FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Naruto Nedir? [Detaylı]

manyakbey
Quote:
[Resim: 750e3330-c58d-4fe8-a88d-63a35b144a27-naruto.jpg]

Naruto anime serisi, Masashi Kisimoto tarafından yapılan Naruto adlı mangadan uyarlanmış bir animedir.İlk kez japonya TV TOKYO da yayına girmiştir.
Hikaye gizli yaprak köyünün bir numaralı tatlı baş belası, küçük ninja, Naruto adlı kahramanımızın başından geçer.Naruto nun en büyük hayali bir gün köyün en güçlüninjası olarak görülen hokage(köyü yöneten kişi)olmaktır.
12 yıl önce yaprak köyünü 9 kuyruklu tilki iblisi saldırır.İblis çok güçlüdür bir kuyruğu bile dağları yerle bir eder güçtedir.Gizli yaprak köyü iblisle başa gelemez.Ama en sonun da yeni doğan küçük bir çocuğun içine hapsederek iblisi durdururlar.Naruto 12 yaşına kadar içinde bir iblis olduğunğ bilmez.Bütün köylüde Naruto nun onlara zarar verir diye onu dışlar.Naruto kendini sevdirebilmek için eşek şakaları yapar ama köylü iyice ondan uzak durur.Bu durumuda sevmeyen Naruto ya en iyi destekcisi ise hocası İruko dur.Onu daima teselli eder.
Naruto nun birde takımı vardır.Takım 7.takım arkadaşları Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura dır.takım hocaları ise Hakate Kakashi dir.

Uchiha Sasuke Naruto nu tam tersidir.Sınıfın en iyisidir.En büyük hayali ise köyüne ihanet eden abisini öldürmektir.

Sakura, Sasuke nin en büyük hayranı olarak bilinir.Bşlangıçta Sasuke nin ilgisini çekmekten başka bir amacı yoktur.Bu arada sürekli onun ilgisini çekmeye çalışan Naruto ya karşı ise oldukça kaba ve soğuktur.

Kakashi gizli yaprak köyünün kopya ninja olarak tanınan jounin düzeyinde ünlü bir ninjasıdır.Naruto,Sasuke ve Sakura nın takım hocalığını yapıyordur.İlk bakışta sakin,yavaş ve hep geç kalan biri olarak gözüksede çok iyi bir ninjadır.Uchiha klanından olmadığı halde sol gözündeki Sharingan sayesinde bir milyonun üzerinde teknik kopyaladığı söylenmektedir.Sadece kendisine ait olan chidori adlı güçlü bir tekniğe sahiptir.


ANA KARAKTERLER

Adı: Uzumaki Naruto
Yaş:12(seri 1)15(seri 2)
Köy:Gizli yaprak köyü
Ninja derecesi:Genin
Takım:takım 7, Kakashinin takımı takım arkadaşları sasuke ve sakura
Doğum günü:10 ekim
Göz rengi :mavi
Boy:147.5
Kilo:40.6
Saç rengi: sarı
En sevdiği yemek:Ramen, Oshiriko
Sevdikleri:Sakura
Hobileri :şakalar vebtkileri sulamak
Rüyası: hokage olmak

Jutsu:Tajü kage bunshin no jutsu,
Kage bunshin no jutsu,
Rasengen,
Kuchiyose no jutsu,
Ödema rasengen,
Oiroke no jutsu,
Hareme no jutsu,
Bunshin taitari,
Sennen goroshi,
Konbi henge,
Shihöhappö shurinken

.::HAYATI::.
Naruto'nun doğumu ve ailesi hakkında çok az şey biliniyor, ve çok büyük bir ihtimal yaşayan hiç bir akrabası yok. Annesinin onu doğuracağı zamanlarda, Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyūbi no Yōko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Hidden Leaf), ve Yondaime Hokage (Dördüncü Hokage) şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi. Yondaime'nin dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından bir kahraman olarak hatırlanmasıydı.Kabaca, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu. Köyün yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak yalnız ve diğer insanlardan ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada ima edildiğine göre, duygusal olarak çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık göz yaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir yere varamayacağını söyledi. Nihayetinde manganın başında çenesi düşük, hiperaktif yaramaz bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun kendisinin de farkettiği) bu hareketleri sadece diğer insanlar tarafından kabul edilmekdeki kendisine güvensizliğiydi.
Şans veya kader eseri, gençliğinde Naruto gibi hissetmiş olan öğretmeni Umino Iruka ile tanıştı. Iruka Naruto'yu bir insan ve ninja gibi gören ve başarısız Dokuz-kuyruklu olarak görmeyen ilk kişiydi. Naruto Iruka'ya onunla beraberken bir baba ile beraber olmanın nasıl bir şey olduğunu anladığını söylemiştir.

Adı:Uchiha Sasuke
Yaş:12 (seri 1)15 (seri 2)
Köy:Gizli yaprak köyü
Klan: Uchiha klanı,özellik sharingan
Ninja derecesi: Genin
Takım: takım 7, Kakashi nin takımı.Takım arkadaşları Naruto ve sakura
Doğum günü: 23 temmuz
Göz rengi : siyah
Saç rengi: Siyah
Boy:150.8
Kilo:42.2
Sevdiği yiyeceknigiri
Hobisi:antreman yapmak yürüyüşe çıkmak
Rüyası:Abisini öldürmek.

Jutsu: Sharingan,
Gökakyu no jutsu,
Chidori,
Hösenka no jutsu,
Ryüka no jutsu,
Kage büyo,
Shishi rendan,
Söfüshasan no tachi,
Kage shurinken no jutsu.
.::HAYATI::.
Uchiha Sasuke manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir.Önceleri Naruto'nun rakip olarak gördügü daha sonra kardeşi gibi sevdigi Sasuke'nin yasamaktaki tek amacı abisi Itachi'yi oldurmek.Tüm Uchiha Clan'ının katili Itachi'nin amacı ise Orichimaru isimli karekteri öldürmektir.Sasuke'de sırf Itachi'yi öldürebilmek icin Orichimaru'nun(Naruto'nun düşman bellediği kişi)tarafına gecer....

Adı:Haruno sakura
Yaş:12 (seri1)15(seri2)
Köy:Gizli yaprak köyü
Ninja derecesi:Genin
Takım: takım 7,Kakashi nin takımı.takım arkadaşları sasuke,naruto
DOğum günü: 28 mart
Saç rengiembe
Göz rengi:yeşil
Boy:148.5
Kilo:35.4
Sevdiği yiyecek:meyve salatası
Sevdikleri:Sasuke
Hobileri:quizler ve ezber
Jutsuokumeki no jutsu,
Bunshin no jutsu,
Kawarimi no jutsu.
.::HAYATI::.
Haruno Sakura manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir. Manganın ilk başında Hatake Kakashi'nin Genin olarak öğrencisidir, daha sonra Tsunade'nin yardımcısı olarak Chūnin olmuştur.Küçükken Ino Yamanaka onun ilk edindiği dostudur.Ino akamedideki en popüler erkek çocuk olan Sasuke Uchiha'ya aşık oldu.Ancak Sakura'da Sasuke'den hoşlandığı için araları bozuldu ve şu anda birbirlerine düşmanlardır.

