FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google SIM Kart İşine Girdi!

BURAK_X
Quote:
Geçtiğimiz gün içerisinde Gogle’dan gelen bir haber bizi bir hayli şaşırttı. Google Talk uygulaması ile normal ve cep telefonlarını aramanıza izin veren Google bundan böyle kendi SIM kartı ile de hizmet sunacak. İspanya’da ortaya çıkan Google’ın SIM kartı kullanıcılara Google Nexus S akıllı telefonu ile birlikte sunulacak. Bu kartın detayları ortaya çıkmış değil. Fakat muhtemelen normal kullanıcılara satışı yapılmayacak.
Google Nexus S’i farklı kılmak için bu tarz bir yolu seçmiş olabilir. Aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi telefonun içerisinde kullanılan şebekenin de Google_Es olduğu görünüyor. Google İspanya içerisinde bir GSM şebekesi ile anlaşama yapmış olabilir. Tabii ki bunların hepsi bizim düşüncelerimiz.

darkeagle
Aslında yapılması ve kullanıcılara satılması zor birşey değil. Ülkemizdeki 3G modemlerin içinde bulunan sadece internet destekli simkartlardan farkı yok. Ücret konusuna gelirsek ise Vodafone gibi aylık sabit bir ücretle internet sistemi olabilir. Ben cepten sınırsız internet için aylık 10 tl ödüyorum ve görüşmelerimi VoIP üzerinden yapıyorum. Hızı (2G) VoIP görüşmeleri için gayet yeterli...
gerimter
arkadaşım şu voip ve aylık 10 lira olayını açsana biraz normal tellerimi arıyorsun voiple
darkeagle
gerimter wrote:
arkadaşım şu voip ve aylık 10 lira olayını açsana biraz normal tellerimi arıyorsun voiple

Vodafone aylık cepnet paketi 10 tl. Symbian^3 işletim sistemi olan Nokia telefona istediğin VoIp programını yükleyebilirsin. Eğer normal telleri aramak istersen, kullandığın tarifeden daha uyguna görüşme seçenekleri mevcut. Ama çevremdekiler de benim ile aynı sistemi kullanmaya başladıkları için ekstra ücret ödemiyoruz...
Chilavert
bir bu eksikti yapmadıkları ama google yine kaliteli hizmetini burada da verecektir
CaYLaKs
Chilavert wrote:
bir bu eksikti yapmadıkları ama google yine kaliteli hizmetini burada da verecektir

bence tam tersi olacak eLine yüzüne bulaşcak birden piyasaya saldırır gibi giriş yaptı google bu kadar aç hareket etmezdi. sanırım yeni CEOları biraz aktif bir insan Smile) Teknoloji dünyasının tek ele düşürmeye çalışıyor kanımca Smile
aligultekin34
Google yakında operatör halinede gelir Smile