FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Qualcomm’dan Windows 8 Atağı

BURAK_X
Quote:
Qualcomm, entegre 3G/LTE modemli MSM8960’ı da içeren, birçok ödül kazanmış akıllı mobil işlemci ailesi Snapdragon’un ilerleyen günlerde Windows’un bir sonraki sürümü ile çalışacak cihazlarda kullanılacağını duyurdu.

Qualcomm Ürün Yönetimi, Bilgi İşlem ve Tüketici Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Luis Pineda, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Qualcomm ve Microsoft, yeniliklere öncü olma konusunda geçmişten beri, üretken bir işbirliğine sahip. Mobil bilişimin bu yeni evriminin liderleri arasında olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Gelecek Snapdragon işlemci ailemiz, mobil cihazlar için akıllıca bütünleştirilmiş, optimize edilmiş ve Windows’un bir sonraki sürümü ile sağlanacağına inandığımız, müşterilerin yeni, yenilikçi deneyimlere ve artan talebine yanıt veren akıllı ve ideal işlemci olarak üretilmiştir.”

Yeni Windows‘u kullanan cihazları destekleyecek Snapdragon ailesinin ilk işlemcisi, örneği bu ay çıkacak MSM8960 olacak. Bu işlemciyi, 2012’nin başlarında ilk örneği çıkacak olan dört çekirdekli Snapdragon APQ8064 izleyecek. Qualcomm, Snapdragon mobil işlemci ailesini, Windows’un yeni sürümünü çalıştıracak aygıtlara güç verimliliği sunacak şekilde tasarladı.

Snapdragon mobil işlemci ailesinden MSM8960, entegre çoklu mod 3G/LTE modeme sahip ilk çift çekirdekli çözüm olma özelliğini taşıyor. MSM8960, Windows’un yeni sürümünün çoklu görev gereksinimlerine yanıt vermek üzere tasarlanmış bulunuyor. Snapdragon mobil işlemci ailesi, maksimum performans sunmak üzere bağımsız olarak denetlenebilen iki ve dört asenkronize Merkezi İşlem Birimi çekirdeğine de sahip olacak.

Windows Planlama, Donanım ve PC Ekosistemi Kurumsal Başkan Yardımcısı Mike Angiulo, “Windows 8, bugünden itibaren müşterilere tabletler de dahil olmak üzere, salt dokunmatik cihazlarda beklenilen esnekliği, bağlantı kolaylığını ve gücü sağlayacaktır. Bunun için de Qualcomm’unkiler gibi yüksek performanslı, düşük güç tüketimli, 3G ve 4G kablosuz geniş alan ağı (WWAN) bağlantısı gibi özelliklere sahip işlemciler gerekecektir. Qualcomm ile işbirliği yapmamızın nedeni, Snapdragon’la güçlendirilen cihazların Windows 8 kullanıcılarına, Windows işletim sistemli cihazlarından daha fazlasını elde etmelerini ve donanım üreticilerinin heyecan verici, yeni PC tasarımlarını denemelerini mümkün kılmaktır” açıklamasını yaptı.
Related topics
windows 8 geliyor
Windows 8 in 2012!
WINDOWS 8
Windows 8 Yolda
Algunas novedades de Windows 8
Windows 8'in Kopyala/Yapıştır ekranı açıklandı!
Microsoft Yeni Windows 8 Dosya Kopyalama Ve Taşıma Arayüzünü
Windows 8 Developer Preview
Windows 8 Kaç Kez İndirildi?
Did you try windows 8?
Windows 8 Arayüzünde Yeni Değişiklikler Olaca
Windows 8‘de Güncelleme
Windows 8 Logo
Windows 8 Consumer Preview
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.