FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


WordPress Kurulumu

manyakbey
Code:
WordPress Kurulumu Resimsiz Anlatım

Arkadaşlar resimsiz anlatmayı tercih ettim, çünkü gerçekten kolay :) . Bence resimlerle çok detaya inilince gözünüz korkuyor ondan yapamıyorsunuz.Şimdi size 0′dan anlatacağım ve yapamayan kalmayacak.

Şimdi öncelikle hepinizin bildiği gibi, ftpye wordpress dosyasının içindeki “sayısı fazla” olan klasörlerin hepsini atalım.Yani indirdiğinizde açın, açtığınızda wordpress klasörü vardır, ve içinde asıl dosyalar vardır. Biz bu dosyaları atacağız.Tabi örneğin siteadınız.com/blog şeklinde kurmak istiyorsanız, blog adlı bir klasör açıp, oraya atmalısınız.
Burayı hallettik.Şimdi hepinizin yanlış yaptığı database bölümüne geçelim. Öncelikle, Mysql Databases, türkçesiyle Mysql veritabanları kısmına girelim. Orada veritabanımızı basit şekilde oluşturalım. Genellikle siteadınız_dbismi şeklinde olur. Daha sonra biraz alta inelim ve kullanıcı oluşturalım .Sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir, bir de şifrenizi doğrulamanızı. Burayada istediğimizi giriyoruz.Bu da siteadınız_kullanıcıadı şeklinde olur genelde.Şimdi cpanelde tek bir işimiz kaldı. Veritabanına kullancıyı eklemek.Biraz daha alta indiğinizde , oluşturduğunuz veritabanını ve kullanıcı adını görebilirsiniz.İngilizce cpanelde “add” türkçe cpanel ‘de ekle tuşuna basıyoruz [ olusturdugumuz kullanıcı adı ve veritabanını seçerek ] . Karşınıza kutucuklar çıkar. Burada hepsini seçiyoruz ve devam ediyoruz.Cpanelle işimiz bitti arkadaşlar.

Şimdi wordpress kurulumuna başlayabiliriz.Siteadınız olarak girin, olmazsa siteadınız/wp-admin/install.php olarak girin. (ör:cadobay.com/wp-admin/install) Kuruluma başladığınızda, confige yazamadığını söyleyen bir hata ile karşılaşacaksınız. Hemen ftpden wp-config.php dosyasının ch mod değerini 666 yapıyoruz.[ Filezilla 'da sağ tıklayın-dosya izinleri-666] Kuruluma devam ediyoruz. Oluşturduğunuz veritabanı kutularını eksiksiz dolduruyoruz. veritabanı ismi : siteadı_db kullanıcı adı : siteadı_kullanıcıadı şifre : kullanıcıya verdiğiniz şifre, alttakide localhosttur.

Bukadar, admin bilgilerini girerek, bloglamaya başlayabilirsiniz.
Kolay gelsin:)


Alıntı...
Related topics
Skinning Wordpress
wordpress problem
wordpress problem :( need help.. :(
Help with WordPress
http://irish.frihost.net/wordpress
switching from blogger to wordpress
Thinking of change
Admin Themes in Wordpress. What's on your Dashboard?
Admin Themes in Wordpress. What's on your Dashboard?
WordPress Glitch
Is There a WordPress Expert in the House?
K2 Theme for Wordpress
WordPress 2.0
FRIHOST'A WORDPRESS KURULUMU..
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.