Adı: Hakate Kakashi
Yaş:26(seri1)29(seri 2)
Köy:Gizli yaprak köyü
Ninja deecesi:jounin
Hocası ve takım arkadaşları:yondaime hokage,uchiha obito.rin
Yenitakımı:Takım 7.naruto,sasukeve sakura
Doğum günü: 15 ekim
Göz rengi:siyah(sol gözü kırmızı,sharingan)
Saç rengi:beyaz
Boy:181
Kilo:67.5
Sevdiği yemek:tuzla banılmış sanma balığı
Hobileri:İcha İcha Paradise adlı kitabı okumak.
Jutsu:Sharingan,Mangekyö sharingan,Chidori,Füja hoin...Sol gözü Sharingan olduğu için yaklaşık 1 milyon tane teknik kopyalıyor onun için hepsini yazamıyorum.
.::HAYATI::.
Kakashi başlarda güçsüz ve güvenilmez gibi görünmüştür. Ancak Kendisi istisnai şekilde çok yetenekli bir ninja olup, 6 yaşında Chunin rütbesine 13 yaşında ise Jounin rütbesine erişmiş olan bir "harika çocuk"tur. Babası olan Hatake Sakumo, Konohanın Beyaz Pençesi ("White Fang" of Konoha,Konoha no Shiroi Kiba) olarak tanınmıştır ki bu lakap kendisinin neredeyse Efsanevi Üçlü (Legendary Sannin,Sandaime Hokage'nin ünlü öğrencileri) ile aynı seviyede görülmesi dolayısıyla verilmiştir.

Kakashi'nin Gençliğinin anlatıldığı Kakashi Gaiden arc süresince (manga bölümleri 239-244), Kakashi'nin sahip olduğu Sharingan gözünün ve gözün dışındaki uzun yara izinin kökeni ve hikayesi açıklanmaktadır.Bölüm Üçüncü Gizli Ninja savaşları sırasında geçmektedir. Bu sırada 13 yaşında olan kakashi ve takım arkadaşları Uchiha Obito ve Rin, gelecekte Yondaime(dördüncü) Hokage olacak olan kişinin komutası altında Iwagakure (Hidden Rock Village, Gizli Kaya Köyü) sınırları içinde bir görev üzerindedirler.

İzleyen savaş süresince, Kakashi'nin sharingan'ı kullanmasından dolayı bugunku şöhretine kavuşur. Ayrıca kendisinin gözetmenliğini yaptığı Hayatta Kalma Eğitim Sınavını alan her olası Genin takımını sınavdan bırakmasıyla tanınmıştır. Üçüncü Hokage gibi ,ve muhtemelen Jiraiya ve Dördüncü hokage gibi , olası öğrencilerini seçmek için adı kötüye çıkmış olan "Bell-Test" (Zil Sınavı) isimli bir sınav uygular. Görünürde sınav Akademi mezunu öğrencilerin herbirinin Kakashi'den bir zil kapması gereken bir tür eğitim şeklindedir. Ancak sınavın nihai hedefi olası Genin adaylarının takımçalışması ve fedakarlık özelliklerini ölçmektir. Kakashi'nin gerçek Genin mezuniyet sınavı olarak kullandığı bu sınav, Akademiden mezun olan öğrenciler arasından olası Genin'leri,%99 gibi yüksek bir başarısızlık oranıyla ayıklamaktadır(Bu sınava giren mezunların %99 u kalmıştır). Kakashi'nin sınavının diğer Jonin'lerinkine göre daha zahmetli ve zorlu olduğu düşünülse de Üçüncü Hokage, Kakashi'nin önceki takımları bırakmasının son derece doğru ve akıllıca olduğunun ortaya çıktığını düşünmektedir. 7. Takım(Naruto,Sasuke,Sakura) Kakashi'nin sınavını geçen ilk takım olmuştur.

NOT:YÜZÜNDEKİ MASKEYİ HİÇ ÇIKARMAZ!Big Grin

KYUUBİ(Dokuz kuyruklu iblis tilki)
Adı:Kyuubi
Yaratık:Kitsune
Jinchuriki:Uzumaki Naruto
Özellikleri:Nerdeyse sınrısız chakra,inanılmaz güç,yüksek hızda iyileşme özelliği
Durumu:Aktif
Olldukça güçlü bir canavar olan kyuubi bir kuyruğunun hareketi ile tsunamiler oluşturup dağları yıkabilir.Konohagakure'ye saldırması sonucu 4.HOKAGE tarafından,kendini kurban ederek,Uzumaki Naruto adlı bir bebeğin içine mühürlenmiştir.Kyuubi kötü niyetli bir canavar olarak bilinir.Zekidir ve sert ,sadist bi ruha sahiptir.Ama bunu yanında saygısız değildir.Naruto ve 4.Hokage'ye karşı saygı beslediği görülür.Ek olarak gururlu olan Kyuubi Naruto2nun onun gücünü reddetmesini küçümser.
Kyuubi'nin taşıyıcısı olmak Naruto'ya nerdeyse bitmez bir güç kaynağı ve çabuk iyilşeme yetenği sağlar.Naruto bu gücü genelde duygusal ve ölüm kalım durumlarında kullanır.Bununla birlikte Kyuubi'nin chakrasını kullanan yan etkileride vardır.Naruto bu güce ne kadar çok başvurursa kişiliği Kyuubi tarafından ele geçirilir.Naruto, bir kuyruktan-üç kuyruğa kadar baskın olsa da Kyuubi'nin acımasız, insafsız özelliklerini alır.Dördüncü kuyruğunda görünmesiyle Kyuubi Naruto'nun zihnini ele geçirir.

HOKAGE 1-Shodai
Boy:185 cm
Kilo:74
İlk ortaya çıkışı: Cilt 14, bölüm 118
Teknikleri:Mokuton Hi Jutsu,Kokuangyou no jutsu.
Hayatı:Konaha köyünün 1. Hokagesidir.Nidaime'nin abisi ve Tsunade'nin büyük babasıdır.Köyün insanlarını kendisinin bir parçası olarak görür ve onların herşeyin üstünde tutar.

HOKAGE 2.-Nidaime
Boy:182 cm
Kilo:70
İlk ortaya çıkışı:Cilt 14,Bölüm 118
Teknikler: Suiton:Suijinheki
Hayatı:1.Hokage Shodai'nin kardeşi.Konaha'nın kuruluş sistemine büyük katkıda bulunmuştur.Üstün savaşma yeteneği ve Suiton tekniği ile ünlüdür.Sandaime,Mitokado Homura ve UtataneKoharu'nun öğretmenidir.

HOKAGE 3-Sandaime
Adı:Sarutobi
Yaş:68
Boy:163 cm
Kilo:50
Öğretmenleri:1. ve 2.Hokage
Öğrencileri:Jiraiye,Tsunade,Orochimaru.
İlk ortaya çıkışı:Cilt 1,bölüm 1.
Hayatı:Konaha köyünün 2.lideri ve 5.Hokage'nin öğretmenidir.3.Hokage olarak diğer ilk iki Hokage tarafından seçilir ve eğitilir.Bir milyon üzerinde tekniği ile bilinir.4.Hokage'nin seçilmesinden sonra emekliye yrılmıştır.Ancak 4.Hokage'nin ölümü üzerine tekrardan Hokage'liğe geçmiştir.

HOKAGE 4-Yondaime
Boy:179
Kilo:66
İlk oraya çıkışı:cilt 11,bölüm 94
Teknikleri:Resangen,Kuchiyose no jutsu,Shiki fuin,Hakke no fuin shiki,Shisho fuin,Hiraishin no jutsu.
Hayatı:"Konaha'nın sarı parıltısı"olarak bilinir.Köyü dokuz kuyruklu iblis tilki Kyubi'nin elinden kurtaran kahramandır.Ancak köyü kurtarırken hayatını kaybetmiştir.Oldukça güçlü bir ninjadır.Jiraiya'nın öğrencisi Hatake Kakashi,Uchiha Obito ve Rin'in öğretmenidir.


5.Hokage Tsunade
Adı:Tsunade
Yaş:50(özel bir teknikle 20 yaşında gösteriyor.)
Boy:163
Kilo:48
Rütbe:Sannin
İlk ortaya çıkışı:Cilt 16,bölüm 139
Hayatı:3.Hokage'nin öğrencilerindendir.Üç sanninden biri olan Tsunade 5.Hokage'dir.Tsunade medikal bir ninjadır ve bu konuda ünlüdür.Çağırdığı güç kabuksuz sümüklüböcek(Slug)'tir.Orochirimaru mühürlenen kollarını iyileştirmesi için ona bir teklifte bulunur.Tsunade'nin geçmişte kaybettiği kardeşi ve sevdiği adamı geri hayata getirmek karşılığında kollarını iyileştirmesi ve ona katılmasını önerir.Tsunade, şansı kötü gitmesine rağman kumar oynamayı çok sever ve Hokage işlerini yapmaktansa tembellik yapmayı tercih eder.

