FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Zuckerberg: Facebook Telefonları Çoğalacak

BURAK_X
Quote:
Dün HTC’nin düzenlediği MWC etkinliğinde iki adet Facebook telefonu tanıtıldı: Salsa ve ChaCha. Tanıtımda Mark Zuckerberg de kısa bir konuşma yaptı ve Facebook telefonlarının artacağını söyledi.

Bugün sitenin resmi blogunda da benzer bir açıklama yer aldı. Mobil cihazlar üzerinde çalışan Facebook mühendislerinden biri olan Charles Wu, mobil cihazların Facebook’a ulaşmak için en çok kullanılan aracılardan biri olduğunu söylemiş.

Birçok cihaz için yazılım geliştirdiklerini ve 0.facebook gibi servisleri devreye soktuklarını belirten Wu, şimdi ise sıranın mobil cihazlarda Facebook entegrasyonunu artırmak olduğunu söyledi. HTC ve INQ’in 4 modeliyle birlikte başlayan Facebook telefonu akını, bu yıl artarak devam edecek.

Wu ‘Facebook bu cihazlarda donanımın bir parçası olacak’ demiş. Anlaşılan HTC modellerinde gördüğümüz Facebook tuşu diğer cihazlarda da olacak.
darkeagle
Adamlar amma büyüdü bee...
selim06
darkeagle wrote:

bir API'yi duzeltemediler ama. Dengesiz kontrolsuz buyuyorlar, eh bu riske deger mi. Degiyor demek ki..
darkeagle
selim06 wrote:
darkeagle wrote:

bir API'yi duzeltemediler ama. Dengesiz kontrolsuz buyuyorlar, eh bu riske deger mi. Degiyor demek ki..

Eee risk almadan bu kadar çabuk büyünmüyor demek ki...
BURAK_X
selim06 wrote:
darkeagle wrote:

hey selim de buralardaymış Very Happy hoşgeldin umarım kalıcısındır bu sefer : )
codermage
Selim'in yorumuna aynen katılıyorum. Facebook'u çok abarttılar ve kontrolsüz büyüyor. Eskiden abaza arkadaşlar internette gördükleri kıza "msn var mı?" derken, şimdi "feysin var mı?" diyorlar. Eskiye nazaran hem isim soyisim alıp bir adım önde oluyorlar hem de fotoğraflarını görüyorlar kendi ağızlarıyla "piliçlerin" abaza kardeşler. Eh feys denilen bu meret büyüdükçe özel hayat hudutları da küçülüyor. Ben de ne yazıkki bu dangalak kervandayım. Ama en kısa zamanda nickimle facebook hesabı oluşturup ifşa olmadan gezinme keyfini yaşayacağım. Abaza kardeşlere başarılar. Ben birazdan uyur, siz bıldırcın avına devam Smile
aligultekin34
Adamlar oturttu siteyi.Daha ne olsun.Çok sevilen bir sosyal platform haline geldi Smile
iergin
Millet ben iyice korkmaya başladım. face hesabını kapatmayı düşünüyorum geçenlerde bir site vardı ismi neydi herhangi bir isim giriyorsun anında hangi siteye kayıtlı o isimle dünyada kaç tane insan var hangi eğitimi almış face deki twitter daki vb sitelerdeki bilgileri size bulup özetleyerek önünüze getiriyor. Şimdi dedektif olmak varmış millet saf teknoloji de bu hızla giderse herkesin her şeyi meydanda olacak. artık insanları konuşturmak için işkenceye gerek yok bırakın internete facebooka twittwera kayıt olsun zaten bilgileri dökülecektir..
bluxberry
Facebook artık öyle birsey olduqi kendinizi ne kadar desifre etmek istersenizo kadar imkanınız olan bi yer.. Su anda bunu polislerden tutun, telefon marketinigi yapanlara kadar heryer ve heryer kullanior..
Biz belqi birazdaha bilincli kullanıcılarız ama kayıt olurken formda cep telefonunuz yazdıgı icibn oraya kadar yazıp bunun yazılması mecbur oldugunu dusunenler , sadece ara sıra faceye bakıp cıkayım die bilgisayar kullannanlar bundan cok zarar goruor bence:)
Gittikce buyuyor ve deneme yanılma yolu ile gelistiriorlar facebook'u bir özellik ekliorlar olumlu sonuc ise devamedior değilse kaldırıorlar tabiki burada zarar goren kullanıcılar oluor mesela önceden direk telefon numaraları gorunurdu ama sımdı facebook.com/phonebook yazarsanız arkadas listeizin telnumaralrını gorebilorsunuz fakat menulerde böle bir özellik yok.. demek istediğim bu .. bakalım ileride ne hale gelicek bu facebook:)
aligultekin34
iergin wrote:
Millet ben iyice korkmaya başladım. face hesabını kapatmayı düşünüyorum geçenlerde bir site vardı ismi neydi herhangi bir isim giriyorsun anında hangi siteye kayıtlı o isimle dünyada kaç tane insan var hangi eğitimi almış face deki twitter daki vb sitelerdeki bilgileri size bulup özetleyerek önünüze getiriyor. Şimdi dedektif olmak varmış millet saf teknoloji de bu hızla giderse herkesin her şeyi meydanda olacak. artık insanları konuşturmak için işkenceye gerek yok bırakın internete facebooka twittwera kayıt olsun zaten bilgileri dökülecektir..

Şu siteyi bizede yollada bakalım bi Smile)