FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında Görüşleriniz

ibrahim43
Quote:
Show TV de yanınlanan Kanunu Sultan Süleymanın dizisi Muhteşem Süleyman dizisinin oyuncuları :
Halit Ergenç’in Kanuni Sultan Süleyman‘ı canlandırıyor
Nebahat Çehre ise Valide Sultan rolünde

Muhteşem Yüzyıl‘ın diğer oyuncuları; Okan Yalabık, Selma Ergeç, Nur Aysan, Arif Erkin, İlker Aksum, Sema Keçik Karabel, Merve Oflaz ve Filiz Ahmet.
Senaryo : Meral Okay
Yapımcı : Tims Production Timur Savcı

Medyada uzun süreden beri Hürrem Sultan ile ilgili olarak haberler yapıldı. Sonunda Hürrem Sultan belli oldu. Meral Okay, Almanya’da keşfettiği bir oyuncuda karar kıldı. Adı Meryem olan bu güzel oyuncu, 2011 yılının en çok konuşulan isimlerinden biri olacak.

Muhteşem Yüzyıl Dizisi Konusu Nedir ?
Dizi, Yavuz Sultan Selim’in vefatı ve Kanuni’nin tahta geçişiyle başlıyor. Dizinin Pararlel Kurgusunda ise, Hürrem Sultanın, Yavuz Sultan Selim’e Kırım’dan getirilen cariyelerle birlikte istanbul’a gelişi canlandırılıyor. “Kanuni Sultan Süleyman, muhteşem yüzyılı yaratan adam, iktidar olarak çok başarılı ama kişisel hayatında Büyük trajediler yaşayan biridir. En değer verdiği şeyleri kendi eliyle yok etmek zorunda kalır. Dizi Sadece Kanuni ve Hürrem Sultanı değil, o dönemin, en bilinen karakterlerini de ekrana yansıtıyor. Mimar Sinan’ın da o dönem kalfalık dönemi. Baki, Fuzuli, hepsi diziye girecekler. Süleyman’ın çağdaşları Britanya’da Tudors hanedanlığı 8. Henry, olağanüstü bir iktidar savaşı var. Doğudan Avrupa’nın içine bir Müslüman imparator büyük bir güçle ilerliyor, onların içerisinden muhteşem Süleyman doğuyor.

Daha önce bu forumda Türk tarihi ile ilgili dizi-film ihtiyacını tartışmıştık ve çoğumuz Osmanlı dizisi beklentisi içindeydik. Ve sanki bizi duyan oldu, Osmanlının zirve yaptığı dönemi konu alan bir dizi çekildi. Bu dizi şuan tartışma konusu olmuş durumunda. Sizin bu dizi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
darkeagle
Bu konunun tartışması siyasete dönüşecek gibi bir his var içimde...
BURAK_X
kısa ve öz; ben harem değil osmanlı görmek istiyorum
ibrahim43
darkeagle,
siyasi yönünü hiç düşünmüyorum bile. Dizi hakkında insanımız ne düşünüyor onu merak ettim, malum dizi rekor kırıyormuş Smile

BURAK_X,
Ben de harem sahneleri üzerinden beslenmesine karşıyım. Osmanlının veya Kanunî'nin hangi yönlerinden bahsedilecek onu merak ediyorum. Mesela Sultan Süleyman iyi bir şairdir. Duygusaldır, sanata ve sanatçıya önem verir. Babasından gelen sert mizacı vardır. Onca yaptığı iyi şeye rağmen bazı hataları Osmanlının ileri de duraklayama geçmesine neden olmuştur. Bunların işin bilimsel tarafı.Bunlardan bakalım hangilerine değinilecek onu merak ediyorum. Sadece içkiye ve kadına düşkün olarak yansıtılacksa film de olsa bize zarar verir inancındayım.
adminfatih
bence güel bir dizi severek izliyorum ve bu konu siyasede dönüşürse hiç saşmam darkeaglenin dediği gibi
gerimter
Filim çekim yönüyle kurgu falan güzel ama Osmanlı imparatorluğunu aşk batakhanesi gibi göstermiş.
manyakbey
Dizi Çok Güzel ve Ben Severek izliyoRUm.
Bencede Şimdi konu siyasete dönüşecek kesinlikle.
Birde Küçük Sırlar İzleyen Varmı ?
genckalemsor
Abi başka ülkelerde bir dizi çekileceği zaman adamlar sürüyle danışman tutup öyle yazıyor senaryoyu. Bizdeyse herşeyde olduğu amatör bir ruhla haraket edilmekte. Malesef dönem dizilerini de elimize yüzümüze bulaştırmayı başarıyoruz....
BURAK_X
genckalemsor wrote:
Malesef dönem dizilerini de elimize yüzümüze bulaştırmayı başarıyoruz....
Applause Applause Applause bravo
ibrahim43
Bende biraz izliyeyim dedim ama sarmadı dizi. Kanuniyi oynayanı eskiden beri kıl oluyorum ondan ısınamadım gitti Smile