FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Hotmail’den Şifre Yasakları!

BURAK_X
Quote:
Gitgide artan korsan saldırıları, Microsoft’un Hotmail servisi ile ilgili çeşitli yaptırımlarda bulunmasına neden oldu. Hotmail yönetimi, kolay tahmin edilebilir bazı şifreleri yasaklama kararı aldı.

2011 yılında, son 10 yılın toplamından daha fazla korsan saldırısı gerçekleşti ve bilgisayar kullanıcıları, hiç olmadığı kadar mağdur oldu. Maalesef, bu mağduriyetin temelinde sadece hackerlar değil, bilgisayar sahiplerinin gerekenleri yapmaması da yer alıyor: Çoğu kullanıcı güvenlik yazılımı kullanmıyor, kullansa da güncellemiyor ve önemli internet sitelerinde kolay kırılabilen şifrelerden faydalanıyor.

Hotmail, hesap sahiplerinin zarar görmesini engellemek için bir dizi yeni karar aldı. Bu kararlar doğrultusunda, kullanıcılar ardışık sayılardan oluşan şifreler kullanamayacak ve “password” gibi kolay tahmin edilebilen kelimelerden faydalanamayacak.
gerimter
Bu işte en önemli şey trojan yememek.parolan isterse 1000 haneli olsun klavyeden girilen bilgileri kaydeden bir keyloger yemişsen işin bitti.6 haneli ve harf rakamdan oluşan bir şifrenin kombinasyonunu süreyle çarpın bakalım ne çıkıyor.
xCaNx
Çok fazla yararı olmaz bence Very Happy keylogger yediyse 6 hanelide koysa 6000 hanelide koysa fark değişmez Smile
BURAK_X
xCaNx wrote:
Çok fazla yararı olmaz bence Very Happy keylogger yediyse 6 hanelide koysa 6000 hanelide koysa fark değişmez Smile

en azından bi nebze Laughing
aligultekin34
Hotmail kullanmıyorum artık. Gmail ve yahoo var Smile)
BURAK_X
aligultekin34 wrote:
Hotmail kullanmıyorum artık. Gmail ve yahoo var Smile)

anen. sadece messenger için
codermage
gerimter wrote:
Bu işte en önemli şey trojan yememek.parolan isterse 1000 haneli olsun klavyeden girilen bilgileri kaydeden bir keyloger yemişsen işin bitti.6 haneli ve harf rakamdan oluşan bir şifrenin kombinasyonunu süreyle çarpın bakalım ne çıkıyor.

Katılıyorum. Ayrıca hala "hacker'ım" diyen ezik kaldımı ya :S
mfatih
anti virüs kurmaya bile gerek yok zaten işi bilen adam önüne geleni yüklemez