FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

İNTERNET HIZI

gerimter
HEDEF 100 MEGABİTE ÇIKMAK
2011 yılının dördüncü çeyreğinde, geniş bant erişim platformunda kullanıma sunulacak olan VDSL2 Vectoring teknolojisi, bakır teller üzerinden saniyede 100 megabite varan hızı destekleme yeteneğine sahip. VDSL2 Vectoring teknolojisi, pek çok kişiye süper hızlı geniş bant erişim imkanı sağlayacak 100magbit hoş olacak.
runonur
inşallah bir an önce yayılır. tabii fahiş tekelci fiyat poltikaları ile değil.. Shame on you
BURAK_X
haydi bakalım o halde
gerimter
Ben bir ara uydudan internet kullanıyordum kullanan arkadaşlar varmı ?
CaYLaKs
TR şartlarında zor bir ihtimal ama elimizdeki varolan baglantı hızımı kaybetmeyeyim bende Smile
darkeagle
gerimter wrote:
Ben bir ara uydudan internet kullanıyordum kullanan arkadaşlar varmı ?

Uydudan interneti nasıl kullanıyordun, bir anlatır mısın? Merak ettim sistemi...
gerimter
hızımızın dialup modemle 3-4 kb/sn olduğu dönemde upload modemdem download ise uyduinternet cihazım skystardan geliyordu.aylık 10 dolardı.avrupa uydusu üzerinden bağlanıyordum.
aligultekin34
İlkönce sabitlesinlerde hızları ondan sonra halletsinler o gibi hızı. Adam 8 lik paket kullanıyor gel görki yarısı kadar hıza ulaşabiliyor Smile
darkeagle
aligultekin34 wrote:
İlkönce sabitlesinlerde hızları ondan sonra halletsinler o gibi hızı. Adam 8 lik paket kullanıyor gel görki yarısı kadar hıza ulaşabiliyor Smile

Tarifenin adı zaten "8 Mbps'ye kadar".

Kaldı ki yeni ve az kullanıcılı santrale sahip bir yerde bulunuyorsan 8Mbps hıza rahatlıkla ulaşabiliyorsun.

Bir de TTNET'ten başka bir firmadan aldıysan aboneliğini 25GB'lık adil kullanım limitini aşsan dahi hızın 1Mbps'a düşmüyor. Her ne kadar başka bir firmadan kullansanda altyapı TTNET'in. TTNET diğer firmalara gıcık olduğu için onların kullanıcılarının hızlarını limit aşma durumunda çoğu bölgede düşürmüyor...
runonur
adsl'de adil kullanım kotasına sanırım hiç dikkat etmiyorlar. geçen ay 100 GB download yaptım. ama hızım ayın son günü hiç düşmeden 16Mbit idi... duyduğuma göre superonline fiber bağlantıda tam anlamıyla adil kotayı uyguluyormuş. bu doğru mudur?
darkeagle
runonur wrote:
duyduğuma göre superonline fiber bağlantıda tam anlamıyla adil kotayı uyguluyormuş. bu doğru mudur?

Doğrudur, adamların affı yok...
codermage
Şu internet alt yapısı vs.. konuları açıldıkça başıma ağrılar giriyor. Çünkü TTNET kelimesi habire kullanılıyor. Ben kaçtıkça her yerde peşimde anasını satayım Smile Şimdi ev arkadaşlarım da "net alıyoruz" diye gidip ttnet'e abone olmuşlar. peh
runonur
codermage wrote:
Şu internet alt yapısı vs.. konuları açıldıkça başıma ağrılar giriyor. Çünkü TTNET kelimesi habire kullanılıyor. Ben kaçtıkça her yerde peşimde anasını satayım Smile Şimdi ev arkadaşlarım da "net alıyoruz" diye gidip ttnet'e abone olmuşlar. peh

o zaman 16Mbit ile yola devam.. fiber interneti başka bahara öteledim gitti.. adil kota uygulamasını hiç ama hiç anlamıyorum, sindiremiyorum... bu uygulamaları hiç ama hiç hak etmiyoruz. ancak tekelci politikalar (özelleştirme hikaye) rantçılar Idea yüzünden böyle yaşamaya devam.. Crying or Very sad
turkgamer
İnş. Çok Yakında Çıkarda Bu Netten Kultururum.. çok yawaş Very Happy