FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Facebook, Windows Için Resmi Sohbet Uygulamasını Yayınladı

BURAK_X

Quote:
800 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook geliştirdiği mobil uygulamalarla da büyük ziyaretçi kitlesine hitap ediyor. Bugüne kadar Windows platformu için resmi bir istemci uygulaması yayınlamayan Facebook bu alışkanlığını sohbet uygulaması ile değiştirdi.

Kısa süre önce görselleri internete sızan ve deneme sohbet uygulaması resmi olarak Facebook yardım merkezinden indirmeye sunuldu. Facebook Messenger for Windows adındaki uygulama aslında Facebook'un asıl uygulamasının dışında ayrı olarak bir sohbet uygulamasını farklı platformlarda yayınlama çalışmasının sonucu. Android ve iOS platformlarında hali hazırda mobil Facebook sohbet uygulaması yayınlanmış durumda.

Sohbet uygulaması ile Facebook arkadaşlarınız arasında sohbet yapabiliyorsunuz. Bunun yanında web uygulamasında sağ tarafta bulunan anlık güncelleme bölümü Ticker, Windows uygulamasında da yerini almış. Buradaki tıklamalar sizi tarayıcı üzerinden Facebook sayfanıza yönlendiriyor. Sıklıkla etkileşimde bulunduğunuz arkadaşlarınız zamanla üstlere doğru çıkmaya başlıyor.

Uygulamada arkadaşlık isteklerinize, gelen mesajlarınıza ve anlık bildirimlere en üst çubuktan ulaşabiliyorsunuz. Ancak tıkladığınızda yine Facebook sayfanıza yönlendiriliyorsunuz. Ayrıca beğenileri de buradan takip edebiliyorsunuz. Tarayıcınızdaki Facebook sayfanızdan çıkış yapsanız bile uygulamadaki oturumunuz devam ediyor.

Facebook'un sohbet uygulaması ile artık kullanıcılar sosyal ağla daha fazla içli dışlı olacak. Arkadaşlarla sohbet ve bildirimleri takip etmek için tarayıcının açık olmasına ihtiyaç duyulmaması ilgiyi artıracak gibi görünüyor.

AOL Messenger veya Windows Live Messenger ile masaüstünde Facebook arkadaşlarıyla sohbet etmek mümkün oluyor. Ancak Facebook yeni hamlesiyle pazar payını üçüncü parti yazılımlardan uzaklaştırmak istiyor. Yayına henüz başladığı için sohbet uygulamasında bağlantı sorunları yaşanabiliyor.
darkeagle
Şimdiye kadar akılları nerede idi acaba, neden bu kadar facebook sohbet için kendilerine ait olmayan bunca uygulamaya meydan verdiler?
manyakbey
güzel olmuş Very Happy
mfatih
ben kullanıyorum başka şeylerle ilgilenirken mesaj gelince kolaylık oluyor ekranın sağına yaslama özelliği çok kullanışlı
FlyCamper
çok güzel olmuş da nerden indiriyoruz Very Happy
mfatih
eskiden yardım merkezi bölümünden indiriliyordu kalkmış, https://fbcdn_dragon-a.akamaihd.net/cfs-ak-ash4/84995/940/FacebookMessengerSetup.exe ama sunucudan silmemişler Very Happy
codermage
darkeagle wrote:
Şimdiye kadar akılları nerede idi acaba, neden bu kadar facebook sohbet için kendilerine ait olmayan bunca uygulamaya meydan verdiler?


Aynen öyle
Related topics
Yahoo'ya 45 Milyar$
18 Yaşındaki Windows 3 Öldü
Windows 7 Için Bütünleşik Resim Araması
Facebook Paralı Olmayacak
Google Milyar Doları Kim Için Gözden Çıkardı?
Windows 7 FaydalarI
30 dolara Windows 7 ! Ama...
Windows 7 Için Kırmızı Alarm
Bu Virüs Windows XP‘ye Bulaşıyor
Zuckerberg: Facebook Telefonları Çoğalacak
Windows 8'in Kopyala/Yapıştır ekranı açıklandı!
Nokia Yeni Ürünlerini Tanıttı
Account Killer
Galaxy S3 için Android 4.3 çıktı
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.