FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


WSJ: Kodak Iflas Yolunda

BURAK_X
Quote:
The Wall Street Journal'a göre, Kodak sermaye yapmak için dijital patentlerini satamazsa, bu ay veya Şubat başında iflas başvurusunda bulunacak.


Quote:
Dünyaca ünlü fotoğraf ekipmanı üreticisi Eastman Kodak'ın iflas başvurusunda bulunacağı bildirildi.

The Wall Street Journal'a göre, Kodak sermaye yaratmak için dijital patentlerini satamazsa, bu ay veya Şubat başında iflas başvurusunda bulunacak.

Kodak, geçen Kasım'da 500 milyon dolar borç bulamaması veya patentlerini satamaması halinde 2012'de ayakta kalamayabileceği uyarısında bulunmuştu.Dünyanın her yerinde ofisi ve çalışanı olan Kodak'ın maliyetinin yüksek olması ve satışlarının azalması, nakdinin hızla azalmasına yol açtı. Kodak'ın nakdi geçen Eylül sonunda bir yıl içinde yüzde 38 azalarak 862 milyon dolara geriledi.

1888 yılında kurulan Kodak, nakit bulmak için, geçen Temmuz'dan bu yana 1100 dijital patentini satmaya çalışıyor.

BORSADAN ATILMA RİSKİ VAR

Kodak dün, New York Borsası'ndan atılma riskiyle de karşı karşıya olduğunu açıkladı. Kodak'ın açıklamasına göre, New York Borsası, Kodak'ın 30 günlük ortalama kapanış fiyatının arka arkaya 30 gün 1 doların altında olduğuna dikkat çekti. Borsa, Kodak'ın hissesini altı ay içinde yükseltememesi halinde borsadan atılabileceği uyarısında bulundu. Buna göre, Kodak'ın önümüzdeki altı ay içinde herhangi bir ayın son işlem günü hisse senedi fiyatının en az 1 dolar ve önceki 30 gün boyunca ortalama kapanış fiyatının da en az 1 dolar olması gerekiyor.

DİJİTAL KAMERAYI İCAT ETMİŞTİ
Kodak, 1975'te dijital kamerayı icat etmişti. Ancak şirket, bu yeniliği kâra dönüştürmekte başarısız oldu. Fotoğraf filmini de icat eden Kodak, renkli film markası Kodachrome'la bir şarkıya bile konu olmuştu. Paul Simon'ın Kodachrome adlı şarkısı 1973'te ABD'de Billboard 100 listesinde 2 numaraya kadar yükselmişti.
darkeagle
Adamlar bunca icat yaptılar fakat şimdi ne haldeler...

Biraz Apple'dan örnek alıp çirkef olmalıydılar...
mfatih
nokianın durumu ile aynı
darkeagle
mfatih wrote:
nokianın durumu ile aynı


Nokia büyük ataklar ile geliyor. Küçümsememek lazım. Symbian'ı bitiriyorlar fakat son çıkardığı symbian işletim sistemli telefonlar pek de kötü değil. Kullanıyorum, memnunum. iOS bir yana, android'den bile esnekler. Tek sıkıntı işlemci hızları fakat yeni çıkaracağı modeller ile bu açığı da kapatacak gözüküyorlar.
mfatih
bilemiyorum, samsung yakında 4 çekirdekli işlemcilere geçecek nokia daha çift çekirdek işlemciye geçemedi hadi onu geçtimkullandığı tek çekirdek işlemcilerinde çalışma hızları düşük 600mhz 800 mhz vs
darkeagle
mfatih wrote:
bilemiyorum, samsung yakında 4 çekirdekli işlemcilere geçecek nokia daha çift çekirdek işlemciye geçemedi hadi onu geçtimkullandığı tek çekirdek işlemcilerinde çalışma hızları düşük 600mhz 800 mhz vs


Bir cep telefonunu sadece işlemci çekirdek sayısı veya çalışma frekansı ile değerlendiremeyiz. Çekirdeğinin fazla olması veya hızının fazla olması hiçbir şeyi temsil etmez. İşlemcilerin yapısı veya mantıkları da önemli. Kaldı ki çekirdek sayısı işin reklam kısmı. Şu ana kadar yapılımış olan gerçek bir çift çekirdek cep telefonu işlemcisi yok. Şu an piyasadakilerin hepsi vakti zamanında bilgisayar işlemcilerinde de yapıldığı gibi çift çekirdekli diye adlandırılıp tek çekirdeğe çift bağlantı yapılarak çift gibi gösterilen işlemciler. İşlemci bir yana telefonların barındırdığı RAM ve ROM bellekleri de önem taşıyor.

İşin teknik kısmını bırakıp Nokia'ya gelecek olursak yeni çıkan Symbian işletim sistemli telefonları 1 GHz, Windows Phone 7.5 işletim sistemli telefonları ise 1.4 GHz işlemcilere sahip.

Windows Phone 7.5 işletim sistemli Nokia Lumia 800 modeli ülkemizde satışa başlamamasına rağmen satılmaya başladığı bir çok ülkede iPhone'un önüne geçmiş durumda şu an.
adminfatih
artık nokiadan soğudum açıkçası
Related topics
Just the local park
Bumper Stickers
Photoshop Printing
Some pics
Help-Digital Camera selection
best Xmas present received
who owns the copyright of digital photos?
cultura general
Which is the best Mobile phone
"Stop Sending Aid to Africa!" says Kenyan economic
[Geral] Oscar terá transmissão via internet
Google: An online payment system, "GBuy"
Atatürk neden öldü?
uc maymun
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.