FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Facebook'ta 1 Milyon Oyuncu Hedefi

bluxberry
Quote:

Türkiye'nin önemli oyun geliştiricilerinden Gamester, TTNET'i de arkasına alarak büyük oynamak istiyor. Peki geliştirdiği oyun, bunu başarabilir mi?
03/03/2011 15:29
Sosyal medya servisi Facebook, yalnızca eski dostları buluşturmakla kalmıyor ve kullanıcıların, hoş vakit geçirmeleri için her tür oyun desteğini veriyor. Mafya savaşlarından, FrontierVille'e, FarmVille'den Sims Social'a kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Townster, canlı yapısı ve renkli grafikleri ile dikkat çekiyor
1 Milyon Barajı
TTNET ve Gamester ikilisi de, Facebook'un popülerliğinden faydalanmaya kararlı. Türk oyun geliştirici Gamester, TTNET'in de desteğini arkasına alarak, ilk Türk sosyal şehir kurma oyunu Townster'ı geliştirdi.
Hedefleri de, hiç de küçümsenecek düzeyde değil: 1 milyon oyuncu. Facebook'un, Türkiye'de 15 milyon, dünyada ise 250 milyondan fazla abonesi olduğu düşünülürse, amaca ulaşmak pek de olanaksız görünmüyor.

zaten messewnger gibi birsey oldu facebook sürekli acık .. o geldiğinden beri ne msn kaldı ne icq Smile oyunyda oraya aldılar tam oldu ..
darkeagle
TTNET kelimesini gördüm ya, kesinlikle oynamam bu oyunu...
codermage
Facebook oyunları bir halta yaramaz. Oynayacaksam oyunu orijinal sitesinden oynarım. Yok famville , fishville bööeh :/
manyakbey
Codermaqe zaten artık farmville,worldwar,çete savaşları gibi oyunları orjinal siteye taşıyacaklarmış
aligultekin34
Zaten orjinal sitesinde değillermi.Facebook sadecene köprü vazifesi görmüyormu ?
manyakbey
Öyle değil yani oyunun diyelim oyun php dili ile yazılmış onun phpsini alıp orjinal örnek cetesavaslari.com gibi sitelere tşıyacaklarmış.
alicank
darkeagle wrote:
TTNET kelimesini gördüm ya, kesinlikle oynamam bu oyunu...

Katılıyorum bende.. Bazen gerçekten delirtiyo Very Happy
manyakbey
Bazenmi ? Very Happy

Yanlş söyledin galiba :]
gerimter
şu boş oyunlardan kurtulmaya bakın arkadaşlar.
CaYLaKs
oyun oynicek zamanı millet nasıl yaratıyo ve sıkılmadan oynayabiliyo anlamıyorum Smile
BURAK_X
benim akrabalardan bazıları sırf oyun oyunamaya giriyor faceye Very Happy
aligultekin34
Google+ (Google Plus) ne yenilikler getirecek facebook ile yarışabilecekmi Smile))
Chilavert
sırf oyun oynamak için hesap açan arkadaşlarım var bana çok saçma geliyor facebook oyunları,oyun yapımcılarının kendi sitelerine taşımaları daha anlamlı olacaktır.