FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Markum

manyakbey
Arkadaşlar Gezinirken Bir Site dikkatimi çekti.

Bu Site WeB Sitesi Wds-Wps-SunucuDomain-Hosting gibi şeyler veriyor.
Yalnız seçeneklerde görülen ""Ortaklık Programı"" dikkatimi çekti.

Ve Aynen Şunları yazıyor. :

Quote:
*
Yaptığınız her üyeden kişi başına 1$* kazanın!

*
Yaptığınız üyenin alışverişinden (hem de satış fiyatı üzerinden) % 40'a varan pay alarak kazancınızı daha da katlayın!

*
Üstelik "üye yaptığınızın üye yaptığı, onun da üye yaptığı..." şeklinde sınırsız devam eden alt üye zincirinin de üyelik ve alışverişinden kazanmaya devam edeceksiniz!

Daha fazla üye yapın, kazancınızı katlayın!


Quote:
Üye yaptıklarınızın, üye yaptıklarından da, alışverişlerinden de ekstra kazanç fırsatını yakalayın! Yapmanız gereken tek şey, kişilerin size özel referans kodunu veya linkini kullanarak Markum.net'e üye olmalarını sağlamak.

Sizin referans kodunuzla veya referans kodunuzun gömülü olduğu referans linkinizle üye olan kişilerin üyeliğinden kişi başı 1 $ kazandığınız gibi alışverişlerinden ve onların kendi referans kodu veya linkiyle yaptıkları üyelerin yaptıkları üyeler şeklindeki zincirden kazanç merdiveninde görüldüğü gibi kazanç elde etmeye devam edersiniz.Üye iseniz ve referans kodunuzu bilmiyorsanız üyelik girişi yaparak "Referans kodunuzu" öğrenebilirsiniz.


Üye değilseniz, hemen üye olarak referans numaranızı alabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sistem çok basit: Kişilerin, referans kodunuzu veya referans linkinizi kullanarak üye olmalarını sağlamak ve yaptıkları alışverişlerden de ekstra kazançlar elde etmek.

Programa sitenizde yer vereceğiniz banner'lar ile de katılmak istiyorsanız, tıklayınız.


Böle yazıyor yani üye olduktan sonra size bir referans kodu veriyor.
Bu referans koduyla üye olanlarreferans kodunun sahibine para veriyor.
Ve referansın sahibindende size para qeliyor.

Markum.net Satış Ortaklığı Programında kazanç nasıl oluşuyor?

Quote:
Kazanç türlerinde bahsedildiği gibi, kişinin kendi alışverişinden kazandığı kredi, kişinin referans olduğu bir başkasının alışverişinden kazanılan kredi, referans olunan kişinin referans olduğu (ki bu zincirleme sınırsız sayıda alt gruba iner) kişinin yaptığı alışverişten kazanılan kredi ve sitede yer verilen banner’lardan yönlenerek gelen ziyaretçilerin yaptığı alışverişten kazanılan kredi olmak üzere programda 4 farklı kazanç çeşidi vardır.Kazanç oranı ve miktarı, kazanç türüne göre, alınan ürün veya hizmetin çeşit ve bedeline göre değişmektedir. Ayrıca kişinin performansına göre de kazanç oran ve miktarı değişebilmekte, tamamen kişiselleştirilebilmektedir.Örneğin 2. numaralı kazanç türünde referans olunan kişinin hizmet veya ürün alımındaki kazanç oranı, standart bir değer olarak bu ürün veya hizmet alımı üzerinden dağıtılacak prim toplamının % 50’si iken, kişisel performansı zamanla yüksek olan bir kişinin 2. numaralı kazanç türünden elde edeceği kazancın oranı % 50’nin üzerinde olabilecektir. Bu ve benzeri oran yükselmeleri, diğer kazanç türleri için de kişisel başarılar sonucu her zaman gerçekleşebilecektir.Başa Dön Programda ödeme nasıl gerçekleşiyor?

Programa kurumsal ve bireysel olmak üzere iki şekilde katılım gerçekleşmektedir. Fatura kesme niteliğini haiz kurumlar, kurumsal siteleriyle programa dâhil olabilmektedirler. Fatura kesemeyen kişiler de bireysel satış ortağı olarak programa kolaylıkla katılabilirler. Ancak bu durumda elde ettikleri gelir üzerinden stopaj vergisi düşülecektir. Bireysel satış ortağının gelir payı üzerinden alınan stopaj vergisi, Markum.net tarafından vergi dairesine ödenecektir.