----------
Uchiha Itachi anime ve manga serisi Naruto'da yer alan karakterlerden birisidir.
Uchiha Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademinden 7 yaşında mezun olup, Sharingan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU liderliğine terfi etti. Kısa süre sonra Sasuke dışında kalan kendi klanına üye herkesi öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu vakitten itibaren Konoha kaçak-ninjası olarak aranmaktır. Şu anda S-seviyesinde bir suçlu olarak gözükmektedir. (Not: S-seviyesi en tehlikeli suçluları temsil eder.) Itachi şu anda içinde üst-seviye suçluları barındıran Akatsuki üyesi olarak aktivitelerine devam etmektedir.
Itachi'nin kendi klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb henüz bilinmemektedir. Ama Itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre, klanın yok etmesinin sebebi limitlerini test etmektir.
Itachi, daha henüz Konoha ninjasıyken (o vakit Akatsuki üyesi olan) Orochimaru'nun dikkatini çekmeyi başardı. Orochimaru, kendi ruh-transfer jutsusunu kullanarak, Itachi'nin bedenini bir sonraki bedeni olarak kullanmak istemiştir, ama başaramamıştır. Bu sebebten dolayı Orochimaru Akatsuki'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Orochimaru Kabuto ile yaptığı konuşmada, Itachi'nin 17 yaşındaki halinin kendisinin o anki halinden daha güçlü olduğunu belirtmiştir.
Itachi'yi üstün yapan özelliklerinden birisi Sharingan'ın en üst noktası olan Mangekyou Sharingan'a sahip olmasıdır. Itachi Sasuke'ye Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi için kendisi için çok önemli olan birisini öldürmesi gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda eğer Sasuke'de Mangekyou Sharingan yeteneğini kazanırsa bu yeteneği kullanabilecek kişi sayısının üçe ulasacağını söylemiştir.

Orochimaru Sarutobi'nin yani Sandaime Hokage'nin öğrencilerinden, efsanevi üç Sannin'den birisidir. Diğer iki Sannin olan Tsunade ve Jiraiya'ya göre daha zeki ve yetenekli olmasına karşın, çarpık ve sapkın bir kişiliğe sahiptir. Yeteneklerinden dolayı Sarutobi, Orochimaru'nun kendi yerini almasını arzu etmişti. Ama kişiliğinden dolayı onun yerine Konoha'nın Sarı Şimşeği Yondaime Hokage olarak seçildi. Sarutobi ne kadar düzelmesini dilediysede daha sonra da ortaya çıktığı üzere Orochimaru'yu doğru yola sokması mümkün olmadı.
Orochimaru'nun bir vakit en çok ilgilendiği alanlar yasak olarak adledilen tekniklere yönelik alanlardı (çalışması sırasında ölüme sebebiyet verebilecek teknikler). Orochimaru yasak tekniklerle ilgili çalışmaları sonucunda ölümsüzlük olarak da nitelendirebilecek bir teknik geliştirdi. Bu teknik sayesinde akil ve ruhsal gücünü başka bir bedene aktarıp, o bedeni kendi yeni bedeni olarak kullanabilme yeteneğine sahip oldu. Orochimaru'nun diğer yetenekli olduğu alansa yılanlara yönelik teknikler, örneğin, değişik güçte ve ebatta yılanları çağırabiliyor, dilini yılan gibi uzatabiliyor, kısmi olarak yılana dönüşsebiliyor. Orochimaru'ya güç katan diğer bir özelliği ise içinde taşıdığı özel güçlere sahip kılıcı, ********. Bu kılıç çok sağlam ve güçlü olmasının yanında Orochimaru tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahip.Madara, uchiha klanı ve 1.hokage'nin klanıyla birleşerek konohayı kurar.fakat uchiha benliğini kaybetmeye başlar ve klanın değeri düşmeye başlar madara bunu klanına anlatmaya çalışır ama dinletemez ve köyden gider.9 kuyruklu ile anlaşır ve konohaya saldırır.4.hokage saldırıyı durdurur ve hayatını kaybeder.bir süre sonra uchiha klanı madara'nın dediğine gelir ve isyan çıkarmaya karar verirler.bunun üzerine köyün yaşlıları klan öldürülmesine karar verir ve bu görev uchiha itachi'ye veririlir.(bunu hiç istemesede sandime tarafından danzou felan da var içlerin de)bunu tek başına yapamayacağı için madara'dan yardım ister ve ona "sana ihanet eden klanından intikam almak ister misin".der ve madara,uchiha klanın polis kuvvetlerini öldürür ve itchi'de klanın geri kalanını alır fakat küçük kardeşini (sasuke'yi) çok sevdiği için öldüremez.ve onun acı çekerek öfkelenmesini ve daha çok güçlü olmasını ister...


Adı:Jiraiya
Yaş:50
Boy:191
Kilo:87
İlk ortaya çıkışı:Cilt 10,Bölüm 90
Rütbe:Sannin
Teknikleri:Five element unsealer,Rasengan,Kyuichose no jutsu,Gamoya emudan.
Hayatı:3.Hokage'nin öğrencilerinden biridir.Kağıt,Makas ve Kaya üçlüsünü temsil eden Kaya olarak görülür.Çoğu zaman bilgi toplamak için kadınlar hamamını gözetler))Bunun üzerine Naruto ona "ERO-SANNİN(sapık ninja)"diye hitap eder.Naruto'nun Jiraiya'ya diğer taktığı isim ise"Perverted hermit"dir.Jiraiya Frog hermit takma adıyla Kitaplar yazmaktadır. Kakashi'nin Elindeki kitapları yazan yazar ta kendisidir.
Kurbağa Summon Etme tekniğini kullanır Ve Rasengan Tekniğinde Ustadır. Bell test'te Naruto Gibi Saçmalamış , her tuzağa düşmüştür . Çalıştırıcısı 3. hokage ona
Orochimaru'yu kendine Örnek almasını öğütlemiştir.

Adı:Umıno IRUKA
Yaş:25
Boy:178 cm
Kilo:66
Doğum günü:26 mayıs
İlk ortaya çıkışı:Cilt 1,Bölüm 1
Teknikleriönüşüm tekniği(henge no jutsu)
Hayatı:Chuunin seviyesinde bir ninja ve öğretmen.Ailesi "Dokuz kuyruklu tilki" ile yapılan savaşta ölmüştür.Kendiside öksüz ve yetim büyüyen ve Naruto'nun geçtiği yollardan geçen Iruka onu en iyi anlayan ve kabullenen kişilerden birisidir.Naruto'ya sürekli ramen ısmarlar ve onunla ilgilenir.
///////////////////////////
.::Akatsuki::.
[Resim: akatsukif.png]

Hedefler
Bu topluluğun her bir üyesi köylerini terk etmiş veya ihanet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Çoğu özel ve nadir dövüş yeteneklerine ve savaş taktiklerine sahip olan tehlikeli insanlardır. Aralarında rütbe paylaşımı olmamasına karşın doğal olarak bir liderleri vardır. Her bir üyeye, üye olduklarının göstergesi olarak bir yüzük verilmektedir. Her kişide bu yüzük farklı bir parmaktadır.Üyeler genellikle ikili takımlar halinde iş görürler. Dokuz kişi olduklarından bir kişi açıkta kalmaktadır. O da aşağıda anlatılacak olan Zetsu'dur. Naruto serisinin II kısmında, liderlerinin belirttiği üzere tüm ülkeler üzerinde gücü ellerinde tutma olarak özetlenecebilecek bir amaçları vardır. Bu amacı gerçekleştirmek için çok uzun vadeli sayılabilecek adımlar öngörülmüştür. İlk kısımdan da kolayca anlaşılabileceği gibi bunlardan birisi her üyeye yakalaması için kuyruklu bir canavarın (尾獣, - bijū) kendisini ya da taşıyıcısını yakalama görevi verilmesidir. Mesela Itachi'ye I. Kısımda Naruto verilmişti.Herhangi bir üye bir canavarı ya da taşıyıcısını yakaladığında lider ile bağlantıya geçerek hazırlıkların başlamasını sağlar. En yakındaki Akatsuki gizli yerleşkesine yakalanan canavar, olayı başaran ikili tarafından getirilir. Güvenlik sağlandıktan özel bir heykel Çağırı Tekniği aracılığyla yerleşkeye getirilir. Sonrasında canavarın kendisini, ya doğrudan ya da taşıyıcısının bedeninden ayrırak heykelin içine hapsetmek için özel bir ayin başlar. Bu sırada taşıyıcı varsa ölecektir.

