FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Hz.Mehdi

aligultekin34
Quote:
Beni Abbasın değirmeni döndüğü zaman,bayrak sahipleri atlarını şamda zeytin ağaçlarına bağladığı zaman ve bu orduyla Allah ın "esheb ve ailesini" yok ettiği zaman,onlardan kaçacak saklanacak kimsenin kalmadığı zaman Caferiler(iranlılar) ve Abbasiler(ıraklılar) düştüğünde ciğer yiyen oğulları Şamda mindere oturduğunda Berberi kavmi de Şam'a geldiği zaman işte bu Mehdinin Alametidir."(Irak düştü,İran çırpınıyor Lüban şam toprağı sayılır ve bayrak sahipleride birleşmiş milletler kuvetleridir.Mehdinin zuhru çok yakın işte)

"Bir fitne görülür,bunu diğer fitneler takip eder ve birinciler sonuncuların kılıçla çatışmaya dönüşünü kamçılar ve bundan sonra bütün haramların helal sayılacağı bir fitne gelir.Sonra da hilafet,yeryüzünün en hayırlısı olan Mehdiye evinde otururken gelecektir."

"Açıkça Allah inkar edilmedikçe Mehdi ye beyat edilmez"(Herkes rahatça ben ataistim diyor evrim denen saçmalık ders olarak okutuluyor)

"Zamanın inkıtaa(kesilme) uğradığı zaman Mehdi denen adam gelecek ve ihsanı bol olacaktır.(Tsunamide dünyanın yörüngesinde bir zaman kısalması söz konusu olmuştu)

"Bizim Mehdimiz için iki alamet vardır ki Allah semavat ve arzı yarattığından beri böyle birşey olmamıştır.Bunlar Ramazanın ilk gecesinde ay yarısındaysa güneşin tutulmasıdır. Allah gökleri ve yeri yarattığından beri böyle birşey olmamıştır"

"Mehdi her dokuzdan yedisi öldürülünceye kadar çıkmaz.Günahsız insanların öldürülmeside onlardandır"(lübnan-filistin hatta açlığa terk edilen Afrika)

"Muhammed bin Sami den:Ben Hüseyin bin Ali r.a dedim ki:Bu işin önünde alametler var mıdır? dedi ki:evet beni Abbasın helakı(ırak) süfyaninin çıkması .Beyda da batma.Zira bu işler tesbih taneleri gibi arka arkaya gelir."
--------------------
Nasa Evren in elini görüntüledi ! Bir alamet daha gerçekleşti Mehdi geldi mi?

Uzayda görülen el

Nasa'nın Chandra X-ışını gözlemevi tarafından çekilen bu görüntü yeni bir çığır açacak deniyor.

Daha önce Evren'in Gözü olarak görüntülenen Helix Nebulası'nda bu kez de Evren'in eli görüntülendi.

Yeryüzü yörüngesinden 360 mil uzaklıkta olan Nasa'nın Chandra X-ışını gözlemevi tarafından çekilen görüntülerde, gizemli mavi gaz bulutlarının oluşturduğu avuç ve parmaklar neredeyse net bir şekilde görülüyor.

Bir süpernova içinde patlayan bir yıldızın 12 mil genişliğinde ve pulsar (titreşen yıldız) denilen bir başka yıldız oluşturmasıyla ortaya çıkıyor bu el. Pulsar ise görüntüdeki elin bilek kısmının derinlerinde görülen beyaz ışık huzmesi.

Pulsar, büyük miktarda bir elektromanyetik enerji yayarak bir toz ve gaz bulutu oluşturuyor ve böylece yıldızın bir ucundan diğer ucuna 150 yıl boyunca süren bir ışık huzmesi oluşuyor.

Beyaz bulutlarla çevrili bu mavi ışık huzmesi daha önce Evren'in Gözü olarak adlandırılmıştı ve şimdi x-ray ışınlar ile çekilen bu ikinci görüntüdeki el ile, uzaydaki karmaşa başka bir boyut kazandı.

Nasa bilim adamları, şimdi çekilen bu görüntülerdeki olayın bundan 17.000 yıl önce gerçekleştiğini tahmin ediyorlar.


UZAYDA İNSAN ELİ BİÇİMİNDE BİR GÖRÜNTÜ OLUŞACAKTIR, BU HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN ÇIKIŞ ALAMETİ OLACAKTIR


... Esma binti Umeys dedi ki: O GÜNÜN (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN ZUHURUNUN) ALAMETİ SEMADAN UZATILMIŞ VE İNSANLARIN KENDİSİNE BAKIP DURDUĞU BİR EL’DİR.Celalettin Suyutinin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, S. 69

... İŞTE O ZAMAN (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN ZUHURU ZAMANINDA) SEMADAN KENDİNİ BELLİ EDEN BİR EL GÖRÜNÜR...

