FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Hesabım kapatıldı durduk yere.. Backup alamıyorum!

ultimatermof
Hesabım nedensiz kapatıldı. Bondingse illegal bir durum olmadığını ö.m. ile attım.

Dzn: backup alamıyordum. Aldırdım şimdi bondingse.
ultimatermof
Galiba bana yol gözüktü arkadaşlar... Hadi eyvallah...
Hostun kapatılması da tam bunalım zamanıma geldi...
Hadi kendinize iyi bakın.
darkeagle
ultimatermof wrote:

Hesabın ne sebepten dolayı kapatılmış?
ultimatermof
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Çok kaynak tüketiyormuşum. Şu moflink ile mofreklam hizmetinden dolayı galiba. Çok fazla ziyaretçi giriş yapıyor ve CURL kullanılıyor. Dayanamadı sunucular.

Üzülüyorum çünkü hiçbir ücretli host bunun yerini tutmamıştı. Siz bari kıymetini bilin Smile
darkeagle
ultimatermof wrote:
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Çok kaynak tüketiyormuşum. Şu moflink ile mofreklam hizmetinden dolayı galiba. Çok fazla ziyaretçi giriş yapıyor ve CURL kullanılıyor. Dayanamadı sunucular.

Üzülüyorum çünkü hiçbir ücretli host bunun yerini tutmamıştı. Siz bari kıymetini bilin Smile

Hiçbir uyarıda bulunmadılar mı peki?
meseloz
ultimatermof wrote:
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Eee...
Yolculuk nereye şimdi? Yurt içi mi yurtdışı mı bir server kullanacaksın?
Yoksa kendin mi kuracaksın?
ultimatermof
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Hiçbir uyarıda bulunmadılar mı peki?

İlk önce hostumun cURL'ini kapattılar. 5 dk geçince de, host hesabı durduruldu (account suspended). Sonra da host tamamen kaldırıldı. Çok önceden bir keresindede, CornJobsların zamanını düzgün ayarlayamadığım için, sürekli bir PHP dosyası çalışıyordu. O zaman da hostumun CronJobs'ını kapattılar. Öyle uyarmışlardı. Very Happy
ultimatermof
meseloz wrote:
ultimatermof wrote:
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Eee...
Yolculuk nereye şimdi? Yurt içi mi yurtdışı mı bir server kullanacaksın?
Yoksa kendin mi kuracaksın?

Yurtiçi asla kullanmam. Yine yurtdışı bir server hostu kullanacağım.
Kendim kurmayı bir keresinde düşündüm. Ama ne yapabileceğimi bilmiyorum. Benim PC'nin özelliklerinin, şu Frihost'un sunucularınınkinden çok da aşağı kalır bir yanı yok. Kurabilirim belki ama sadece Windows platformu üzerinde kurarım. Hem bir de uplink denen birşey attırmak gerekiyormuş. Upload hızlandırmak için. O nasıl yaptırılır, ne kadardır hiç bilmiyorum.
kemal44
off sen böyle anlatınca ben bile korktum yani ebnimde forum var bi kapanırsa bittim:S o kadar şeyler var acaba kapandığında sana dosyalarını yani yedek veriyorlarmı vermezlerse yani bir laf hak ederler yani doğruya doğru ben o kadar forum açıyorum o kadar dosyalar vs koyuyodum bi gün bi bakıyorum boomm bende bundan korkuyordum senin başına gelmiş:S

acaba yedekleri verdilermi?
ibrahim43
Hayırlısı olsun. CPU kullanımı konusunda ücretli hostinglerde sıkıntı çıkartabiliyor. Ona göre çalışacağın firmayla önce onları konuş yada araştır CPU kullanım izni ne kadarmış onu araştır bence. Emeğin şuan boşa gitmemiş ama gidebilirdi.
ultimatermof
yedegi ozelden, bondingsten aldim. tum ftp, sql, mail.yahu emek bosa gitmedi de su bir haftadir kardan zarar ettim. birkac gun icinde en az 50tl kazancim daha olabilirdi. bana surekli verialisverisi yapmama izin veren host lazim. 3arkadas ortak calisiyoruz
gerimter
hemen yedekleri alayım.Belirli bir sınırı var zaten sen sınırı aştınmı ki .
darkeagle
Bu arada kurallar da bu durum belirtilmiş açıkça.

http://www.frihost.com/forums/vt-30819.html

Quote:
-Proxy web siteleri veya script kodları ve tüm yoğun kaynaklı web siteleri veya script kodları yasaktır.

Host açmadan önce duyuruları veya sabit başlıkları okumakta yarar varmış demek ki...
rouqe
tamolarak anlamadım ben sımdı fazla trafik kullanıldıgı icin mi kapatıldı hostun ? yani benımde ii bi projem var su anda calıstıgım ileride raabet gorurse tam tatlı yerinde hostumunuzun kapanma sansı varmıdır?
darkeagle
rouqe wrote:
tamolarak anlamadım ben sımdı fazla trafik kullanıldıgı icin mi kapatıldı hostun ? yani benımde ii bi projem var su anda calıstıgım ileride raabet gorurse tam tatlı yerinde hostumunuzun kapanma sansı varmıdır?

Proxy sitesi veya hit kazandırma vb. gibi çok trafik kullanımına yönelik bir site yaparsan kapanır. Ama herhangi bir içerik yönetim sistemi (CMS, forum,portal vs.) düşünüyorsan bir problem olmaz. Ben kaç senedir frihost kullanıyorum, aynı hostta birden çok site barındırıyorum ve bir çoğu rağbet görür durumda, bir problem yok şu ana kadar.
rouqe
joomla kullaniorum genelde.. umarım sorun olmaz.. kendi projelerim genelde ama gercekten bircok paralı hosttan daha ii durumda.. peki nasıl karsılıyorlar burada bu sunucuların masrflarını merak edioyorum ?
darkeagle
rouqe wrote:
joomla kullaniorum genelde.. umarım sorun olmaz.. kendi projelerim genelde ama gercekten bircok paralı hosttan daha ii durumda.. peki nasıl karsılıyorlar burada bu sunucuların masrflarını merak edioyorum ?

Sadece Joomla ile bir problem oluşmaz.

Sitede yapılan reklamlardan elde edilen gelirler ile karşılanıyor sunucu paraları...
ultimatermof
Proxy yasak madem, peki o zaman niye curlda proxy argumenleri acik? kapatsin bondings?
darkeagle
ultimatermof wrote:
Proxy yasak madem, peki o zaman niye curlda proxy argumenleri acik? kapatsin bondings?

Argümanları kullanabileceğin yasak olmayan başka bir durum vardır belki ondan kapatmıyorlardır.
Ayrıyeten açık olması yasak olduğu anlamına gelmez. Zaten ben curl kullanamıyorum server 1 de.