FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Siber Tehdit Geliyor.. :)

bluxberry
ABD Savunma Bakanı Gates:"ABD,gelecekte muazzam bir siber tehditle karşı karşıya olacak."
ABD Savunma Bakanı Robert Gates,“ülkesinin gelecekte muazzam bir siber tehditle karşı karşıya olacağını, bu saldırı risklerine karşı şemsiye oluşturmak için sivil-asker işbirliği gerektiğini” söyledi.

Washington'daki bir toplantıda konuşan Gates,“Gelecekte muazzam bir tehdit olacağını düşünüyorum.Bugün de,ciddi düzeyde bir tehdit sözkonusudur.Bu,hepimizin karşı karşıya bulunduğu bir gerçek” dedi.Gates,Amerikan silahlı kuvvetlerinin,kendi bilgisayarlı sistemlerini koruma yolunda önemli ilerlemeler sağladığını,ordunun özel sektördeki partnerlerinin de bu şemsiye altına girmesi için çalışma yapıldığını ifade etti.

ABD Savunma Bakanlığı'nın tahminlerine göre,Amerikan bilgisayar ağlarına sızmak için 100'den fazla yabancı istihbarat servisi çaba gösteriyor.Yetkililerin verdikleri bilgilere göre bilgisayar korsanları,dünyanın en büyük kütüphanesi olan ABD Kongre Kütüphanesi'nde var olan bilgilerin toplamının kat kat fazlasını,bir yıl içinde Amerikan kamu kuruluşları,üniversiteleri ve iş çevrelerinden sızdırmayı başarıyor.
rouqe
bizim Türk'ler daha denememiş demekki girmeyi buraya herhale deneselerdi coktan kökünü kurutmuslardı Smile
codermage
Ben günümüz unix sistemlerinde o kadar açık bulunacağına pek inanmıyorum. Gidişat da onu gösteriyor zaten. Ama tabi işin uzmanları bu adamlar..
ComqLex
codermage unix - linux sistemler kadar kolay hacklenebilen bir sistem yok Smile windows bile böyle değil.
ben şuana kadar root yemeyen unix - linux sistem ile karşılaşmadım 3 senedir sanal alemdeyim Smile
Açıksız sistem yoktur.