FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

1 saat TV izlemenin bedeli!

xCaNx
Quote:
Televizyon izlediğiniz her saat, bakın kaç dakika daha erken ölmenize neden oluyormuş...

Televizyon izlemek, bir kısım insan için gün içerisinde beki de en çok vakit harcanan etkinlik. Dünyada ve ülkemizde karşısında bolca vakit geçirdiğimiz televizyon, bizlere düşündüğümüzden çok daha fazla zarar veriyor.

Yapılan yeni bir araştırmaya göreyse, televizyon başında vakit geçirmenin yaşam süremizle de doğru oranda etkisi olduğu ortaya çıktı. Avustralya'daki Queensland üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, 25 yaşından sonra televizyon başında harcanan her saat, yaşam süremizden 22 dakika çalıyor. Yani televizyon başında günde altı saatini geçiren bir kişinin, kanepe başında daha az zaman geçirenlere göre ortalama beş yıl daha az yaşayacağı iddiası, yapılan araştırmanın temelini oluşturuyor.

Pek tabi araştırmanın sonucunda varılan kanı, televizyonların bizi zehirleyerek öldürdüğü değil. Yapılan araştırma daha çok, gün içerisinde televizyon başında harcanan zaman süresi boyunca yenen abur cuburun ve hareketsiz kalan vücudun erken iflas etmesi yönünde bir gerçeğe dayanıyor.

1 saat televizyon izlemek = 22 dk daha erken ölmeye açıyor Very Happy Acaba PC'dede böyle bişey varmı Very Happy PC'de de böyle bi olanak varsa erken gidiciyim Very Happy 7/24 pc başındayım çünkü Very Happy
darkeagle
xCaNx wrote:
Quote:
Televizyon izlediğiniz her saat, bakın kaç dakika daha erken ölmenize neden oluyormuş...

Televizyon izlemek, bir kısım insan için gün içerisinde beki de en çok vakit harcanan etkinlik. Dünyada ve ülkemizde karşısında bolca vakit geçirdiğimiz televizyon, bizlere düşündüğümüzden çok daha fazla zarar veriyor.

Yapılan yeni bir araştırmaya göreyse, televizyon başında vakit geçirmenin yaşam süremizle de doğru oranda etkisi olduğu ortaya çıktı. Avustralya'daki Queensland üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, 25 yaşından sonra televizyon başında harcanan her saat, yaşam süremizden 22 dakika çalıyor. Yani televizyon başında günde altı saatini geçiren bir kişinin, kanepe başında daha az zaman geçirenlere göre ortalama beş yıl daha az yaşayacağı iddiası, yapılan araştırmanın temelini oluşturuyor.

Pek tabi araştırmanın sonucunda varılan kanı, televizyonların bizi zehirleyerek öldürdüğü değil. Yapılan araştırma daha çok, gün içerisinde televizyon başında harcanan zaman süresi boyunca yenen abur cuburun ve hareketsiz kalan vücudun erken iflas etmesi yönünde bir gerçeğe dayanıyor.

1 saat televizyon izlemek = 22 dk daha erken ölmeye açıyor Very Happy Acaba PC'dede böyle bişey varmı Very Happy PC'de de böyle bi olanak varsa erken gidiciyim Very Happy 7/24 pc başındayım çünkü Very Happy

PC'de en az 22 dakikadır o zaman...
gerimter
Ben battım o zaman hayatım monitör karşısında geçti.
xCaNx
gerimter wrote:
Ben battım o zaman hayatım monitör karşısında geçti.

Aynen öyle gözüküyor Very Happy Erken gidiciyiz Very Happy
CaYLaKs
şimdi biz tv izlemeyip pc kullanmasak dahamı uzun yasicez yane hmmm pc karsısında kalmasakbunu öğrenemezdik Very Happy kapatıyorum hemen pc yi Smile)
omarbaba
Yalan dolan bunlar ya günde 16saat pc izleyenler var sabah 8 de haberler kadın programları diziler falan filan bu adamlarn 20 30 yasında ölmesi gerekio Very Happy hem saçmalık şurda ki 22dk daha erken öleceksiniz diyen birinin ne zaman ölecegimizi söylemesi gerekio be aga pc de oturuosn altkatta bi yangın çıkmayacagı garantin varmı? (:
codermage
Hızlı yaşa hızlı öl,

ahiret var rahat ol,

eminem eminem koyümüng gözeli..
CaYLaKs
ya gerçekse ya 22 dk kısalıyorsa ömrümüz Smile)
xCaNx
CaYLaKs wrote:

Hakkını helal et Laughing
CaYLaKs
xCaNx wrote:
CaYLaKs wrote:

Hakkını helal et Laughing

Helal olsun hajım sende heLaL et Smile)
aligultekin34
7/24 yaşayanlar 30 yaşında ölürler o zaman Smile