FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

ADSL2 16mbps paket hakkında

differentone
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle yeni aranıza katıldığımı belirtmeliyim ^^
Hazır buralardayken merak ettiğim bir durumu belki aranızda daha bilinçli kullanıcılar vardır diye paylaşmak istiyorum.
Şaunda netlimitsiz denen 8mbps ye kadar olan ttnet paketini kullanıyorum 2 senedir.
ve bu süre zarfında her ay en az kotayı 100 küsür gb aşmama rağmen bağlantım bugüne dek hiç 1mbps sınırına düşmedi. Mağlum biliyorsunuz ki 25gb aşıldığnda 1mbps bağlantısına düşüyor ibaresi kullanılıyor sözleşmede.
Asıl konu eğer ben adsl2 ye 16mbps ye kadar olan pakete geçersem acaba bu paketimdede oldğu gibi yine kota aşımı sonrası bağlantım 1mbps ye düşmeyecekmi ? Düşmeyecekse hemen geceyim lakin endişeliyim.
Aranızda 16mbps ye kadar olan paketi kullanıpta kota aşımına rağmen düşüş yaşamayan arkadaşlar mevcutmudur acaba? Yada buna yakın bilgiye sahip kimseler?
Şimdiden özveriniz ve cevaplarınız için teşekkürler.

DifferentOne Razz
gerimter
bence hiç kıpırdama bendede benzeri 8 lik var kota mota bırakmıyorum aynı.Hele çaktırmadan devam edelim.
darkeagle
Büyük bir olasılık düşürmeyi unutuyorlar...
gerimter
darkeagle wrote:

Bu ileri bilgisayar programları yapar.Oda unutmaz.Ama kota düşürmeyi eklemediklerini düşünüyorum bazılarına. Smile)
darkeagle
gerimter wrote:
darkeagle wrote:

Bu ileri bilgisayar programları yapar.Oda unutmaz.Ama kota düşürmeyi eklemediklerini düşünüyorum bazılarına. Smile)

Hiç de öyle ileri bir programları yok, limitin dolunca eleman bakıyor portunu değiştiriyor...
CaYLaKs
bu dediginiz sistemi destekleyen yerler varmı banada teklif geldi ama bende emin olamadıgım için ne yükseltmeye gönlüm elverdi nede kota şımındaki hız düşme muhabbetine
runonur
bir yerlerde okumuştum. internet servis sağayıcılar için kotadan çok bant genişliği önemliymiş.
3 yıldır Biri Adsl üzerinden bağlanmaktayım. şu an 8MB ile bağlanıyorum ve 16MB'ye çıkartmak için girişim yaptım. adamlar her türlü yokuşu yaptılar. yok 2 yıl taahhüt verin. yok yeni modem verecez vb.
ben de mevcut paketimde kaldım..

bende de bu durum aynı. sözde adil kullanım hakkım dolmasına rağmen 8MB lik paketimde 9MB (teknik departmanları yanlışlıkla ayarlamış sanırım) ile indirmeye devam ediyorum. Laughing
CaYLaKs
Bize neden böle hatalar denk geLmez anlamamki =)
başımızda keL degil ama neese
gerimter
KArdeş eleman milyonların kotasını nasıl kontrol ediyor espiri yaptın heralde.
mfatih
superonline a geçin hızda sıkıntınız olmaz