FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Fedora 16 Çıktı, Indirebilirsiniz!

BURAK_X
Quote:
Ünlü Linux dağıtımlarından Fedora'nın merakla beklenen Verne kod adlı 16.sürümü resmi olarak yayınlandı. Fedora Projesi'nin resmi torrent kanalı üzerinden kullanıma sunulan işletim sistemi, yakında zamanda sunulan Linux 3.1 çekirdeğini temel alıyor ve GNOME 3.2.1 masaüstü ortamını GNOME Kabuk arabirimi ile birlikte sunuyor ayrıca KDE 4.7.2 ortam derlemesini de beraberinde getiriyor.

Fedora 16 aynı zamanda OpenStack, çok sayıda SELinux geliştirmesi, güncellenmiş Haskell, Perl ve Ada ortamları ile Blender 2.5, Boost 1.47, TigerVNC 1.1 ve daha fazlasını içeriyor.

Fedora 16'yı indirmek için adres; http://torrent.fedoraproject.org/
runonur
her linux versiyonu için programlar ayrı ayrı mı kuruluyor? geçenlerde pardus kurdum ve google sitesinden chrome programını bir türlü kuramadım. Biraz detaylı incelediğimde pardus'un içinde bulunan pisi programı içinde pardus'a uyarlanmış google chrome buldum.
Eğer uyarlama yapılmamış ise kurmuş olduğunuz linux sisteminiz için program kuramıyorsunuz sanırım.
bu konular ile ilgili internette çok da fazla kaynak yok. işin detaylarını bilenler pek fazla paylaşım yapmıyorlar maalesef..
mfatih
chromium, depoda olması lazım bildiğim.
mfatih
yoksa da derlersin internette vardır chromium linux sürümü