FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft'tan Hotmail aciklamasi

rouqe
Microsoft, yaklaşık 20.000 kişinin Hotmail hesabını alt üst eden hata hakkında ilk kez konştu...

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 20.000 Hotmail kullanıcısının hesap içeriğinin silinmesi nedeniyle özür diledi, ancak bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Windows Live yöneticisi Chris Jones, blog'unda 17.355 Hotmail hesabının 'sunucular arasında yükleme dengelemesi' sırasında tüm e-postalarını kaybettiğini söyledi. Klasörlerin boşalması 30 Aralık'ta başlamış ve bu durumla karşılaşan kullanıcılar "Hotmail'e hoş geldiniz" mesajı almışlardı. Bazı hesaplar ise 10 yıl geriye gitmişti.

Bazı kullanıcılar Hotmail forumlarında Microsoft'tan e-postalarını geri getirmesini isterken, bir grup kullanıcı ise memnuniyetsizliklerini belirtmek için bir Facebook grubu kurdular.

Pazartesi günü bir açıklama yapan Jones, Microsoft'un sorunu 2 ocakta tanımladığını ve hesapları geri yüklediğini söyledi.
aligultekin34
Question Question Question Olabilir.
gerimter
benimki 15 yıllık hotmail bişi olmadı
rouqe
aynen simdiye kadar benımde hic birsey olmadı.. Ama enterasan yani bu kadar kaliteli firmalar bile hata yapabiliyor.. yada hatasız bir sey olmuor.. bunca para alıyor oradaki muhendisler mukemmel yazılımlar ortaya cıkartıorlar , yıllar boyunca sorunsuz calısıor ama bi bakıorsunuz sorunsuz yıllarca calısan yazılım yada program aniden hic beklenmedik bir bi sorun cıkartıor.. Bizim memlekette olabilir diyip gecebilirsiiz ama emin olsun yurt dısında , avrupada yada amerikada yani bilisim suclarının bile turkiyeden cok cok daha önce aktif oldugu memleketlerde insanlar bu hatalardan milyonlarca dolar euro neyse tazminat alabiliyorlar.. yani sadece bilgi olarak eklemek istedim.. gazetede gördugum bir haber idi ..
genckalemsor
hotmail tamamen göçse güzel ülkemle neler olurdu merak ediyorum SmileSmileSmile
genckalemsor
2000 den beri kullanıyorum bende. herhangi bir sorun yaşamadım.
codermage
Abi aklım almıyor nasıl bir veritabanı var bu adamlarda :S Herhalde hotmail bilgilerini saklamak için bir şehri komple server yapmak gerekir Smile (abartıyla karışık..)
aligultekin34
Gmail ve yahoo ya gelin rahat edin Smile
manyakbey
Türkiyeye dokunmamışlar galiba Very Happy