FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Artık Grafik Çiziyor

BURAK_X
Quote:
Google internete getirdiği birçok yenilikle çok konuşuldu. Çok şey yaptı. Ancak hangimizin aklına gelirdi ki ?

Sin, cos gibi trigonometrik terimleri araç çubuğuna yazarak fonksiyonunuza ait grafiği hemen oluşturabilirsiniz. Artık bu da mümkün.

Google arama resmi blogunda ki açıklamaya göre artık google da arama çubuğuna karmaşık fonksiyonları girdiğimizde analitik düzlem üzerinde grafiğimiz oluşacak.

Quote:
Google ın mühendislerinden Adi Avidor, grafiğin küçültülüp büyütülebildiğini ve daha detaylı bir şekilde görüntülebileceğini de belirtiyor.

Matematik severlerin hoşuna gidecek bu özellik birçoğumuz için çok fazla şey ifade etmeyebilir. Ancak şu örneği denemenizde fayda var.

Google da şunu aratmanız yeterli: (sqrt(cos(x))cos(200x)+sqrt(abs(x))-0.7)(4-x*x)^0.01, sqrt(9-x^2), -sqrt(9-x^2)

darkeagle
Şu analitik düzlemde ki fonksiyon grafiklerinden oldum olası nefret etmişimdir...
mfatih
darkeagle wrote:
Şu analitik düzlemde ki fonksiyon grafiklerinden oldum olası nefret etmişimdir...

ruh ikizimsin dostum Very Happy
runonur
yeni gmail arayüzündeki fiyaskonun nedeni bu galiba.. grafiklerden kafayı sıyırmışlar Smile))
codermage
İşimize az da olsa yarar gibi..