gerimter
php kodlarını yeniden yazarak veritabanına ulaşım sağladım ama her sayfayı değişmek biraz aman alıyor.Bizim eski kodlarda hata olabilir mi?
darkeagle
gerimter wrote:
php kodlarını yeniden yazarak veritabanına ulaşım sağladım ama her sayfayı değişmek biraz aman alıyor.Bizim eski kodlarda hata olabilir mi?

Php kodlarla ne alakası var? Veritabanına bağlanmak için host u ip adresi olarak mı belirtiyorsun?
gerimter
msql giriş adresi değişmiş.O önemli değil de. eski kodlar yeni serverde çalışmadı.yeniden kod yazmak zorunda kaldım.
darkeagle
gerimter wrote:
msql giriş adresi değişmiş.O önemli değil de. eski kodlar yeni serverde çalışmadı.yeniden kod yazmak zorunda kaldım.

İçimden bir ses kodları yanlış yazıyorsun diyor. MySQL adresini "localhost" yaparsan server değişikliğinden etkilenmezsin.
mfatih
aynen benim bildiğim bağlantı dosyasında server bölümüne localhost yazarsın(dosyaların olduğu sunucu ile veritabanı aynı sunucu üzerindeyse) şifreni kullanıcı adını yazarsın bağlantı gerektiren dosyalara da include veya require edersin olur biter
mfatih
bu arada şu sunucu 4 ün yeni ip adresleri ne acaba değiştireyim domainden
mfatih
neyse account kısmında yazıyormuş

edit: eski ip yazıyormuş yeni ip sizde varsa verebilir misiniz
tekrar edit:176.9.110.136 buymuş
darkeagle
mfatih wrote:

Sen de ip yerine nameserverları yazabilirsin Smile Ip değişse de nameserverlar aynı...
mfatih
darkeagle wrote:
mfatih wrote:

Sen de ip yerine nameserverları yazabilirsin Smile Ip değişse de nameserverlar aynı...

evet ama panel nameserver desteklemiyor Very Happy
mfatih
yahu bir de directadmin e bağlanamıyorum şifreyi doğru yazdığım halde ne iş Sad ftp falan bağlanıyor directadminde hata veriyor lanet olası pislik(amerikan filmlerinden çıktım Very Happy )
darkeagle
mfatih wrote:

evet ama panel nameserver desteklemiyor Very Happy

O ne lanet bir panelmiş öyle Confused

mfatih wrote:
yahu bir de directadmin e bağlanamıyorum şifreyi doğru yazdığım halde ne iş Sad ftp falan bağlanıyor directadminde hata veriyor lanet olası pislik(amerikan filmlerinden çıktım Very Happy )

Server değişikliğinde bazen şifreler karışıyor. Daha önce benim başıma da gelmişti. Bondings'e bir mesaj sorunu çözer...
mfatih
darkeagle wrote:
Server değişikliğinde bazen şifreler karışıyor. Daha önce benim başıma da gelmişti. Bondings'e bir mesaj sorunu çözer...

sağolasın, attım mesajı Very Happy

edit: şifrem sıfırlandı frihost çok iyi ya Smile bu arada server 4 çok hızlı çalışıyor
gerimter
mfatih wrote:
darkeagle wrote:

edit: şifrem sıfırlandı frihost çok iyi ya Smile bu arada server 4 çok hızlı çalışıyor

Hızını nasıl ölçüyorsun ?
FlyCamper
Bondingse sor bence. Ama 1 ayı bula bilir Very Happy
mfatih
gerimter wrote:
mfatih wrote:
darkeagle wrote:

Hızını nasıl ölçüyorsun ?

sunucu almanya da ve ping sorunu diye bir şey yok zaten
mfatih
FlyCamper wrote:
Bondingse sor bence. Ama 1 ayı bula bilir Very Happy

söyledim 1 ay değil 1 gün geçmeden cevapladı Very Happy
gerimter
seyi sunucu <? tagını kabul etmiyor <?php tagını kabul ediyor du baştan sona editledim.
mfatih
gerimter wrote:
seyi sunucu <? tagını kabul etmiyor <?php tagını kabul ediyor du baştan sona editledim.

hmm ben her zaman <?php ile başlıyorum, üşenmemek lazım demek ki Very Happy
darkeagle
İşin aslı <?php etiketidir, ancak bazı sunucular kısa etiket olan <? kullanmaya izin veriyor. Bunun için sunucunun php.ini dosyasına short_opentag=On eklenmesi gerekir. Sunucu yeni olduğu için, Bondings daha eklememiş olabilir...
mfatih
darkeagle wrote:
İşin aslı <?php etiketidir, ancak bazı sunucular kısa etiket olan <? kullanmaya izin veriyor. Bunun için sunucunun php.ini dosyasına short_opentag=On eklenmesi gerekir. Sunucu yeni olduğu için, Bondings daha eklememiş olabilir...

bana kalırsa çok da lazım değil fazladan üç tuşa basarım her sunucuda çalışır
gerimter
Artık 3. harfini yazıyorum Smile) Ders oldu.
codermage
Heheh alışmak ve standart haline getirmek lazım bazı şeyleri. Bu da öylesine bir şey işte Smile