FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Serter'e katsayı tepkisi

gerimter
Eşit katsayının iptali için Danıştay'da dava açan Nur Serter ve Dilek Akagün partililer tepki gösterdi. Parti başvurunun geri çekilmesini istiyor.
Quote:
Çok sayıda partili, eşitlik kararını Danıştay'a taşıyan Nur Serter ve Dilek Akagün Yılmaz'a tepki gösterdi. CHP Halkla İlişkiler Birimi'nin hazırladığı raporda, başvurunun geri çekilmesi talep edildi. Serter, İstanbul Üniversitesi'nde başörtülü öğrenciler için 'ikna odası' kurmasıyla biliniyordu.

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ve Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında imam hatip polemiğine neden olan Danıştay başvurusu, CHP'yi de karıştırdı.

Başvuru nedeniyle çok sayıda partilinin Serter ve Yılmaz'a tepki gösterdiği ortaya çıktı. CHP Halkla İlişkiler Birimi'nin hazırladığı raporda, katsayı iptaline ilişkin başvurunun eleştirildiği belirtilerek, milletvekillerinin yaptığı başvuruların geri çekilmesi talep edildi. Raporda, partililerin talepleri, "Ülkemizde yürürlükte olan eğitim sisteminden dolayı birçok liseli gencin ailelerinin etkisinde kalarak farklı bölümleri tercih ettiği belirtilerek; katsayı uygulamasının kaldırılması istenmektedir. Katsayı uygulamasının yanlış tercihlerde bulunan veya Meslek Liselerinde öğrenim gören birçok genci mağdur ettiği belirtilerek, katsayının kaldırılması için partimizden destek istenmiştir" şeklinde aktarıldı.
darkeagle
Eşit katsayı da ne yahu?
Bütün liselerdeki eğitim ve öğrenciler eşit mi ki, katsayı eşit olsun...
gerimter
Yok eşit değiller bazıları uzaydan geldi !
BURAK_X
darkeagle wrote:
Eşit katsayı da ne yahu?

bu ülkede eğitim, liseye değil dersaneye bakıyor.
darkeagle
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
Eşit katsayı da ne yahu?

Dershanelerdeki eğitim lise eğitimine bakmıyor mu peki?
Meslek liseli bir öğrenciyi LYS'dan üniversiteye yerleştirmeye çalışan kaç dershane var ki?
BURAK_X
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
Eşit katsayı da ne yahu?

Meslek liseli bir öğrenciyi LYS'dan üniversiteye yerleştirmeye çalışan kaç dershane var ki?

tercih meselesi
darkeagle
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
Eşit katsayı da ne yahu?

tercih meselesi

Katsayılar da tercih meselesi olmalı. Yüksek katsayıyı tercih edenler lisede de ona göre yerleştirilmeli. Katsayılar eşit olmamalı, sonuçta herkesin seviyesi eşit olmuyor...
gerimter
Bütün yarışlar aynı çizgiden başlar.Zencileri güçlü diye geriden başlatamassınız.
darkeagle
gerimter wrote:
Bütün yarışlar aynı çizgiden başlar.Zencileri güçlü diye geriden başlatamassınız.

Fakat her yarışçının ayrı bir sikleti vardır...
codermage
darkeagle wrote:
gerimter wrote:

Fakat her yarışçının ayrı bir sikleti vardır...

Sikletten ziyade alan ayrımı yapmakta fayda var..
mfatih
bir yönden öğrenciler için faydalı bir yandan da değil aklımı kurcalayan şeyler var hani sadece alan sistemi kaldırılsaydı sadece genel liseler eşitlenseydi, meslek ve imam hatip normal kalsaydı daha iyi olurdu sanki çünkü imam hatipe giden öğrencinin zaten neden oraya gittiği ya da meslek lisesine giden öğrencinin neden orayı tercih ettiği belli bunlarda katsayı düşük olmalıydı aslında, sadece kendi dallarında yüksek olmalıydı