FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Facebook Bukez Sınıfta Kaldı

BURAK_X
Quote:
Facebook birçok alanda 1 numara olabilir. Ama bir alan var ki, en sonlarda yer almaktan kurtulamıyor.

Günümüzde birçok online e-posta uygulaması var. Peki bu servislerden hangisi ne kadar iyi? Servislerin eksik yönleri neler? İşte "Which?" adındaki tüketici topluluğu bu servisleri araştırdı ve puanladı. En kötü notlardan biri de Facebook'a verildi.

AOL ve Excite gibi sitelerin de bulunduğu araştırmada Microsoft'un Windows Live Hotmail'i 5 GB'lık depolama alanı ve kolay kullanıma sahip arayüzü sayesinde 83 puanla liderliğe oturdu. Hotmail hakkında "Sanki işletim sisteminin bir parçasını kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor." şeklinde bir demeç veren Which?, Hotmail'in reklam planlamasının da rakiplerine oranla daha az rahatsız edici olduğunu, spam filtrelerinin iyi olduğunu ve ayrıca mesajları gruplama özelliğinin hoşlarına gittiklerini de belirtti.

Gmail, Yahoo! Mail ve AOL gibi servisler ise Which?'ten "Denemeye değer" şeklinde bir yorum alarak sırayla 69, 67 ve 65 puan elde ettiler.

Servisinin kısıtlı, özelliklerden yoksun ve HTML formatlamasındaki eksiklerden dolayı eleştirilen Facebook'un webmail'i ise 48 puan aldı fakat araştırmadaki en düşük puan Facebook'a ait değil. 2 MB'lık alanı, temel klasörlerinin yoksunluğu ve filtreleme seçeneklerinin olmayışı yüzünden Hushmail, 40 puanla en kötü sistem olarak değerlendirildi.
darkeagle
Eee olsun o kadar adamların planlarında olmayıp bir anda bu işe kalkışmaları gerekti, daha altyapıları bile oluşmamışken mail büyükleri ile kıyaslanması gayet yeterli bir başarıdır bence...
afyurtsev
Bir ara da facebook, kullaniciadi@facebook.com şeklinde mail adresi dağıtacaktı. Gerçi ben aldım da mail alamıyorum. Alabilsem çok güzel olur.
codermage
darkeagle wrote:
Eee olsun o kadar adamların planlarında olmayıp bir anda bu işe kalkışmaları gerekti, daha altyapıları bile oluşmamışken mail büyükleri ile kıyaslanması gayet yeterli bir başarıdır bence...

Karakartal'a katılıyorum. Hem bu piyasaya yeni gireceksiniz, hem de Google ve Microsoft'u altınıza alacaksınız. Yok daha neler =)