Mistik canavarların hapsedilmesi
Heykel, görünüş itibariyle ilginç ve korkutucu bir şekle sahiptir. Oval bir kafa ve kuyruklu canavar sayısı (dokuz) kadar göz blunmaktadır. Önünde sanki dua edermiş gibi açılmış olan iki adet el birbirine kelepçe benzeri bir yapı ile bağlanmış durumdadır. Açık duran ağız benzeri bir yapıya sahiptir. Gözlerden bazıları beyaz, bazıları ise göz bebeğine sahip durumdadır. Bu, bir kuyruklu canavarın gücünün o göze hapseldilmiş olduğu anlamına gelmektedir. Ayinin başlaması için tüm üyelerin fiziksel olarak o yerleşkeye gelmeleri gerekmemektedir. Lidere ait olduğu düşünülen bir teknik yardımıyla, muthtemelen telepatik olarak, astral seyahat yaparak bedenlerinin görüntüsel yansımalarını uzak mesefalerden yerleşkeye göndererek ayine katılım sağlanabilmektedir. Ayin başladıktan sonra her bir üye taktığı yüzüğün kendi parmağındaki konumunuyla aynı olacak şekilde heykelin ellerindeki parmakların ucunda yerlerini alırlar. Ayin başladıktan sonra heykelin ağzından dokuz adet, ejderha başına benzeyen enerji oluşumları çıkarak canvara ya da taşıyıcıya saldırır. Artık canavarı hapsetme işlemi başlamıştır. Bu işlem belirtildiği üzere, ayine katılan üye sayısına göre en az 3-4 gün, en fazla 5-6 gün sürebilmektedir. İşlem bittikten sonra heykel geri gönderilerek yerleşke boşaltılır. Şimdiye kadar görülebildiği kadarıyla kuyruklu canavarların ilk dördü dahil olmak üzere toplamda yedi tanesinin hapsedilmesi tamamlanmıştır. Liderleri Pein'in belirttiği üzere sadece Naruto 'nun içindeki dokuz-kuyruklu en sona bırakılmıştır. Topluluk şu anki gidişatta Naruto'yu yakalamak üzere harekete geçmiştir.**************
KUNAİ:
Genellikle Genin seviye ninjaların tercih ettiği, iyi bir silahtır. Çok işe yarar. Bir kunai gibi fırlatılabilir veya yakın dövüşte kullanılabilir. Bu silahlar, savaş sırasında çok işinize yarar.


SHURİNKEN:
Bu silah, düşmanınıza zarar vermek için fırlattığınız yıldızlardır. Büyük olanları büyük hamleler için kullanılır, küçük olanları da düşmanı sıkıştırmanızı belki de öldürmenizi sağlar. Bütün ninjalar küçük ve büyük shurikenleri temel silah olarak kullanırlar.

PARŞOMENLER:
Parşomenler savaş sırasında yaratmak veya iyileştirmek amaçlı kullanılır.

KILIÇLAR:
Bazı ninjalar kısakılıç veya özel kılıçlar kullanırlar. Güçlü ninjaların birkısmı da jutsular için kılıç kullanırlar, Ororchimaru-sama ve Gekkou Hayate gibi. Savaş sırasında kılıçlar sayesinde avantajlı olurlar. Çok güçlü saldırılar yapıp güçlü damageler verirler. Kılıç kullanan ninjalar genellikle çok hızlıdır. Bu yüzden güçsüz ve yavaş düşmanlarına karşı üstünlük sağlarlar.

GENİŞ KILIÇ:
Bu kılıcı animede sadece Zabuza kullanıyor. Çok ağır ve kesici bir kılıçtır. Diğer bir düşünce ise çizildiğinde engin bir güce sahip olacağı tarafındadır.

İĞNELER:
Bu ince iğneler genellikle tedavi için kullanılır. Savaş sırasında düşmanı öldürmek için de zehirli iğneler kullanılır. Bu tür bir silahı animede kullanan iki kişi bilinmektedir, Shizume ve Haku.

DUMAN BOMBASI:
Düşmanın görüşünü kısa süre engelleyerek avantaj kazanmanızı sağlayacak bir duman çıakran küçük toplardır.

SİVRİ BIÇAKLI YUMRUKLUK:
Bu silahı Sarutobi Asuma kullanmaktadır. Bu silahla düşmanınızda derin kesik ve yaralar açabilir, onlara güçlü yumruklar atabilir ve kılıca oranla çok daha iyi bir şekilde savunma yapabilirsiniz.

SUKABAĞI:
Genelde içine su koymak için kullanılan bir eşyadır ama Gaara uçma özelliği olabilen kumlarını bu kabın içinde taşır. Kumlar, savunma sağlar ve chakra harcayarak diğer teknikler için dizilir. Sadece Gaara bu tür bir eşya kullanmaktadır.

YELPAZE:
Yıkıcı saldırılar yapmayı sağlayan bir silahtır. Kullanıcısı chakra harcayarak yelpaze sayesinde çok güçlü rüzgâr saldırıları yapabilirler. Hareket halindeki düşmanlar için veya savunma için kullanılır genelde. İyi bir silah ama kullanmak için çok güç ve saldırmak için çok chakra istiyor. Bu silahı kullanan kişinin sadece Temari olduğu biliniyor.
.::CHAKRA&JUTSU DA KULLANILAN EL HAREKETLERİ::.

-At-

-Domuz-

-Ejderha-

-Kaplan-

-Koç-

-Köpek-

-Kuş-

-Maymun-

-Öküz-

-Sıçan-

-Tavşan-

-Yılan-

.::ÜLKELER::.

Buda 2. Tanım:
Naruto, doğumundan önce köye saldıran vahşi tilki şeytanın ruhunu taşıyan genç bir ninjadır.
[Resim: 230px-Naruto5.jpg]

Naruto, Konoha Köyü'nde 10 Ekim'de Girdap Ülkesi'nden bir ninja olan Uzumaki Kushina'dan dünyaya geldi. Henüz yeni doğmuş bir bebekken Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyuubi no Yooko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Gizli Yaprak) ve babası Yondaime Hokage (Dördüncü Hokage) Namikaze Minato şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi. Yondaime'nin dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından bir kahraman olarak hatırlanmasıydı.

Kabaca, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu. Köyün yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak yalnız ve diğer insanlardan ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada ima edildiğine göre, duygusal olarak çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık göz yaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir yere varamayacağını söyledi. Nihayetinde manganın başında çenesi düşük, hiperaktif yaramaz bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun kendisinin de farkettiği) bu hareketleri sadece diğer insanlar tarafından kabul edilmekteki kendisine güvensizliğiydi.
Şans veya kader eseri, gençliğinde Naruto gibi hissetmiş olan öğretmeni Umino Iruka ile tanıştı. Iruka Naruto'yu bir insan ve ninja gibi gören ve başarısız Dokuz-kuyruklu olarak görmeyen ilk kişiydi. Naruto Iruka'ya onunla beraberken bir baba ile beraber olmanın nasıl bir şey olduğunu anladığını söylemiştir.
Kendini yeterince kanıtlayamamış olan Naruto, Akademi'ye başladığı günden beri Hokage olmayı amaç edindi. Bu isteğinden dolayı manga ve animenin ilk kısmında çelimsizliği yüzünden herkes onunla dalga geçse de, bu ünvana ne kadar yakıştığını manga ve animenin ikinci kısmında kanıtlayacaktır.