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’den rivayet edilen bu hadislerde gökte bir “el”in görüneceği ve bu elin Hz. Mehdi (a.s.)’nin geliş alametlerinden olduğu bildirilmektedir. Bu döneme kadar ihtilafların devam edeceği ve Hz. Mehdi (a.s.)’nin semadan sürekli gündem olacağı hadislerden anlaşılmaktadır.

Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’ne bağlı Chandra Röntgen Gözlemevi tarafından çekilen bir uzay fotoğrafında el şeklindeki bir nötron yıldızları kümesi başka bir yıldız kümesini kavrıyomuş gibi görülmektedir. Hadislerde belirtilen el ifadesi, NASA tarafından “Tanrı’nın eli” (HAŞA) olarak adlandırılan ve uzayda vuku bulan bir gök olayının vesile olduğu bu görüntüye işari manada bakıyor olabilir. (Doğrusunu Allah bilir.)

Söz konusu yıldız kümesinin oluşturduğu el şeklinin duruşu hadisteki uzanma tanımına da tam uymaktadır. NASA tarafından çekilen fotoğraftaki el şekli bir yere uzanıyormuş görünümündedir. Ayrıca insanların Hz. Mehdi dönemindeki gelişmiş yüksek uzay ve astronomi teknolojisi sayesinde uzayda meydana gelen bu gök olayını teleskoplar vesilesiyle bakarak görebilmeleri de hadisteki ifadelerle birebir uyum içindedir.


Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhur alametleri "... eskimiş ipi kopan bir kolyenin taneleri gibi birbiri ardına gelen alâmetleri beklesinler." (Ebû Hureyre radıyAllahu anh. Tirmizî.) hadisinde belirtildiği gibi son 30 yıllık süre zarfında art arda yaşanmıştır ve yaşanmaya da devam etmektedir. En son 24 Şubat 2009 tarihinde dünyaya en yakın noktadan geçen çift kuyruklu Lulin kuyruklu yıldızının İmam-ı Rabbani tarafından tefsir edilen "şark tarafında iki dişli münevver bir boynuz çıkar" hadisine işaret ediyor olmasının ardından, şimdi de "semadan bir el uzanacak" hadisinin işaret ettiği uzaydaki bu el görüntüsü Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhur ettiğine, faaliyete başladığına, insanlar tarafından farkedilmesinin de iyice yaklaştığına delil teşkil etmektedir.Nette dolaşırken gördüm arkadaşlar.Olabilir diye düşünüyorum.
sefilim
bunu ilk defa görüyorum teşekkürler , doğrusunu söylemek gerekirse hayrete düşmedim niye diye soracak olusanız zaten bizim inancımızda her şeye mantıklı bir açıklama var Smile
aligultekin34
Valla devir kötü.Depremler seller kuraklık filan boy göstermeye başladı.Kıyamet çok yakın gibi gözüküyor.
gerimter
Kıyamet alemetlerinden zina ve binanın çoğalması ve lüx evleri fakirlerin(gariban işçiler) yükseltmesi benim gözlemlediğim en önemli alemetler.Zina o kadar arttıki telefonda yapacak hale geldik.
manyakbey
aligultekin34 wrote:
Valla devir kötü.Depremler seller kuraklık filan boy göstermeye başladı.Kıyamet çok yakın gibi gözüküyor.

Katılıyrum Smile
gerimter
biz göremeyiz.Mehdi bizi görse bizanslı diye öldürebilir.
afyurtsev
Çok ilginç hakkaten. Korkmaya başladım. Paylaşım için teşekkürler.
codermage
Kıyamet çok da uzağımızda değil..
ilginch
Ölüme, hesap vermeye hazır mıyız?
codermage
O değil de sahte Mehdi ödürmek sevap mı acep Very Happy Ortalıkta Mehdi'yim diye dolaşan çok şarlatan var =) bkz. Harun Yahya(Adnan Hocacık) :p
CaYLaKs
vallaha şaşırdm hakkıda yok gibi ayrııntılı şekilde araştırmak gerekir aslında
Related topics
[php scripts ] phpweather&email
Qu'avez-vous comme ordi ?
New design of the home page
What is your best soccer player ?
Are You A Musician?, If so, what do you play?
diference btwn bandwidth and discspace?
ali karimi
Looking for a Good Action Game!
change the refrsh rate of ur monitor
Overclocking.....
Check My site Out
Debian Sarge and ATI =P
zadanie z elektrotechniki :/
I can't run some programs? Why?
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.