FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sınıfta Kalan Anti-Virüs

BURAK_X
Quote:
Dev anti-virüs interneti zararlı ilan etti!

Dev antivirüs yazılımı şov yaptı, tüm interneti zararlı olarak algıladı. İşte garip olay ve sonrası.

Tanınmış ücretsiz antivirüs tarayıcısı Avast, yazılımında meydana gelen bir hata sonucu internetin büyük bir bölümünü zararlı olarak algıladı. Çek firmadan özür ise gecikmedi.

Soruna yol açan ise Avast'ın yayınladığı sorunlu virüs tanımlamaları güncellemesiydi. Bu tür hatalar zaman zaman masum dosyaların zararlı olarak işaretlenmesiyle ve hatta sistemin çökmesiyle sonuçlanabiliyor. Ancak Avast'taki sorun yerel dosyalarda böyle bir duruma yol açmadı. Şirket, sorunu gideren onarılmış güncellemeyi yayına sundu.

Anti-virüs tanımlama güncellemeleri yayınlanmadan önce test ediliyor. Ancak görünüşe bakılırsa Avast bu testi internete bağlı olmayan bir bilgisayarda gerçekleştirmiş. Avast'ın anti-virüsünü dünyada yaklaşık 130 milyon kişinin kullandığı tahmin ediliyor.

benim başıma gelmişti bu geçen
darkeagle
BURAK_X wrote:
Quote:
Dev anti-virüs interneti zararlı ilan etti!

Dev antivirüs yazılımı şov yaptı, tüm interneti zararlı olarak algıladı. İşte garip olay ve sonrası.

Tanınmış ücretsiz antivirüs tarayıcısı Avast, yazılımında meydana gelen bir hata sonucu internetin büyük bir bölümünü zararlı olarak algıladı. Çek firmadan özür ise gecikmedi.

Soruna yol açan ise Avast'ın yayınladığı sorunlu virüs tanımlamaları güncellemesiydi. Bu tür hatalar zaman zaman masum dosyaların zararlı olarak işaretlenmesiyle ve hatta sistemin çökmesiyle sonuçlanabiliyor. Ancak Avast'taki sorun yerel dosyalarda böyle bir duruma yol açmadı. Şirket, sorunu gideren onarılmış güncellemeyi yayına sundu.

Anti-virüs tanımlama güncellemeleri yayınlanmadan önce test ediliyor. Ancak görünüşe bakılırsa Avast bu testi internete bağlı olmayan bir bilgisayarda gerçekleştirmiş. Avast'ın anti-virüsünü dünyada yaklaşık 130 milyon kişinin kullandığı tahmin ediliyor.

benim başıma gelmişti bu geçen

İyi ki virüsleri iyi temizleyemiyor Very Happy Bütün dosyalar gitse durum fena olurdu...
codermage
Bilgisayara 1 hafta önce format attım ve avast'ı kurmayı unuttum. Belki de bu tanım güncellemeleri bu zaman dilimine denk gelmiştir ki ben rastlamadım Smile) Hala ücretsiz anti virüs programlarının en iyisi olduğunu söyleyebilirim..
BURAK_X
codermage wrote:
Hala ücretsiz anti virüs programlarının en iyisi olduğunu söyleyebilirim..

katılıyorum
CaYLaKs
Nod 32 nin üstüne antivirüs programı tanımıyorum ben avast ı birkaç sefer kullanmaya kalktım hiçbişiy anlamadım tekrar kaldırdım. Garipsedim:S
Gecelerin_Efendisi
BEN KULLANMIYORUM KULLANMA GEREĞİDE DUYMUYORUM YARAMAZ AVAST
CaYLaKs
Aslında gerekli ama günümüzde antivirüse yakalanabilecek virüs yazılımı yok zaten Very Happy virüs programları nasıl kendini güncelliyorsa virüs yazan arkadaslar onlardan bir adım daha önce hattızaatında kanımca antivirüs üreticileri kendileri virüs yazıyorlar sanırım Very HappyVery Happy yoksa milletin işi gücümü yok deli gibi virüs yazılımı üretsin Smile))
gerimter
avast iyidir kasmaz ama arada bir kasperski ile taratmada fayd a var.
codermage
Şu an Microsoft Security Essentials kullanıyorum ve gayet memnunum. Windows işletim sistemi dosyalarını yakından tanıyan bir program olduğu için iş görür bence. Hem taraması oldukça hızlı, hem dirhem kasmıyor.
kurtaslan
Beleş kim kime kaliteli bişe vermiş ki avat versin Wink
CaYLaKs
geçen gün arkadaşımın pc side hatalar vermeye başladı internet security vardı mahvetti pc yi:D kullanamadı garibim yazık oldu güzelim pc ye:DVery Happy
aligultekin34
Beda olucaksa AVG ve antivir Paralı olucaksa Gdata ya da kaspersky. Gdara yı kullanmadım ama güzel diyorlar Smile)