FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Sony, Sony Ericsson‘ı Satın Aldı

BURAK_X
Quote:
Japon teknoloji devi Sony, yüzde 50 ortaklığının bulunduğu Sony Ericsson firmasını İsveçli telekom şirketi Ericsson'dan tamamen satın aldı.

Sony, 1.1 milyar euro ödeyerek Sony Ericsson'ın tamamının sahibi oldu. Bu alım, aynı zamanda şirketin sahip olduğu patentleri de Sony'e geçirmiş oldu.

Sony, Sony Ericsson'ı alarak cep telefonu üretme, lisans anlaşması yapma ve diğer tüm fikir haklarını da eline almış oldu.

ALIM UZUN ZAMANDIR BEKLENİYORDU

Sony'nin Sony Ericsson'ı alacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Özellikle kendi tablet ve oyun makinelerini üreten şirket, bu alımla birlikte telefon üretimini tamamen üstüne almış oldu.

Sony üst düzey yetkililerinden Howard Stringer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, alımın Sony ve Ericsson için de faydalı olacağını dile getirdi.

SATIŞLARDA XPERIA İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Şirketten daha önce yapılan açıklamada satışlarının yüzde 80'inin Xperia serisi telefonlardan oluştuğu kaydedilmişti. Xperia serisi cihazlar Android işletim sistemini kullanıyor.

Sony Corporation ile Telefonaktiebolaget LM Ericsson'nin yarı yarıya sahip olduğu bir ortak girişim olan Sony Ericsson, Ekim 2001'de kurulmuştu.

SONY ERICSSON'DAN RESMİ AÇIKLAMA

Sony Ericsson; Sony Corporation ve Telefonktiebolaget LM Ericsson’un vardıkları anlaşma kapsamında, Sony’nin Ericsson’a ait Sony Ericsson hisselerinin tamamını satın alacağını teyit etti. Bu anlaşma ile stratejik ortaklık statüsünden çıkacak olan Sony Ericsson, Sony’nin bağlı kuruluşu olacak. Yetkililerin satın alma işlemini onaylamasının ardından Sony Ericsson, Sony Corporation bünyesinde ayrı bir birim olarak konumlandırılacak. Böylece Xperia akıllı telefon segmenti de Sony’nin özel “dört ekran” stratejisinin bir parçası olarak Sony tablet, TV, video oyunu ve kişisel bilgisayar grubuna entegre edilecek. “Dört ekran” modelinin bu şekilde güçlendirilmesiyle Sony; kullanıcılarına birbirine kablosuz ağlarla bağlı tam kapsamlı bir PC, TV, tablet ve akıllı telefon deneyimi sunmuş olacak.
Related topics
Which phone would be better?
Which is the best Mobile phone
Any suggestions for a new cellphone?
Nokia ?
Sony Ericsson W900i - what do you think?
Music and Video Conversion Sony Ericsson
Hrithik Roshan - Ambassador of Sony Ericsson
Regarding Sony Ericsson Flashing
Siliconen oorschelpen Sony Ericsson
Sony Ericsson W580i
Sony Ericsson İdou
Backing up a Sony Ericsson cellphone contacts without Outlk
Sony Ericsson Xperia available in advance Ray
Sony Ericsson Xperia Arc is launched
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.