Her ne kadar içinde çok kuvvetli bir canavar barındırsa da, Naruto sınıfının en kötü öğrencisiydi. Öğrenilmiş en kolay tekniklerden biri olan Bunşin no Jutsu'yu (İllüzyon klon tekniği) bile doğru bir şekilde yapamıyor, ve genelde bu sebepten dolayı öğretmeni Umino Iruka'yı sinirlendiriyordu. Yapabildiği en güçlü teknik, kendini güzel ve çıplak bir kadına dönüştüren "Oroike no Jutsu" (Seksi teknik) idi. Aslına bakılırsa, Naruto bu teknik ile 3. Hokage'yi bile dize getirebiliyordu.
Ninja akademisinde mezuniyet gününde mezun olamayan tek kişi olan Naruto, Konoha'nın kötü kalpli chunin'inden biri olan Mizuki tarafından tuzağa düşürülür. Mizuki, Naruto'ya 3. Hokage'nin odasındaki gizli bir belgeyi çalmasını, bu belgenin içinde çok güçlü teknikler olduğunu, bunu eğer kendisine getirirse mezun olacağını söyler. Bu belge aslında içinde yasak tekniklerin bulunduğu bir belgedir ve Mizuki bunu ele geçirerek bu yasak teknikleri öğrenmek, her şey bitince de bütün suçu Naruto'ya atmak istiyordu.

Naruto, bu belgeyi ele geçirir ve ormana kaçar. Bu nedenle Konohagakure'deki tüm Jouninler Naruto'yu aramaya koyulur. En sonunda Naruto'yu bulan Iruka olur. Iruka, Naruto'yu gördüğünde şaşırmıştır. Çünkü Naruto kaçmak yerine bu belgedeki teknikleri öğrenmeye çalışmaktadır. Iruka tam Naruto'yu alıp şehre dönecekken Mizuki gelir. Büyük bir tartışmanın ardından Mizuki -söylenmesi aslında yasak olan- Naruto ve içindeki şeytan tilki hakkında konuşur. Bunları yeni öğrenen Naruto, üzgün bir şekilde belgeyi alıp kaçar. İki jounin Naruto'yu kovalarken en sonunda Mizuki Iruka'yı kapana kıstırır. Mizuki Iruka'yı tam öldürecekken Naruto elinde belge ile ortaya çıkar. Naruto Mizuki'ye eğer Iruka öğretmenine dokunursa öldüreceğini söyler. Mizuki onu küçümser, fakat Naruto elindeki belgeden öğrendiği tek teknik olan Tajuu Kage Bunşin no Jutsu'yu ilk kez gerçekleştirir. Naruto bu teknik ile binlerce klon yaratarak Mizuki'yi yener. Bir süre sonra, ormanın ortasında, Iruka Naruto'ya mezuniyetin kanıtı olan Konoha kafa bandını verir. Naruto artık mezun olmuştur.
Kage Bunşin no Jutsu, Naruto'nun tüm seri boyunca kullandığı en güçlü ve kullanışlı tekniklerden biridir. Bunşin no Jutsu'dan en büyük farkı, ortaya illüzyon yerine fiziksel olarak gerçek klonların meydana gelmesidir. Kage Bunşin'i gerçekleştirmek isteyen biri yarattığı tüm klonlara eşit sayıda çakra bölüştürmelidir ki; bu Jounin, hatta ve hatta Kage mertebesinde bir ninja için bile çok zordur. Naruto'nun onbinlerce klon yaratabilmesinin nedeni içindeki canavarın devasa miktardaki çakrasıdır. Naruto, bu tekniği kullanarak değişik kombinasyonlar yaratacaktır. Örnek olarak 5 klonun hızlı bir şekilde hedefe atak yaptığı Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto Kombinasyonu) veya Oroike no Jutsu ve Kage Bunşin'in birleşiminden oluşan Harem no Jutsu (Harem tekniği) gösterilebilir.
Naruto, Jiraiya'nın öğretileri sonucu Kuçiyose no Jutsu'yu da öğrenmiştir. Bu jutsu ile Naruto, paralel bir dünyadan kurbağa biçimindeki varlıkları ortaya çıkartabilir. Kuçiyose tekniğiyle ortaya çıkartılabilen en güçlü varlık, kurbağa kralı Gamabunta'dır. Fakat Naruto Gamabunta'yı çıkartabilmek için içindeki Kyuubi çakrasına ulaşmak zorundadır.
Naruto'nun en güçlü tekniği şüphesiz Rasengan'dır (Dönen Küre). Yine Jiraiya tarafından Naruto'ya öğretilen bu teknik, tamamen çakranın avuç içinde döndürülmesi ile gerçekleştirilir. Naruto, yeterli düzeyde avuç içinde çakra döndüremediğinden dolayı, ters yöne çakra döndürmek için ayrı bir klon kullanır. Rasengan tekniği, Uchiha Sasuke ve Hatake Kakashi tarafından kullanılan Çidori tekniğinden daha güçlüdür ve bir gün içinde istenildiği kadar kullanılabilir. Naruto, serinin ikinci bölümünde bu tekniği geliştirerek Oodama Rasengan ve Fuuton: Rasengan adlı varyasyonlar üretecektir. Ayrıca not edilmelidir ki, Kuçiyose no Jutsu ve Rasengan teknikleri A seviyesi yani Jounin seviyesi teknikler olup, Naruto'dan önce hem Jiraiya hem de 4. Hokage tarafından kullanılmış tekniklerdir.
Bütün bunlara ek olarak, Naruto, içindeki canavar sayesinde hızlı iyileşme gücüne sahiptir ve dayanıklılığı had safhadadır. Ayrıca, tamamen aşırı durumlarda Naruto'nun içindeki canavar Kyuubi yavaşça Naruto'yu kontrol altına almaktadır. İlk safhada Naruto'nun gözleri Kyuubi'nin kırmızı gözlerine dönüşür ve Naruto'nun yanaklarındaki çizgiler kalınlaşır. Buna karşın kontrol hala Naruto'dadır. Daha aşırı durumlarda kırmızı Kyuubi çakrası bir örtü gibi Naruto'yu kaplar ve yarı transparan bir Kyuubi görünümü alır. Ardından, Naruto'nun arka kısmında tamamen çakradan oluşan kuyruklar meydana gelir. Bu formların ilkinde 1 kuyruk ortaya çıkar. İlk olarak Naruto ve Sasuke savaşında görülmüştür. Bu formda kontrol Naruto'dadır. Ardından, durdurulmadığı sürece Naruto'nun arkasındaki kuyruk sayısı artar. Kuyruk sayısı arttıkça Naruto o kadar güçlenir fakat kontrolü ve benliğini yavaş yavaş kaybeder. Jiraiya tarafından gözlemlenilebilen en güçlü form 4 kuyruktur. 4 kuyrukta artık kontrol tamamen Kyuubi'nin elindedir. Çakra örtüsü Naruto'nun derisini yakar fakat aynı zamanda iyileştirir. Bu nedenle Naruto'nun yaşam süresi kısalmaktadır. Jiraiya, bu formu "Kyuubi'nin minyatürü" olarak nitelendirmiştir.

