FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Hotmail 15 Yaşında!

BURAK_X
Quote:
Microsoft’un e-posta servisi Hotmail 15 yaşına girdi.

1996 yılında Microsoft tarafından faaliyete geçirilen Hotmail, dün 15 yaşına bastı. Bir dönem dünyanın en büyük e-posta ve anlık iletişim servisi olan ancak Facebook’un ve Gmail’in atakları nedeniyle bir hayli fazla kullanıcı kaybeden Hotmail için; Microsoft tarafından geçtiğimiz ay açıklanan rakamlar baz alındığında hala iyi durumda diyebiliriz.

15. yılını geride bırakan Hotmail’in Türkiye’deki ve dünyadaki karnesi oldukça iyi. Microsoft’un raporuna göre Türkiye’de her gün 32 milyon kişi internete giriyor. Her ay internete giren 100 kişiden 65’i ise Hotmail kullanıyor. Türkiye’de 25 milyon üyeye sahip olan Hotmail’in üyelerinin %61’i erkek, %39’u ise kadın. Ayrıca Hotmail kullanıcılarının %85’i 15 – 35 yaş arasında.
Ülkemizde Gmail Hotmail’e nazaran pek de popüler değil. Rapora göre Türk web posta kullanıcılarının %89.4’ü Hotmail kullanıcısı. Geriye kalan %10.6’lık kesim ise Gmail ve Yahoo tarafından paylaşılıyor. Hatırlayacağınız gibi yukarıda Hotmail’in ülkemizde 25 milyon üyeye sahip olduğunu belirtmiştik. Bu 25 milyon üyenin 20 milyonu, hem Hotmail hem de Windows Live Messenger kullanıyor.

Hotmail ülkemizde tartışmasız lider olduğundan, ülkemizdeki web iletişimini en iyi analiz edebileceğimiz hizmet de doğal olarak Hotmail oluyor. 1 milyarı aşkın arkadaş ve iletişim bilgisinin saklı olduğu Hotmail’de her ay; 100 milyondan fazla fotoğraf, 10 milyondan fazla ise Microsoft Office dökümanı paylaşılıyor.

Bu bölüme kadar sizlere aktardığımız veriler ülkemiz için geçerliydi. Hotmail’i en sık kullanan 4. ülke olan Türkiye’de durum böyleyken, dünyada ise aynı şekilde parlak bir bilanço söz konusu. Hotmail’in dünya çapında 350 milyon kullanıcısı var ve bu sayı Hotmail’in en yakın rakibinden yaklaşık “2 Türkiye nüfusu” (140 milyon kişi) daha çok kullanıcısı olduğu anlamına geliyor

ilk aldığım günü hatırlarım :')
xCaNx
Bende hatırlıyorum Very Happy İlk şifrem 6 tane 6 ydı Very Happy
darkeagle
Benim hiç hotmailim olmadı Sad
gerimter
vay be 1998 yılında bir arkadaşım bana almıştı hıtmaili.hala kullanıyorum 12 sene öncede yahoomail almıştım yahoo 12 yıl kullandığım için dün bir mesaj atarak beni premium olarak seçti ve sınırsız özelliklere dahil etti mesela e posta eki 100 mb oldu.filitreleme falan sınırsız oldu.
BURAK_X
benm ilk adres bbayar50 ydi Very Happy
codermage
Hadi hayırlı uğurlu olsun =)
gerimter
çok saolasın.Demekki bu yahoda vefa var .
dnzydn
Vay be okadar oldumu? Smile
mfatih
ben artık hotu bıraktım g daha iyi geliyor
Related topics
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.