FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

En Tehlikeli Işletim Sistemi

BURAK_X
Quote:
Güvenlik yazılımlarıyla tanınan Trend Micro, yayınladığı son raporda Mac OS X kullanıcılarının virüs tehlikesiyle diğer işletim sistemlerine nazaran daha fazla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Apple'ın "virüs tehlikesi yok" şeklinde lanse ettiği işletim sistemi, buna rağmen artan Apple kullanıcısıyla birlikte hacker'ların da bu sistemlere göz dikmeye başlamasına yol açtı. Trend Micro'ya göre 2010'un Kasım ayında yayınlanan 644 MB'lık güncelleme paketi, 5 aylık bir sürenin ardından kullanıcılara sunuldu.

Diğer işletim sistemlerinin sık sık güncellendiğini belirten antivirüs şirketine göre, uzun aralıklarla güncellenen OS X, hacker'ların tehdidine fazlasıyla açık hale geldi.
darkeagle
Mac, windows kadar karmaşık bir yapıya sahip değil, mac sistemler olurda windows gibi yaygınlaşmaya başlarlarsa virüs ile uğraşmaları windowstan çok daha fazla olacaktır...
aligultekin34
darkeagle wrote:
Mac, windows kadar karmaşık bir yapıya sahip değil, mac sistemler olurda windows gibi yaygınlaşmaya başlarlarsa virüs ile uğraşmaları windowstan çok daha fazla olacaktır...

Tam o noktada virüs programları devreye giriyor zaten.O zaman virüs programı geliştiricileri için büyük bi kapı açılmış olur.Adamlar paraya para demezler. Laughing
gumusova
bu haberin birilerinin ekmeğine bal süreceği aşikar
ulytau
Beencede microfot böyle süni gündem yaratmayı seviyor
akemanci
benim anlamadığım, Apple nasıl bu kadar kendinden emin? "virüs tehlikesi yok" bunu ilk duyduğumda "hadilan" demiştim. Virüs de bir program sonuçta, macintosh'lara program yüklenmiyor mu, yükleniyordur heralde, o zaman yapan olmadığı için virüsü yoktur.
aligultekin34
Ya zaten hackerlar en çok microsoftun işletim sistemine saldırıyor.Microsof işletim sistemleri içerisinde pastadan en büyük dilimi kazanan sistemdir.Ve de en çok virüse ve hackera açık işletim sistemi diyebiliriz.Bazı akıllıların virüs programı bilene yok.Kapıda bekçi olmayınca kapıyı maymuncukla açar gibi sızıyolar.Bu güne kadar kaç tane mac gördünüz türkiyede.Kullanan kişi sayısı çok az.Anca bi teknoloji mağazalarına gidince görüyoruz diyebiliriz.