Uchiha Sasuke ile ilişkisi

Uchiha Sasuke ile nefretle başlayan bir ilişkileri vardır. Bundaki ana sebep Sasuke'nin okulun birincisi ve karizmatik oluşu sebebiyle herkesin Naruto yerine Sasuke ile ilgilenmesidir. Ayrıca Naruto'nun aşkı Sakura'nın Sasuke'ye aşık olması Naruto'nun Sasuke'den iyice nefret etmesine sebep olmuştur.Ancak aradaki bu nefret naruto ve sasuke nin güçlenmesine fayda sağlayacaktır.zaman geçtikçe bu nefret -dışarıdan çok iyi bir şekilde görülemese de- çok sıkı bir arkadaşlığa dönüşmüştür. Fakat birbirlerine kendilerini kanıtlamak adına Konoha hastanesinin çatısında dövüşe başlamıştır. Bu dövüş büyük zararlar vermeden Kakashi tarafından durdurulmuştur. Fakat bu dövüş sonrasında sınıfın en kötü öğrencisi Naruto'nun bile Sasuke'den daha güçlü olduğu Sasuke tarafından görülmüş ve Sasuke özgüvenini iyice kaybetmiştir.
Sasuke'nin hayattaki amacı onu güçlü kalmaya sevketmiştir. Sasuke babası tarafından ağabeyi Itachi ile hep karşılaştırılmış ve hor görülmüştür. Uchiha Itachi, tüm klanını sadece gücünü ispatlamak adına öldürmesi sebebiyle Naruto gibi yalnız büyümüştür ve abisini durduramadığı için kendisini suçlamaktadır. Artık tek hedefi abisini bulup intikam almaktır, ancak Itachi Uchiha klanının özel yeteneği Şaringan'ın en üst seviyesi Mangekyo Şaringan'a sahiptir ve bunu en yakın arkadaşını öldürerek kazanabilmiştir. Sasuke, abisinden intikam almak adına 3. Hokage'nin öğrencileri "3 Sannin"den en tehlikeli olanı olan Orochimaru'ya gidip onunla beraber kendini çalıştırmak istemiştir. Sasuke'yi Orochimaru'ya teslim etmeye çalışan Orochimaru'nun adamları Ses Dörtlüsü yol ortasında Uzumaki Naruto, Akimichi Chouji, Nara Shikamaru, Hyuuga Neji, Inuzuka Kiba, o sırada bir hastalıkla baş etmeye çalışan Rock Lee ve sonradan yardıma gelen Sunagakure ninjaları (Gaara, Temari ve Kankurou) tarafından durdurulmuştur fakat Sasuke, Ses Dörtlüsü'nün Sasuke'ye verdiği bir hap sayesine Çuunin sınavları sırasında Orochimaru'nun Sasuke'nin boynunu ısırarak ona verdiği "Lanetli Mühür"ünü güçlendirmiştir. Bu güçle beraber başkalarının yardımı olmadan Orochimaru'ya gitmek isteyen Sasuke, Naruto tarafından durdurulmuştur. Bu dövüş sırasında Sasuke, Naruto'ya "Sen benim en iyi arkadaşımsın" demiştir. Abisi Uciha Itachi, Mangekyo Şaringana ulaşmasının yolunun en iyi arkadaşını öldürmek olduğunu söylemiştir daha önce. Ancak Sasuke, bu güce abisinin istediği şekilde değil de kendi yöntemiyle ulaşmak istediği için Naruto'yu öldürmemiştir ama Naruto'yu yenip Orochimaru'ya gitmeyi başarmıştır.
Bu sırada, Orochimaru'nun Sasuke'yi istemesinin tek sebebi ruh transferi tekniği ile Sasuke'nin Şaringan yeteneğine sahip bedenini ele geçirmektir. Bu teknik yapıldıktan sonra tekrarlanabilmesi için 3 yıl geçmesi gerekmektedir ve son seferden beri 2 yıl geçmiştir. Naruto'da Sasuke'yi bu transfer gerçekleşmeden kurtarmak için çalışmaktadır. Fakat Naruto'ya bir zaman zarfından sonra pek de gerek kalmayacaktır. Çünkü Sasuke Orochimaru için bile çok güçlü hale gelmiştir.


Hatake Kakashi ile ilişkisi

Naruto'nun da içinde bulunduğu Takım 7'nin Jounin (Üst seviye ninja) seviyesindeki öğretmenidir. Kakashi, ilk başlarda Naruto'ya (ve takımın geri kalanına) karşı soğuk ve ürkütücü bir tutum sergilemiştir. Ama geçen zaman süreci sonucunda aradaki bağlar güçlenmiştir. Bu ürkütücü tutum en iyi Kakashi'nin gruba yaptığı "Zil Testi" ile örneklendirilebilir.
Manganın ve animenin ilk bölümünde Naruto'nun Kakashi ile arası Sasuke kadar iyi değildir. Bu olaylar esnasında Kakashi'nin sürekli Sasuke'yi çalıştırdığı görülebilir. Bu nedenle Naruto Sasuke'yi daha da kıskanmıştır. Yine de, zamanla güçlenen Naruto'nun yeni tekniklerini gören Kakashi neredeyse her seferinde mutlu olmuştur.
Manga ve animenin ikinci bölümünde ise Sasuke'nin gidişinden dolayı Kakashi, takımın geri kalanına daha çok yoğunlaşmıştır. Hatta Kakashi'nin yaptığı ikinci bir "Zil Testi" sonucunda Kakashi grubun öğretmeni değil, grubun Naruto ve Sakura gibi bir elemanı olmuştur. Ayrıca, Naruto 2,5 senelik uzun bir çalışma sonucunda Jiraiya'dan tekrar Kakashi'ye emanet edildiğinde Jiraiya Kakashi'den Naruto'nun içindeki şeytan tilkinin çakrasının oluşturduğu çakradan bir örtü sonucunda güçlendiğini fakat aynı zamanda düşünme yeteneğini yitirdiğini ve bu nedenle Naruto bu forma geçtiği her seferde kare şeklinde bir seal'ı alnına yapıştırıp çakrasını durdurarak eski haline döndürmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle Kakashi, Naruto'yu içindeki canavardan korumakla da yükümlüdür. Bu Kakashi için zor bir görevdir çünkü bu formda Naruto düşünme yetisini kaybettiğinden dolayı çevredeki herkese saldırabilir.


Haruno Sakura ile ilişkisi


Haruno Sakura, Naruto'nun aşkıdır. Fakat Sakura Sasuke'yi sevdiğinden dolayı Naruto Sakura'yı arkadaş gibi görmeye çalışmaktadır. Buna rağmen, önceleri Sakura Naruto'dan tiksinip onu hep terslemiştir ama sonraki bölümlerde Sakura ve Naruto arada kavga etseler bile artık iyi anlaşmaya başlamışlardır. Özellikle Sasuke gittikten sonra Sakura ile Naruto daha da yakınlaşmışlardır. Fakat Sakura hala Sasuke'yi seviyordur.
Serinin ikinci bölümünde (Animede Shippuden - Mangada 245. bölüm ve sonrası) dikkat çeken noktalardan birisi de Naruto'nun Sakura'ya duyduğu duygularında birazcık olgunlaşmış olmasıdır. Ama Naruto, Sakura'nın bir Medical Ninja olarak öğrendiği yeni teknikleri (Süper kas kuvveti, iyileştirme, ilaçlar ve şifalı bitkiler hakkında bilgi sahibi olması) görünce şaşırmaktan kendini alamamıştır.


Gaara ile ilişkisi


Gaara da kendisi gibi içinde bir yaratık taşımaktadır.Bu nedenle onu kendisine benzetmektedir. Ama Naruto bu yanlızığını şakalar yaparak atmış gaara ise cinayetler işlemiştir.

////////AMATÖR ÇİZİMLERİ///////////
[Resim: Naruto+Wallpaper+Sai+1.jpg]
[Resim: Naruto+Wallpaper+Uzumaki+Naruto+2.jpg]
[Resim: Uzumaki_Naruto___Gyakuten_by_vashperado.jpg]

/////////////////////////////////////////////////////////////
--Karakterler--
Naruto:
[Resim: avatar_m.jpg]
Köyün Hokagesi olmak isteyen bir çocuktur. Küçükken içine 9 Kuyruklu Tilki İblisi yerleştirilmiştir. Bunu kendinden başka herkes biliyordur ve bu yüzden hep dışlanmıştır, ancak yalnızlığın sonucunda ilgi çekmek için daha çok yaramazlık yapar. Sakura'ya aşıktır ve başlarda çok havalı bulup nefret etse de Sasuke en iyi arkadaşıdır.

