FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Windows XP 'nin anlamını biliyormusunuz?

onur
Sürekli Elimizin Altında Olan, Her Alanda Kullandığımız "Windows XP"nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz?

Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir "Mesih operasyonu" yürütmüş.

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

Quote:
KURTARICI WİNDOWS!

Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

alıntıdır
g_unit90
dostum aynısını ben mesaj atacaktım ama sen benden hızlı çıktın genede payşalamın için teşekkürler
bil-int
ilginç...
RosenCruz
böyle binlerce şey war Hristiyanların gizli gizli hayatımıza soktuğu.şaşırmamak laızm
uoturkey
Vay be hiç düşünmemiştim...
TreadStone
bende düşünmedim..
Dillian
garip bişi...
geyikkutuphanesi
şaşırdım desem yalan olur bu tip şeyler doluuuuu.
TreadStone
bilmiyoruz
bil-int
RosenCruz wrote:
böyle binlerce şey war Hristiyanların gizli gizli hayatımıza soktuğu.şaşırmamak laızm

Herşeyin altından Hristiyanlar çıkıyo...
wampir
bende hiç düşünmediydim
geripmiş..
4patlar
çok garip valla.paylaşımdan dolayı saol
emre91
Bide Cocacola'nın açılımı varmış ta şuan hatırlayamadım
posof
Adamlar ne kadar ince düşüyolar arkadaş ama boş ben en sonunda onlarin oyunlarının ters tepeceğine ve türk-islam elminin tekrar dünyada hakim olacağına inaniyorum

onlar ne kadar çaba sarf ederlerse etsinler bir gün oyunlari ters tepecek bir birlerini yiyecekler geçmişte olduğu gibi..
sundurlu
Dostum yaaa

Hadi kasalım kendimizi yazalım bir işletim sistemi. Adı mesela İŞLET 1.0

Neden olmasın ?

Saygılarımla,

SSARAC

http://www.sundurlu.info.tr.tc
CmKc
İyice saçmalamışsınız,

XP => extra performance dır.

Komplo teorisi üretmeyelim demiyorum ama böyle saçma konular üzerine üretmeyelim lütfen.
Seregwethrin
Ben açılımlarla kafamızı yormayalım derim asla gerçeği öğrenemeyecez nasıl olsa Smile. Bitek Bill amca ve ekibi biliyodur onlarda tam gerçeği söylemezler Wink
arno
hakkaten garipmiş yaw. biz şimdi mesih filan .. Smile
.::idealist::.
Peki Windows'un gelecek sürümü olacak olan Vista'nın Hristiyan dünyası için özel bir anlamı var mı ?

Bence tamamen uydurma.

İnternetteki her yazıya inanmayın.
geyikkutuphanesi
Eminim vardır....
Bende bugün bir işletim sistemi yazsam (ve bu işletim sistemi bir tek el oluştursa) kıyısına köşesine islam dünyasından bişiler sokardım. Bilimi üretenler bu işi karşılıksız yapmaz.
Biz de üretsek o kadar evrensel düşünebilir miyiz?
Bu işte o kadar büyük bir tek el oluştu ki biz bu gün sıfırdan işe başlasak ve herşeyiyle bize ait bişeler yapmaya çalışsak onların 50 yıl gerisindeyiz demektir. Onların temellerini kullanarak ancak bişeyler yapabiliriz. Onlarda hayrına bize temel oluşturmazlar haliyle... Confused
ahmet238
ewet bencede çok ilginç
Tyran
Bu konuyu keske kurtlar Vadisine de koysalar cok ilginc olurdu.
snoppy
Bence uydurma birşey. Windows XP'deki XP'nin anlamı Experience'dir. Yani türkçesiyle tecrübe , deneyim'dir.
aytac
komplo teorisi
aha bendende bitane...
xp = extra performance
yada xp = ixpi , eski ibranicede atma recep din kardeşiyiz anlamına gelir:Smile
orc_lord
bu tarz anlamları olduğunu bilmiyordum, ilginç.
ulraaslan_14
ben de bunun gibi bir kaç anlamı olan ürün isimleri biliyordum microsofta ait ama şimdi hatırlayamadım.Yanlız Aytaç arkadaşımız konuya son derece açıklık getirmiş kendisini tebrik ediyorum.
bil-int
snoppy wrote:
Bence uydurma birşey. Windows XP'deki XP'nin anlamı Experience'dir. Yani türkçesiyle tecrübe , deneyim'dir.

PCnet dergisi Mart 2001:
".....Bill Gates tarafından tanıtıldı.XP adı İngilizce'deki eXPerience kelimesinden geliyor..."
dzo
bil-int hakli "Experience" dan geliyor

1990larin sonunda cikan, server-client askinin bir parcasi.

Konsepte gore windows surumun bir yerde bir Host da olacak, bizde telefonumuzla, laptopumuzla, bilgisayarimizla arabamizla vs sadece o Host a baglanip windowsumuzu kullanacaz boylece windows "software" degil "Experience" olacak.

Komplo teorilerini severim genelde ama bu cok komik olmus Smile
cafein
Vayya güzel bir haber vay adamlar vay demek bize gizlice bazı seyleri asılamaya calısıyorlar bunlar :=)
Outlaw_tr
Bence saçma uydurma bir isim XP
b17
Outlaw_tr wrote:
Bence saçma uydurma bir isim XP

Hiç Sanmam Laughing Laughing Laughing
maniac_ea
snoppy wrote:

evet arkadaş haklı xpnin anlamı bu xp'nin her reklamında bu kullanılmustu ve aynen soyleydi Experince
cavbela
biraz paranoya bu bence eger mesih analmı vermek isteselerdi xp nin her yerine mesihi yerleiştirirlerdi mavi ekran hatası falan yerine mesih çıkardı ( tamam biraz abarttım Laughing Laughing ) sadece bu tesadüf... . .. . . .. . .. .
tolgaist
vay be gerçekten ilginç adanlar bazı seyleri aşmıslar:D
DarkJedi323
abi yani olayı abartıyorsunuz artık. her şeye haçlı seferlerini hristiyanları sokuyorsunuz. bu kadar düşman olmayın batıya. Xp nin açılımı experience dan gelmektedir. her çıkarılan yeni bir şeye yok latincede yok şu dilde bir karşılık arayıp da ahanda bunlar hristiyan birliği demek komik, saçma, kendi kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz.
xray
eXtra Performance
eXPerience
Bence bunlar gayet güzel şeyler... Laughing
palavra
aytac wrote:
komplo teorisi
aha bendende bitane...
xp = extra performance
yada xp = ixpi , eski ibranicede atma recep din kardeşiyiz anlamına gelir:Smile

evet
uyanikk olmak iyidir ama her mevzuda da cok saplantili olmamak lazim

muslumanlikta da hz. mesih in yeniden gelecegi inanci var
yani mesele bizim acimizdan bir mahzur teskil etmiyor

amerika da yasayan bir arkadasim anlatmisti
-yedigine ictigine dikkat eden biri idi-
yanlislikla domuz eti yememek icin
uzerinde koser "yahudi seriatinde helal" damgasi olan yiyecekler den aliyorum demisti.yani yiyecegin yahudiler icin hazirlanmis olmasi bizim onu yememize mani olmuyor

bekli gates ve ekibi xp yi mesihi beklemek icin cikardilar
ama mesih yeniden geldiginde muslumanlarin tarafini tutacak Laughing

dedigim gibi uyanik olmak, her seyi arastirmak iyidir ama
bazen bu tur komplo teorilerine gulup gecmek lazim Cool