Bireysel satış ortakları, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında Markum.net Satış Ortaklığı Programı Kontrol Paneli’nden ödeme alma talebini bildirebilirler. Talebi takip eden 10 iş günü içerisinde stopaj vb vergi yükümlülüklerine ait kesintiler yapıldıktan sonra ilgili miktar hesabınıza yatırılır. Bireysel satış ortaklarının kazançları %10 gelir vergisi stopajına tabi olduğundan ödeme stopaj düşülerek yapılacaktır.
Örnek olarak 100 TL'lik bir ödeme için 10 TL vergi düşülerek 90 TL ödeme yapılacaktır.Kurumsal satış ortaları ise, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında miktar kadar faturalarını keserek Markum.net’e ulaştırırlar. Faturanın ulaşmasını takip eden 15 iş günü içerisinde ilgili miktar satış ortağının hesabına yatırılır.Kurumsal satış ortalarının ödeme alabilmesi için Markum.net'e faturayı göndermesi gerekiyor, faturanın elimize ulaşmasından sonraki 10 işgününde aksi bir durum tespit edilmezse ödemeniz banka havalesi ile gerçekleştirilecektir.

Dikkat edilmesi gerekenler:
- Faturanızın üzerine ortaklık kodunuzu yazınız.
- Fatura %18 KDV ile kesilmeli, fatura kalemi açıklaması “Online Kazanç Ortaklığı Bedeli” olarak yazılmalıdır. Örnek olarak 100 TL'lik bir kazanç için 100 TL + KDV (18%) = 118 TL fatura kesilmelidir, ödeme 118 TL olarak yapılacaktır.

Dİğer hususlar:
- Ödemeler sadece banka havalesi ile ilgili kişi veya kurumun banka hesabına yapılır. Sadece Türkiye'de faaliyet gösteren banka hesaplarına ödeme yapılır.
- Ödeme günü her haftanın Pazartesi günüdür.


Başa Dön Şeffaflık

Üyeler, üyelik hesabı altında Satış Ortaklığı Programı linkinde tüm işlemleri takip edebilirler. Kimden, hangi tarihte, hangi işlemden dolayı, ne kadar pay alındı gibi tüm detaylar görülebilir. Sistem son derce şeffaf işlemektedir. Ve tüm üyeler, sistemin işleyişini üyelik hesabından görebilmektedirler. Sisteme yeni katılan üyeler 30 gün içinde

Başa Dön Kurallar

1. Markum.net’e üye olan ve üyelik şartlarını haiz olan herkes Satış Ortaklığı Programı’na doğal olarak katılır. Ek bir işleme gerek yoktur.

2. Üyeler, beyan edilen bilgilerin doğruluğunu ve bununla ilgili sorumluluğu tek taraflı olarak kabul ederler. Markum.net, beyan edilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek durumunda değildir.

3. Markum.net, üyelik bilgilerinde şüpheli bir durumla karşılaşması durumunda ilgili kişiden bilgileri belgeleyerek doğrulamasını isteyebilir.

4. Yanlış beyanla üye olduğu tespit edilen üyelerin üyelikleri, aldığı hizmetler ve hak edişleri geriye dönük olarak iptal edilir.

5. Yanlış beyanla ortaya çıkacak hukuki sorunlarda tüm sorumlu tek taraflı olarak beyanı yapan üyedir. Markum.net, bu konuda hiçbir biçimde sorumlu değildir.

6. Yasalara ve genel ahlaki kurallara uygun olmayan içeriğe sahip sitelerin Satış Ortaklığı Programı’na yaptığı başvuru değerlendirmeye alınmaz. Alınmış olsa bile tek taraflı olarak iptal edilebilir.

7. Markum.net. Satış Ortaklığı Programı’na dâhil olan sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.

8. Markum. net’in görsel materyallerde (reklam, banner) kişiye özel oluşturduğu kod ile reklâma ait görsel içerik değiştirilemez.

9. Nakit ödemenin gerçekleşmesi için geçerli şartlar:

- Doğru kişilerin doğru bilgilerle üye olması gerekmektedir.

- Üyeliği onaylanmayan veya şüpheli görülen kişilerin üyeliğinden prim kazanılamaz.

- Spam vb illegal yollarla üye yapan, yaptıran kişilerin üyelik ve hak edişleri iptal edilir.

- Kazandırılan üye başına 1 $'lık prim kazanma işleminin aktif olabilmesi için en az 50 $'lık alışveriş yapılmış olması gerekmektedir.

- Ödemeler, hesaptaki bakiye aylık 50 TL'yi aştığında yapılır.

10. Kazanılan krediler, ancak bir sonraki alışveriş için kullanılır.

11. Kazanılan kredi, kazanan kişi tarafından kullanılır.

12. Alınan ürün, servis veya hizmete itiraz ve bu yönde ücret iadesi talebi gelir ise alışveriş nedeniyle hesabınıza eklenen satış ortaklığı kredi payı hesabınızdaki bakiyeden düşülecektir.

13. Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na ilişkin değişkenlerdeki tasarruf yetkisini saklı tutar.

14. Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na dâhil olan herkes, bu kuralları kabul etmiş sayılır.


Sık Sorulan Sorular - SSS


Başa Dön Nakit ödeme nasıl yapılmaktadır?

Programa kurumsal ve bireysel olmak üzere iki şekilde katılım gerçekleşmektedir. Fatura kesme niteliğini haiz kurumlar, kurumsal siteleriyle programa dâhil olabilmektedirler. Fatura kesemeyen kişiler de bireysel satış ortağı olarak programa kolaylıkla katılabilirler. Ancak bu durumda elde ettikleri gelir üzerinden stopaj vergisi düşülecektir. Bireysel satış ortağının gelir payı üzerinden alınan stopaj vergisi, Markum.net tarafından vergi dairesine ödenecektir. Bireysel satış ortakları, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında Markum.net Satış Ortaklığı Programı Kontrol Paneli’nden ödeme alma talebini bildirebilirler. Talebi takip eden 15 iş günü içerisinde stopaj vb vergi yükümlülüklerine ait kesintiler yapıldıktan sonra ilgili miktar hesabınıza yatırılır.Kurumsal satış ortaları ise, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında miktar kadar faturalarını keserek Markum.net’e ulaştırırlar. Faturanın ulaşmasını takip eden 15 iş günü içerisinde ilgili miktar satış ortağının hesabına yatırılır. İlgili miktarı kredi puanı (programda kullanılan kredinin birimi dolardır) olarak bir sonraki alışverişlerinde arzu ederlerse kullanabilirler.Başa Dön Üye olurken referans olarak kullanabileceğim bir başkasına ait referans kodu yok, bu durum kazancımı etkiler mi?

Asla etkilemez. Referans kodu olmadan üye olmanız herhangi bir üyenin alt grup kazanç zincirine dahil olmadığınız anlamına gelir. Referans kodu alabileceğiniz biri yoksa, referans kodu olmaksızın da üye olabilirsiniz. Bu sizin ve sizin altınızdaki zincirin kazancını asla etkilemez.Başa Dön Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda kazanç süresiyle ile ilgili bir kısıtlama var mı?

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda kazanç, diğer sistemlerde olduğu gibi bir defalığına değildir. Referans olunan ve alt gruplardaki zincir referansların sonraki dönemlere ait yenileme ve hizmet yükseltme durumlarında da satış ortağı, ortaklığı devam ettiği müddetçe pay almaya devam eder.Başa Dön Programa dâhil olmak için asgari miktarda ürün veya hizmet alma zorunluluğu gibi bir ölçü var mı?

Hiçbir biçimde ürün alma zorunluluğu yoktur. Ürün veya hizmet almadan programa dâhil olabilir, referans olmak suretiyle yapılan alışverişlerden kazanç elde edebilirsiniz.Başa Dön Referans olduğum kişinin referans olduğu kişilerin yaptığı alışverişlerden de kazanç elde edebilir miyim?

Evet, elde edebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Sınırsız sayıdaki alt grup referans zincirinin yaptığı, yaptırdığı alışverişlerden pay alırsınız.Başa Dön Sahibi olduğum birden fazla site için Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na katılabilir miyim?


İster bireysel ister kurumsal istediğiniz kadar siteyle programa dâhil olabilirsiniz.Başa Dön Sahip olduğum siteye reklâm görsellerinden (banner) en fazla kaç adet ekleyebilirim?

Sitenize dilediğiniz miktarda reklâm görseli yerleştirebilirsiniz. Bu konuda yer, sayı kısıtlaması yoktur.Başa Dön Site sahibi olmasam da, banner'ları kullanarak satış elde edebilir miyim?

Tıklama, ziyaretçi yönlendirme dışında üyelik ve alışverişten işlemlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Önemli olan, içeriği uygun bir siteye banner HTML kodlarının sizin referans kodunuzu taşıyacak şekilde yerleştirilmesidir. Site sahibi olmasanız bile, örneğin yakınınızın sitesine banner kodlarının yerleştirilmesi yeterlidir. Banner kodlarının, sizin referans numaranızı taşıması için, banner HTML kodlarını üyelik girişi yaparak kopyalamalısınız.Banner'lardan tıklama, yani ziyaretçi yönlendirme ile kazanç elde etmek için, Markum.net ile site sahibi arasında anlaşma olması geremektedir.Başa Dön Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na dahil olan sitemdeki reklamlardan yönlenerek Markum.net’ten alışveriş yapan ziyaretçilerim oluyor ancak bu alışverişlere ait bir payın hesabıma yansıdığı görülmüyor.Bunun iki sebebi olabilir:

1. Söz konusu alışverişin tahsilâtı henüz yapılmamıştır. Alışveriş gerçekleşse bile tahsilâtı yapılmamış işlemlere ait pay hesaplara yansıtılmamaktadır. Tahsilât gerçekleştiği anda satış ortaklığına ait payınız hesabınıza yansıyacaktır.