Sasuke:
[Resim: 178872-sasuke_2_small.jpg]
Okulun en çalışkan öğrencisidir. Mükemmel bir ninja olup ağabeyini öldürmek istemektedir. Naruto'nun hem en iyi arkadaşı, hem de en büyük rakibidir. Çok cooldur, içine kapanıktır ve soğuk bir kişidir. Buna rağmen bütün kızlar ona hastadır ve bu çoğu zaman Naruto'yu çileden çıkarmaktadır.

Sakura:
[Resim: c02d2204dca9dfc539d5bb496f56c1690cf72635-t.jpg]
Naruto'nun aşık olduğu pembe saçlı kızdır. Ancak o Sasuke'ye aşıktır. Aslında Naruto'nun eşek şakalarından içten içe hoşlansa da sırf Sasuke'ye cool görünmek için bunları çocuksu ve aptalca buluyormuş gibi yapar. Çok duygusal ve çocuksu bir yapısı vardır.
Hatake Kakashi:
[Resim: 180602-93544-kakashi_small.jpg]
Naruto, Sasuke ve Sakura'nın öğretmenidir. Yüzünde her zaman bir maske vardır.Gözünün birini devamlı saklamaktadır.Göz protez ameliyatı olduğunu sonra öğreniyoruz

Shikamaru Nara
[Resim: 292069-shikamaru_nara_small.jpg]
Asuma Sarutobi'nin takımındandır oldukça tembel bir halidir tekniği gölgeleri kullanarak onların bedensel hareketlerini ele geçirmek.

Choji Akimichi
[Resim: Choji_Ino_by_Naruto_Forum.gif]
10 takım olan Asuma Sarutobi'nin takımındandır. oldukça oburdur ama arkadaşalrına düşkündür Nara ile arasında yakın bir dostluk bulunur.Klanlarına ait özel yiyecekleri vardır bu yiyecekler çakralarını yükseltiyordur.Bu şekilde vücutlarını genişletebiliyordur ama oldukça tehlikelidir.

Ino Yamanaka
[Resim: medium.jpg]
Yamanaka klanındandır ve yeteneği insanalrın beyinlerine girmektir. Sakura ile arkadaştır ama sonra ikisininde Sasuke'ye olan ilgisi birbirlerini rakip yapmıştır.

Asuma Sarutobi
[Resim: 322897-asuma_sarutobi_small.jpg]
Özel bıçaklarla savaşır. Rüzgar çakrasına sahiptir.10. ekibin hocasıdır. 3. hokagenin oğludur.

Gaara
[Resim: Garaa.bmp]
4. Kazekage'nin en küçük çocuğudur. Onu Kankuro ve Temari'nin küçük kardeşi yapmıştır. Gaara of the Sand olarak bilinmektedir. O küçükken herkes ondan kaçmış ve korkmuştur ve kimse onu sevmemiştir. Bu nedenle alnına "ai" aşk anlamında olan kanji yazısı yazmıştır. Burdaki mana sadece kendisini sevdiğini belirtmektir. Kumu kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Gaara'nın babası Chiyo onun içine Bir kuyruklu Shukaku'yu hapsetmiştir böylelikle köyün en mükemmel silahı haline gelmiştir. Bunun olması için bir kurban gereklidir ve bu kurbanda Gaara'nın annesi Karura olur. Onun ölümünden önce Karura, Sunagakure'yi lanetledi Gaara'nın onun ölümünden intikam alması umuduyla.

İtachi uchiha:
[Resim: 178411-itachi_small.jpg]
Sasuke'nin abisi,Akatsuki grubu üyesidir.ailesinin bütün üyelerini katletmiş ve bunu kardeşinin de görmesini sağlamıştır.Sasukenin abisinden nefret etmesini istemiştir.Sebebi bilinmemektedir.Kageler
Her köyün, bir Kagesi vardır. Bir Kage, bir yönetici gibidir ve beş köyün beş kagesi vardır. Köylüler tarafından köyün en güçlü ninjası Kage olur. Çıkardığı emirlerle düzeni ve birliği korur.
[Resim: kagexe7.gif]

Hokage, yaprak köyünün Kagesi'nin ismidir. Hokage'nin anlamı: Ateş gölgesi
Kazekage, kum köyünün Kagesi'nin ismidir. Kazekage'nin anlamı: Rüzgar gölgesi
Raikage, yıldırım köyünün Kagesi'dir. Raikage'nin anlamı: Yıldırım gölgesi
Mizukage, su köyünün Kagesi'dir. Mizukage'nin anlamı Su gölgesi
Tsuchikage, dünya köyünün Kagesi'dir. Tsuchikage'nın anlamı dünya gölgesi

Hokageler
1. Hokage
Adı: Bilinmiyor( Referans olarak Shodaime)
Gücü:Herkül gibi kuvvet, gizli ağaç, Jutsu'dur
Aile üyeleri: 2. Hokage (Erkek Kardeşi), Tsunade (Kıztorunu),ve Nawaki (Erkek torunu)
Öğrencileri: (Ölü) 3üncü Hokage'nin olduğu Sarutobi, Homura, ve Koharu, Hokage'nin danışmanlarıdır.
Bilgi: Altmış yıl önce, Shodaime, sağlıklı bir orman bulup bir grup Shinobi ile Konoha köyünü kurdu. Maalesef o karmakarışık çağ esnasında, o, kısaca köyü oluşturduktan sonra vefat etti.
O sonra, Orochimaru'nun, (Kyuchiyose Edo Tensei) kirli dünya yeniden dirilmesini kullanırken onu dirilttiği zaman seriye döndü, ve önceki öğrencisiyle (3. hokage) kavga etmek için zorlandı.3üncü, önceki öğretmenini durdurmak zorundaydı, ve (Fuuinjutsu Shiki Fuujin) onun kage bushinsi mühürlemek için 4üncü'nün şeytansı ruh mührünü kullandı.

2. Hokage
Adı: Bilinmiyor (Referans olarak Nidaime)
Gücü:Genjutsu, Jutsus'un su tarzı, çeviklik
Aile üyeleri: 1inci Hokage (Erkek kardeş) Tsunade (Kız yeğen) ve Nawaki (erkek yeğen)
Öğrencileri: 3üncü Hokage Sarutobi (Ölü), Homura, ve Koharu, Hokage'nin danışmanlarıdır.
Bilgi: 1. Hakage'den sonra yaprak köyünü hokage'si olmuştur. Ortak kurucudur ve ninja akademisinin kurulmasını sağlamıştır. Ninja savaşı aniden başlamıştır savaşı durdurmak ve kazanmayı garantilemek için gelecek kuşaklara bilgi vermiştir.
O sonra, Orochimaru'nun, (Kyuchiyose Edo Tensei) kirli dünya yeniden dirilmesini kullanırken onu dirilttiği zaman seriye geri döndü, ve önceki öğrencisiyle kavga etmek için zorlandı.

3. Hokage
İsim: Sarutobi
Gücü: 1,000'in üzerinde Jutsu bilgisi, zekası, çağırtmak
Aile Üyeleri: Konohamaru (Erkek torun), Asuma Sarutobi(Oğul) ,
Öğrencileri: Jiraiya, Tsunade, ve Orochimaru
Bilgi: Çok sevecen bir yapısı vardır herkes onu büyükbaba gibi görür amacı herkesi mutlu etmektir. Jiraiya, Tsunade, ve Orochimaru'nun öğretmenliğini yapmıştır."Zilleri al" oyununda öncülük yapmıştır daha sonra bu oyunu Kakashi Naruto Sasuke ve Sakura'ya denemiştir. 4. Hokage seçildikten sonra görevini bırakmıştır ama 4. hokage'nin ölümünden sonra tekrar görevine dönmüştür. Orachimaru'yu oldukça başarılı görmektedir bir gün Hokage başlığını onun alacağını düşünmüştür. Orachimaru'nun kötü niyetini görememiştir. Taaki jutsuyu kullanarak ölümsüzlük üzerinde çalışmalar yaparken yakalanınca herşey değişti.


