FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Steve Jobs Hasta Yatağından Andorid’i Suçladı

BURAK_X
Quote:
Steve Jobs bir kere kanseri atlattı ve Apple’a geri döndü. iPad, iPhone 4 uygulama mağazası derken amansız kanser Apple’ın bir numaralı ismini ikinci kez yatağa düşürdü. İkinci hastalıkta 15 kilo birden veren Jobs, görevlerini Tim Cook’a devrederek hastalık iznine ayrıldı.

Ancak bu demek değil ki Steve Jobs Apple ve teknoloji dünyasındaki her şeyin üzerinden elini eteğini çekti. Jobs bu kez de hasta yatağından Android’i taşladı. Apple’ın iOS 4 işletim sisteminde bulunan consolidated.db isimli dosya bu işletim sistemi sürümü barındıran cihaz kullanıcılarının nereye giderlerse gitsinler takip edildiklerini ortaya çıkardı ve komplo teorilerinin ardı arkası kesilmedi.

İlk kez BBC News’ta yayınlanan habere göre Stteve Jobs hastalık izninden sıkılmış olacak ki Apple’ın müşterileri ya da sorunlarıyla mail kullanarak ilgilenmeye devam ediyor. Jobs, son zamanlarda takip haberleri sonrası mail kutusuna yağan “bizi gerçekten takip mi ediyorsunuz?” sorularını cevaplamak ile meşgul. Bir kullanıcının mailine verdiği ccevap ise çok ilginç. iPhone kullanıcısının yazdığı: “Bu dosyayı işletim sistemine koymaktaki amacınız ne? Android’e geçmeden önce bu soruyu yanıtlayacağınızı umuyorum en azından onlar bizi takip etmiyor.” mailine kavgada söylenmeyecek türden bir cevap verdi. Dahi CEO, “Biz sizi neden takip edelim. Bunlar gerçeği yansıtmayan söylentiler. Android’e geçerseniz gerçek bir takipçi göreceğinizden ise emin olabilirsiniz.”dedi.

Android ve iOS’un kıyasıya rekabeti içinde geçen son bir senenin ardından Steve Jobs’ın bu sözleri kolay hazmedilecek türden değil. Belki de hastalık ve rekabette kan kaybetmenin verdiği gerginlikle verilmiş bir cevap ama kesin bir şey var rekabet daha da kızışıyor.
darkeagle
Şu adam bir ölsede kurtulsa millet...
afyurtsev
o kadar radyasyonla uğraşırsa kanser olur tabi.
CaYLaKs
yazık öle demeyin adama acıdım bak Razz babamın oglu gibidir Sad((((Very Happy acaba kanser hücrelerine bir cözüm ürettirirmi apple adam öldükten sonra kesin bulurlar bu hızla Very HappyVery Happy
darkeagle
CaYLaKs wrote:
yazık öle demeyin adama acıdım bak Razz babamın oglu gibidir Sad((((Very Happy acaba kanser hücrelerine bir cözüm ürettirirmi apple adam öldükten sonra kesin bulurlar bu hızla Very HappyVery Happy

Kanserden önce kurtlu elmaya çözüm bulsunlar...
CaYLaKs
apple'ı neden bu kadar sert eleştiriyorsunki?? Sanırım mazin baya kötü appLe ile:)
darkeagle
CaYLaKs wrote:
apple'ı neden bu kadar sert eleştiriyorsunki?? Sanırım mazin baya kötü appLe ile:)

Apple ile herhangi bir mazim yok, sadece birşey alacağım zaman paketini değil içindekini önemseyenlerdenim...
CaYLaKs
şaşırdım ilk defa apple ı kötüleyen biri cıktı adamlar kendi yazılımlarını kullanıyorlar ve teknik destek sorunsuz işliyor .Confused
codermage
Apple rakipsiz beyler kim ne derse desin, evet belki gerektiğinden pahalı ve diğerlerinin yerine getirmesi boynunun borcu olan şeyleri sadece Apple yerine getiriyor. Apple sadece gerekenleri yaptığı için Apple..
BURAK_X
darkeagle wrote:
CaYLaKs wrote:

Apple ile herhangi bir mazim yok, sadece birşey alacağım zaman paketini değil içindekini önemseyenlerdenim...

bu iyiydi Very Happy