FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Türk Telekom 81 İlde Fiber Devrini Başlatıyor

BURAK_X
Quote:
Türk Telekom, 17 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren 150.600 km uzunluğunda dev bir fiber altyapı oluşturdu. Fiber hizmeti 81 ilde aynı anda başlıyor.

Toplantıda konuşan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, ”Türk Telekom olarak 2012 yılını genişbant alanında pazara yepyeni ürünler ve teknolojiler sunacağımız bir yıl olarak planladık. İnternet kullanımının yaygınlaşmasında büyük rol oynayacak ve genişbant pazarını genişletmeyi hedefleyen Lokum hizmetimizin ardından bugün de Türkiye’nin her köşesindeki fiber özlemini özlemini bitiriyor ve 81 ilde haneye fiber hizmetimizi başlatıyoruz.” dedi.

ADSL hizmetinin sunulmasıyla yaşanılan değişimden söz eden Bozkurt “Bugün yine böylesine güçlü bir değişimin fitilini ateşlemek için buradayız. Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek tüm Türkiye’yi gerçek ve yaygın fiber teknolojisiyletanıştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Quote:
Türk Telekom, Türkiye’nin teknoloji ve iletişim alt yapısında yeni sayfalar açacak bir gelişme olan fiber teknolojisini 81 ilde internet servis sağlayıcılarının hizmetine sundu.

Türk Telekom fiber erişim networkünde çalışanları uzun mesafe maraton koşucularına benzeten Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay “2011 yılında saatte 9 km fiber döşemişiz. Saatte 1.500 haneyi fiber kapsamına almışız. Biz burada toplantıda iken bile Türk Telekom fiber ordusu müşterilerimizi istedikleri hıza kavuşturmak için ülkenin dört bir yanında kazı yapıyor, fiber optik alt yapıyı kurup sorunsuz biçimde hizmete sunuyor” dedi.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan “Fiber internet altyapısının bulunduğu lokasyonlardaADSL müşterilerimiz talep ettikleri fiber internet paketine geçiş yapabilecek ve geçiş ücreti ödemeyecek. Mevcut müşterilerin ADSL paketi için ödedikleri ücrette değişiklik olmadan yüksek hızlı fiber internet paketlerinden faydalanmalarını sağlayacağız. İnternet servis sağlayıcılarının mevcut müşterileri kampanya kapsamında hiçbir ücret ödemeden daha yüksek hızlı fiber internet paketlerine geçiş yapabilecek. Birkaç ili değil tüm Türkiye’yi fiber internet teknolojisiyle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.
mfatih
daha icraat göremedik
darkeagle
Türk telekom hep lafta...
Chilavert
çok geç kalınmış bi proje ne kadar erken tamamlanırsa okadar iyi olur
gerimter
Benim evde kabloları var abone olabilirmiyim acaba
hakaner
TT en sevmediğim şirketlerin başında geliyor. Tekel olmanın verdiği güç ile pahalı ve kalitesiz hizmet anlayışına devam edeceklerini bildiğim için bu tür haberlere pek sevinemiyorum.
codermage
Böyle önemli bir sektörde nasıl olur da bu kadar başına buyruk hareket edebilirler, anlamıyorum..
mfatih
codermage wrote:
Böyle önemli bir sektörde nasıl olur da bu kadar başına buyruk hareket edebilirler, anlamıyorum..

rakip olmayınca istediğini yapar arabın tekine sattılar zaten koca şirketi yağı bol bol sürer artık
BURAK_X
bkz. vdsl vakası..
FlyCamper
TT battı Razz
hakaner
BTK'dan TTnet'e fiber tokat Smile http://www.btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2012%20DK-16-126.pdf
gerimter
deneyen arkadaş yokmu fiberi
darkeagle
gerimter wrote:
deneyen arkadaş yokmu fiberi

Var, fakat benimkisi Superonline. Gayet de memnunum...
gerimter
peki ttnetin fiberlerini superonline kullanabiliyormu ? sonuçta kabloları ttnet çekti.
darkeagle
gerimter wrote:
peki ttnetin fiberlerini superonline kullanabiliyormu ? sonuçta kabloları ttnet çekti.

Kabloları ilk Superonline çekti. TTnet ile bir ortaklıkları olduğu sanmıyorum. Zaten şu an Superonline'ı Turkcell satın aldı.
codermage
darkeagle wrote:
gerimter wrote:

Kabloları ilk Superonline çekti. TTnet ile bir ortaklıkları olduğu sanmıyorum. Zaten şu an Superonline'ı Turkcell satın aldı.

Güzel haber..
gerimter
bizim burayı kim çekti acaba ya
darkeagle
gerimter wrote:
bizim burayı kim çekti acaba ya

Superonline'ın sitesine gir bak sizin oraya çekmiş mi diye...
gerimter
Fiberde kablosuzu paylaştırmada sıkıntı varmı ?
darkeagle
gerimter wrote:
Fiberde kablosuzu paylaştırmada sıkıntı varmı ?

Neden olsun ki? Kablosuz paylaşım sıkıntısı olan bir sistem var mı ki?
SinoVax
daha normal hızı veremiyorlar fiberden bahsediliyor Smile
gerimter
kota olayı var bundada , kotasız bişiler lazım
darkeagle
gerimter wrote:
kota olayı var bundada , kotasız bişiler lazım

http://www.superonline.net/baglan/fiber-internet/1000-mbps

http://www.smileadsl.com/Campaigns_limitli-fiyatina-limitsiz-internet-.aspx
mfatih
bizim buraya da fiber çekti superonline ama sitesinde yazmıyor nedense, yolları da mahvettiler testereyle kesip Very Happy
darkeagle
mfatih wrote:
bizim buraya da fiber çekti superonline ama sitesinde yazmıyor nedense, yolları da mahvettiler testereyle kesip Very Happy

Adamları bulup pataklaman gerekebiliyor Smile Bizim sokağın başına kadar getirmişlerdi. Binaya getirtene kadar yapmadığımızı bırakmadık...
FlyCamper
Başlatsalarda bizde yararlansak artık .
codermage
darkeagle wrote:
mfatih wrote:

Adamları bulup pataklaman gerekebiliyor Smile Bizim sokağın başına kadar getirmişlerdi. Binaya getirtene kadar yapmadığımızı bırakmadık...

hehe aman yaklasmasınlar "netçiler" Smile
adminmelih
TTNet mi ? walla en az 3 kere düşünürüm . Allah düşmanımın başına vermesin! uydu net kulklanıyorum çok da memnunum. Keşke superonline gelse mahalleye de ona geçebilsem...!