Şehirler
Naruto'nun serisinde, 10 ülke vardır. Her ülkenin, kendi içinde saklanan köyü var. Aşağıda, her ülkenin bir haritasını bulabilirsiniz.


Ülkeler ve Köyler
* Dünya ülkesinin olduğu;Gizli kaya köyü
* Ateş ülkesinin olduğu;Gizli yaprağın köyü
* Ot ülkesinin olduğu;Gizli otun köyü
* Yıldırım ülkesinin olduğu; Gizli bulutun köyü
* Yağmur ülkesinin olduğu;Gizli yağmurun köyü
* Sesin olduğu ülke; Gizli sesin köyü
* Dalga ülkesinin olduğu; Gizli dalganın köyü
* Su ülkesinin olduğu;Gizli pusun köyü
* Çağlayan ülkesinin olduğu;Gizli çağlayanın köyü
* Rüzgar ülkesinin olduğu; Gizli kumun köyü.


Saldırı Tipleri
Genjutsu : Çoğunlukla ilizyon tekniğidir. Düşmanın kafasını karıştırarak orada var olmayan bir şeyi var göstererek rakibe saldırma tekniğidir. Oldukça etkili bir tekniktir ancak bu ilizyonu durdurmak için kendi çakrasını durdurması gerekir.
Ninjutsu: Ninjutsu tekniği kullanmak için el mühürlerini ve çakrayı iyi kullanmak gerekir. iyi bir konsantrasyon gerektirir, konsantrasyon olunmazsa bu teknik işe yaramaz, en çok kullanılan saldırı tekniğidir.
Taijutsu: Beden ve Yumruk yumruğa yapılan bir savaş tekniğidir. El mühürleri kullanılmaz, ninja onun yerine vücudunu değişik formlarda eğitir.Aynı zamanda Bloodline (kalıtımsal özellikler) da kullanabilir.Hyuuga gibi klanlar, rakibinin iç çakra kanallarını görme yeteneklerinden faydalanabilir, ve sonra akışı durdurabilir, veya onların vücudundan çakrayı bırakarak koruyucu bir engel oluşturması için Kaiten tekniğinden faydalanabilir.
Doujutsu:Beceri sanatlarının biri değildir ve göz tarafından yapılır. Kullanıcının kalıtsal özelliğinden kaynaklanır. Gözün Genjutsu, Taijutsu ve Ninjutsu yeteneklerini görme özelliği vardır. Doujutsu tekniklerini yapan insanlar, genellikle dehalardır. Doujutsu'nun ilk kullanıcıları, Uchiha klanıdır, Sharingan gözünün sahipleri.
Hijutsu :Hijutsu teknikleri, bir klandan gelen onlarla sınırlanan özel tekniklerdir, ya da onu yapabilen tek kişilerdir.
Kinjutsu:Beceri sanatlarından biri değildir. Kinjutsu veya "Yasaklanan teknikler", köy Kageleri tarafından yasak bildirilen üç ana kategoriden jutsulardır. Kinjutsu teknikleri, aşırı derecede kuvvetlidir, ve büyük zarara sebep olabilir. Eğer, yanlış kişi tarafından yapılırsa tüm köy büyük bir tehlike içinde olabilir.

Organizasyonlar
12 Gardiyan Ninja:12 Gardiyan Ninja, "Ateş ülkesinin lordu"unu korumak için seçilen 12 ninja grubudur.12 gardiyan Ninja'nın bilinmiş üyeleri, Asuma Sarutobi üçüncü Hokage'nin oğlu, ve bir rahip olan Chiriku samayı'dir.Birçok kişi "Ateş ülkesinin lordu"un, Hokage olduğunu sanmaktadır, ama Asuma, başka birisi olduğunu ima eder.

Akatsuki: Akatsuki organizasyonu, ninja dünyasınca bilinen terörist bir gruptur. Onların, henüz ne yapmak istedikleri bilinmemektedir. Ama grupta birçok S-rankından kayıp Ninjalar vardır. Onlar ilk olarak, seride Kyuubi'nin güçlerini elde etmek için Naruto'yu yakalamak için gözükür.

Konoha kitabevi: bu yerel kitabevi, onun dişi formunu daha fazla çalışmasını sağlamak için gittiği Naruto'nun favori yerlerinden biridir.
Konoha askeri polis timi: Başlangıçta Uchiha klanının ataları tarafından kurdu, Konoha askeri polis timi, şehir barışı ve yasa uygulamasını sürdürmekte sorumludur.
Konoha hastanesi: Köyde yaşayan köylülerin, Konoha hastane yardımlarının tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak ve yaralanan ninja ve sivilleri hizmet etmek için kurulmuştur.
Gato'nun ticaret filosu şirketi: Gato, dalga ülkesinin karşısında kurulan büyük bir ticaret filosu şirketinin lideridir. Onun amacı dalga ülkesindeki ticaret filosu yollarının hepsinin kontrolüdür. Zabuza, Gato'nun çalışanlarından biriydi, ama Gato, Zabuza tarafından öldürüldükten sonra şirkete ne olduğu bilinmemektedir.
Ichiraku Ramen: Konoha köyündeki bir ramen dükkanıdır. Naruto'nun favori yiyeceğidir sık sık ramen dükkanına gidip tabaklarca ramen yediği görülmektedir..
Adam kulübü: Jiraiya ve Naruto, TsunadeYi aramak için gittiği isimsiz birşehirdeki yerdir. Naruto, Rasengan tekniğini uygularken, Jiraiya buraya gelerek kadınlarla ilgilenmektedir.
Yamanaka çiçek dükkanı: Ino ve onun ebeveynleri tarafından işletilen bir çiçek dükkanıdır. Hiçbir şey bu dükkanın hakkında çok önemli yoktur. Konoha köyünde bulunmaktadır
codermage
Paylaşım için sağol manyak bey.. Pek geneli ilgilendiren bir konu olmasa da ilgimi çekti doğrusu Smile) Anime manyağı bir arkadaş var ondan çok dinlerdik bu tarz hikayeleri, özlemişim Very HappyVery Happy
manyakbey
İlginizi çeksin diye yaptım zaten.
Ama Anime çok güzeldir izleyin. :d
manyakbey
Bunu kendn mi yazdın yazmadıysan alıntı kodu içinde paylaş bide bana diyorlar^^
aligultekin34
Valla başatan sona okumak isterdm ama bir kitap gibi yazılmış.Şöyle bi özet geçecek birisi varmı Smile
manyakbey
Özetleyerek ok diyecem ama insan heycanlanıyo sonuna kadar okuyo (:
afyurtsev
Bu ne ya. Valla hiç okuyasım gelmedi. Kitabı almış koymuşşun.
manyakbey
Alıntı kodu bunun için var zaten !
aligultekin34
Güzelmi kötümü ona göre okuyalım
darkeagle
aligultekin34 wrote:
Güzelmi kötümü ona göre okuyalım


Gereksiz...
manyakbey
Aligultekin güzel oku darkeaqle için herşey gereksiz: D
darkeagle
manyakbey wrote:
Aligultekin güzel oku darkeaqle için herşey gereksiz: D


Fakat hiçbir şey senin kadar gereksiz değil...
Related topics
Anime: Naruto
ANIME - Do you have seen Naruto?
Naruto torrent targeted by GNAA
som1 here watch the tv show Naruto?
A question about Naruto
My Naruto Anime Site !
Naruto !
Naruto Gate
FAQ - CHMOD nedir,nasıl kullanılır?
NARUTO...
Naruto, not really a TV show for english viewers, but still
[Naruto fanfic] An Easy Thing (PG-13)
U.S. Naruto: Clash of The Ninja Preview
CMS Nedir? CMS Platformları Nelerdir? Hangi CMS?
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.