2. Referans kodunuzla (Referans ID) ilgili bir sorun vardır veya reklâm görsellerindeki (banner) kod değişiktir. Sitenize yerleştirdiğiniz reklam görsellerinin (banner) içinde yer alan kod ile ortaklığınıza ait Markum.net kayıtlarındaki kod bilgisi aynı olmalıdır. Farklı kodlar sistemde algılanamayacağı için payınız hesabınızda görülememektedir.Bu tür durumlarda Teknik Destek Birimiyle temasa geçebilirsiniz.


Arkadaşlar Lütfen banada kazandırın okadar şey paylaştım :S

http://www.markum.net Evet arkadaşlar bu adresten üye olunuz.

Ve üye olurken Referans? diye soran yere Evet işaretini tıklayarak [...] yazmanız gereklidir.

Anlatımım bukadar. ,

Ve bu paralarla wds wps gibi şeyler alabiliyorsunuz..

Removed referral link/reference, which is not allowed. - ocalhoun
darkeagle
Referans linki yasaktır. Şikayet edildi...
BURAK_X
Quote:
Arkadaşlar Lütfen banada kazandırın okadar şey paylaştım :S

neden alıntı tagında göremedik?
manyakbey
Bune alıntı kodulaırını görmüyormusun.
BURAK_X
manyakbey wrote:
Bune alıntı kodulaırını görmüyormusun.

%1??
manyakbey
Çoğu alıntı kodu içinde alıntı kodu olmayan yerleri ben yazdım.
Görürsen iyi edersin.
codermage
Bence bu tarz çetrefilli sistemlere girmemek gerek. 3 kuruş para için sömürülmek yerine tahtakaleden ufak bir mp3 player alıp satmak daha karlı Smile
BURAK_X
manyakbey wrote:
Çoğu alıntı kodu içinde alıntı kodu olmayan yerleri ben yazdım.
Görürsen iyi edersin.

manyakbey Şuralarda Alıntı(quote tag) Yapmadan wrote:

http://www.frihost.com/forums/vt-122247.html
http://www.frihost.com/forums/vt-122246.html
http://www.frihost.com/forums/vt-122245.html
http://www.frihost.com/forums/vt-123022.html
http://www.frihost.com/forums/vt-123020.html
http://www.frihost.com/forums/vt-123021.html
daha fazlası için; frihost.com, bizi izlemeye devam edin!

ve yararlı paylaşımlarınızdan biri;
http://www.frihost.com/forums/vt-122213.html
manyakbey
Ben bu konuyu diyorum. Ve daha önceden alıntı kodu içinde yapcağımı bilmiyorum. BU konu için konuş. Çünkü bu forumun konusundasın. Öbürkülerin deil.
BURAK_X
manyakbey wrote:
Ben bu konuyu diyorum. Ve daha önceden alıntı kodu içinde yapcağımı bilmiyorum. BU konu için konuş. Çünkü bu forumun konusundasın. Öbürkülerin deil.

manyakbey İlk Mesajda wrote:
Arkadaşlar Lütfen banada kazandırın okadar şey paylaştım :S

o kadar şey paylaştım diyince insan sormadan edemiyor; kurallara uygun mu paylaştın?
eski mesajlarını düzenleyerek alıntı taglarını ekleyebilirsin mesela(edit)
darkeagle
BURAK_X wrote:
manyakbey wrote:
Ben bu konuyu diyorum. Ve daha önceden alıntı kodu içinde yapcağımı bilmiyorum. BU konu için konuş. Çünkü bu forumun konusundasın. Öbürkülerin deil.

manyakbey İlk Mesajda wrote:
Arkadaşlar Lütfen banada kazandırın okadar şey paylaştım :S

o kadar şey paylaştım diyince insan sormadan edemiyor; kurallara uygun mu paylaştın?
eski mesajlarını düzenleyerek alıntı taglarını ekleyebilirsin mesela(edit)


Ya bırak Burak, çocuk çolukla uğraşma Smile
BURAK_X
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:
manyakbey wrote:
Ben bu konuyu diyorum. Ve daha önceden alıntı kodu içinde yapcağımı bilmiyorum. BU konu için konuş. Çünkü bu forumun konusundasın. Öbürkülerin deil.

manyakbey İlk Mesajda wrote:
Arkadaşlar Lütfen banada kazandırın okadar şey paylaştım :S

o kadar şey paylaştım diyince insan sormadan edemiyor; kurallara uygun mu paylaştın?
eski mesajlarını düzenleyerek alıntı taglarını ekleyebilirsin mesela(edit)


Ya bırak Burak, çocuk çolukla uğraşma Smile

Laughing Laughing
Related topics
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.