FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Pardüs 2011 download :) PC NET dergisinden alıntıdır..

bluxberry
Pardus 2011 İndir Download Türkçe 32 Bit -> http://www.teknolojihaber.net/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=Pardus+2011+32+Bit

Pardus 2011 İndir Download Türkçe 64 Bit -> http://www.teknolojihaber.net/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=Pardus+2011+x86-64bit

Ulusal işletim sistemimiz Pardus’un 2011 sürümleri çıktı.

Türkçe Linux dağıtımı Pardus 2011′de en göze çarpan yenilik olarak OpenOffice yerine LibreOffice kullanılması ve 64 Bit desteği de olması.

Diğer güncelleştirmeler ise şöyle:
- Çekirdek – Son Linux çekirdeği 2.6.37 binlerce hata düzeltmesinin yanında en güncel donanımlara da destek veriyor.

- Kaptan – Masaüstü özelleştirme aracı Kaptan, artık seçimli olarak fotoğrafınızı çekip avatar olarak ayarlayabiliyor.

- Plymouth – Pardus 2009.2 sürümünde kullanılan bootsplash aracının yerine yeni Plymouth teknolojisi geçiyor.

- YALI - Kurulum aracı YALI, LVM/RAID ve UUID desteği kazandı.

- KDE SC – Pardus 2011 en güncel ve kararlı KDE Yazılım Seçkisi, KDE SC 4.5.5 ile geliyor. Masaüstü deneyiminizin daha hızlı ve kararlı olması için temel paketlere birçok hata düzeltmesi ve iyileştirmeler yapıldı.

- NetworkManager – Pardus 2011 sürümünde öntanımlı ağ altyapısı olarak GNOME NetworkManager 0.8.2 sürüme geçildi. Uzun zamandır desteklenen Ethernet ve 802.11 WLAN ağlarının yanı sıra kullanıcılar artık HSPA/CDMA/VPN ağlarını da ayarlayabilecekler.

- LibreOffice – Document Foundation tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu ofis araçları takımı LibreOffice, Pardus 2011 sürümünde artık öntanımlı oluyor.

- GTK Oxygen biçemi – Tüm GTK uygulamaları artık oxygen-gtk projesi sayesinde Oxygen biçemiyle görüntüleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı arabirimi tutarlılığında büyük bir iyileştirme sağlanmış oluyor.
genckalemsor
Linuxun cd den direk çalışan bir sürümü vardı. Aynı şey pardüs 2011 için geçerli mi aceba? En azından test etmek için olabilir..
aligultekin34
En güzeli ubuntu arkadaşlar.Gnome masaüstü kullanan sürümler çok güzel bence.Diğer kde masaüstleri çok yavaş açılıyor ve kapanıyor.Kdenin microsofttan farkı kalmıyor bana göre.
gerimter
linuzta exe formatlı programlar kuruluyormu bu iş başarıldımı acaba bende windowstan kurtulmak istiyorum lakin bir çok programı kullanamamak canımı sıkıyor.
akemanci
Bunu dergiden falan almış olsan da alıntılamış olman gerekmiyor muydu. sonuçta alıntı.
..

pardus iyi işletim sistemi, tek eksiği xp programlarımı çalıştırmaması. uyumluluk problemi olmasa valla pardus kullanırım ben de.
aligultekin34
gerimter wrote:
linuzta exe formatlı programlar kuruluyormu bu iş başarıldımı acaba bende windowstan kurtulmak istiyorum lakin bir çok programı kullanamamak canımı sıkıyor.

Eklentileri mevcut ama bazı programlar kurulmuyormuş.Bende bi ara linux kullanmak istdedim ama 1-2 hafta sonra windows a geri döndüm.İşletim sistemlerinin bir kaçını denedim heleki şu kdelilerin micrososftunkinden farkı yok.Çok yavaş kapanıyor.Gnome olan ubuntuyu denedim çok başarılı buldum.Son derece çok çabuk kapanıp açılıyor.
gerimter
hızı nasıl windows 7 ile kıyaslarsak
aligultekin34
gerimter wrote:
hızı nasıl windows 7 ile kıyaslarsak

deniyeceksen ubuntuyu dene ben 1 hafta denedim süper kapanması açılması çok çabuk. Laughing
gerimter
denemeden önce yorumları almak daha mantıklı geliyor bana.Bir sürü iş sonuçta.
codermage
Pardus'un 2011 i çıkarması beni oldukça mutlu etti. Henüz incelemedim ama inşallah gnome masaüstü kullanıyordur.
aligultekin34
codermage wrote:
Pardus'un 2011 i çıkarması beni oldukça mutlu etti. Henüz incelemedim ama inşallah gnome masaüstü kullanıyordur.

Gnome değilse at çöpe gitsin.En hızlısı gnome Smile)