FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Herkese Açık Online Uygulama Geliştirme Okulu

BURAK_X
Quote:
Microsoft Türkiye’nin öncülüğünde, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’nin ilk herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık Akademi açıldı.


Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirdi.


Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme yazılım okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor. Üç farklı eğitim seviyesinin bulunduğu Açık Akademi’den, hem uygulama ve/veya yazılım geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller faydalanabiliyor.

Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor.


Quote:
Hedef, sosyal medyayı en çok tüketen ülkeyi en çok üreten ülkeye dönüştürmek

Türkiye, cep telefonu ve internet kullanım rakamlarına göre dünyanın 6’ıncı büyük dijital toplumu. Sosyal medyayı en hızlı benimseyen ülkeler arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Buna rağmen, Türkiye’nin Dünya Bilişim Pazarı’ndaki payı binde 8 ile sınırlı.

Uygulama pazarı rakamları içerisinde ise Türkiye’nin yeri çok gerilerde. Açık Akademi ülkemizin ihtiyaç duyduğu uygulama geliştirici sayısını artırmak ve uygulama pazarını geliştirerek gençlerimizin istihdamına destek olmak için yaratıldı.

Eğitim, bilişim, istihdam ve ekonomi boyutu ile farklı bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi’nin ana hedefi mezun olanlar arasından Bill Gates’ler yaratabilmek. Bilişim alanında gerçekleştirilen en büyük projelerden biri olan Açık Akademi Türkiye’nin ilk online, ücretsiz ve Türkçe uygulama geliştirme okulu.
Related topics
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith leaked online
google'un yapmayacağı yok
MSN'de OYUNLAR
11. Cumhurbaşkanı abdullah gül
Google'dan Powerpoint'e "Online" Alternatif
Yeni üyeler öncelikle buraya!!!
Vistada IIS7 Kurulumu ve Erişim İzinleri...
hukuk herkese lazim olur.
Online Oyunlar & Stratejiler
Ve Çin Google‘a Kükredi!
Bu Virüs Windows XP‘ye Bulaşıyor
PC Çağı Kapanıyor Mu ?
Bilgisayar virüsü
PHP Nedir?
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.