FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

MX Kaydı

mfatih
Arkadaşlar hostumu açtırdım fakat direct adminde dns özelliklerini kapatmışlar msn ile domainim üzerine adres açmak için istiyorum bunu nasıl yapabilirim bilginiz var mı DnsPark nasıl kullanılır anlatabilir misiniz DnsParka yönlendirdim domainimi fakat DnsPark'ta frihost sunucularını nasıl ve nereden tanımlarım?
mfatih
Arkadaşlar a kaydı oluşturup birine @ diğerine www koyarak halledebilirsiniz belki benim gibi daha önceden kullanmamış olanlar vardır dnspark.net i onun için yazayım dedim
gerimter
hostingine gir orada dns ayarları vardır oraya dns numaralarını yaz yada park et.
mfatih
o değil yanlış anlamışsın ayrıca directadminde frihost bu özelliği kısıtlamış ayrıca domain park farklı mx kaydı domain uzantısı ile msn hesabı açmaya yarıyor
codermage
mfatih wrote:
o değil yanlış anlamışsın ayrıca directadminde frihost bu özelliği kısıtlamış ayrıca domain park farklı mx kaydı domain uzantısı ile msn hesabı açmaya yarıyor

sebebi neymiş? Başımıza gelmesin ndiye soruyorum tedbiren :=)
mfatih
isminiz@domain.com şeklinde domain açabailmek için host panelinden dns kaydı olarak mx girdisi eklemeneiz gerekiyor fakat frihost server 1 dışında bu özellik host panelinde kısıtlanmış. By yüzden domaini aldığınız yerin panelinde dns girmenize izin vermiyor ise dnspar kullanarak halledebileceğinizi söyledim.