FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Windows 8‘de Güncelleme

BURAK_X
Quote:
Windows 8 Güncelleme Sonrası 72 Saat Bitiminde Zorunlu Olarak Cihazı Yeniden Başlatacak

Hem masaüstü hem de tablet cihazlarda yeni bir dönemi başlatacak Windows 8 için üretici firmalar da hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Güvenlik konusunu üst seviyeye çıkarmak isteyen Microsoft'un Windows 8'de yeni bir planı daha ortaya çıktı.

Windows 7'de arkaplanda yapılan güncellemelerden sonra kullanıcılar restart işlemini diledikleri kadar erteleyebiliyordu. Bu da yeni güncellemeler kurulmadığı için potansiyel bir risk taşıyordu. Microsoft yeni işletim sisteminde bu toleransı kaldırıyor.

Bilindiği gibi Windows 8 her ayın 2. haftasını yama haftası olarak kullanacak. Windows Update arkaplanda yamayı indirip kurduktan sonra etkinleştirilmesi için yeniden başlatma isteyecek. Belli aralıklarla kullanıcı uyarıldıktan sonra 72 saatin bitiminde halen işlem gerçekleşmemişse 15 dakika verilerin kaydedilmesi için süre verilecek ve cihaz yeniden başlatılacak.

Kullanıcı eğer video izleme veya sunum yapma gibi faaliyetlerde bulunuyorsa sistem eylemsiz hale gelme zamanını bekleyerek işlemi uygulamaya koyacak.

Bazıları için biraz zorlayıcı bir özellik gibi gelse de ayda bir olması kullanıcıları fazla etkilemeyecektir. Ancak yeni ortaya çıkan kritik açıklarda bu işlem anlık olarak gerçekleşecek.

gerimter
Burak sen deneme falan yapmadın dimi bu sekizi ?
darkeagle
Böyle birşey ile karşılaşmadım daha...
mfatih
şu sekizi merak ediyorum ya Very Happy
runonur
vmware ile kurayım dedim ama sanırım kurdurmuyor.. neden acaba? ben mi beceremedim, yoksa vmware in desteklemesi için yeni versiyonu mu çıkmalı?
mfatih
ben hiç deneyemedim şu sekizi bir ara senin gibi sanala kurmak için indirmiştim ama çalışmamıştı sanırım uygun değil şu anda, zaten kararlı değil duyduğuma göre şu anda driverları vs. tanımıyormuş
codermage
kim 72 saat bilgisayarını açık tutma gereği duyarki(?)
darkeagle
codermage wrote:
kim 72 saat bilgisayarını açık tutma gereği duyarki(?)

Ben...
mfatih
bir şey indirirken olabiliyor, bir arkadaşım bırak 3 günü 2 hafta açık bıraktığı oluyor hatta bir keresinde pervane yanmış Very Happy
BURAK_X
gerimter wrote:
Burak sen deneme falan yapmadın dimi bu sekizi ?

yok yapmadım deneme
darkeagle
mfatih wrote:
bir şey indirirken olabiliyor, bir arkadaşım bırak 3 günü 2 hafta açık bıraktığı oluyor hatta bir keresinde pervane yanmış Very Happy

2 hafta dediğin ne ki? Evde ki bilgisayarlardan birisi tam 2 senedir kapanmadı... (Yeniden başlatmalar oldu tabii)
mfatih
yüksek hızda internet bağlatıp web server olarak mı kullanıyorsun ne yapıyorsun Very Happy
darkeagle
mfatih wrote:
yüksek hızda internet bağlatıp web server olarak mı kullanıyorsun ne yapıyorsun Very Happy

Aklıma ne eserse onun sunucusu olarak kullanıyorum. Genel olarak radyo sunucusu fakat ftp sunucusu olarak da çok kullanıyorum...
FlyCamper
darkeagle wrote:
mfatih wrote:

Aklıma ne eserse onun sunucusu olarak kullanıyorum. Genel olarak radyo sunucusu fakat ftp sunucusu olarak da çok kullanıyorum...

Çok iyi yapıyosun. Boşuna ftp parası vermemekse sunucuyu 7/24 kendin aç Very Happy
gerimter
bilgisayarın tekini sunucu yap ozaman bizde oraya taşınalım madem uptime yüksek