FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Windows XP‘nin Son Nefesi!

BURAK_X
Quote:
Windows XP'nin son kullanma tarihine çok var ama emektar Windows'un o kadar yaşaması biraz zor!

Gartner'ın yaptığı son analizlere göre şirketler Windows XP'den Windows 7'ye geçmek için çok beklemeyecek.

Windows XP SP3'ün son kullanma tarihi 2014 yılında dolsa ve teknik destek kesilse de, şirketler 2012 itibariyle XP'yi çoktan terketmiş olacak.

Gartner'ın başkan yardımcısı Michael Silver yaptığı açıklamada Windows Vista'ya geçmeyen işletmelerin yüzde 80'inin Windows 7'ye geçme hazırlığı içerisinde olduğunu belirtti.

Windows 8'in ufukta görünmemesi ve Windows XP'nin de artık çok eskimesi, geriye tek seçenek olarak Windows 7'yi bırakıyor.

darkeagle
Quote:

Windows 8'in ufukta görünmemesi...

Ufukta gözüküyor. (2012)
meseloz
Vay be...
Emektar Xp'ye de sonunda yol göründü demek...
Aslında ben çok memnundum Xp'den ama çağın gerisinde kalmayalım diye geçiş yapmak gerekiyor... Yoksa bana kalsa hala Xp kullanıyor olurdum heralde. Ama Vista'yı da pas geçtikten sonra Xp'de daha fazla ısrar etmek doğru olmazdı heralde...
BURAK_X
meseloz wrote:
Vay be...
Emektar Xp'ye de sonunda yol göründü demek...
Aslında ben çok memnundum Xp'den ama çağın gerisinde kalmayalım diye geçiş yapmak gerekiyor... Yoksa bana kalsa hala Xp kullanıyor olurdum heralde.

xp iyiydi ya. güya 2010da xp bitecekti Very Happy yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? Confused Question
Quote:
Ama Vista'yı da pas geçtikten sonra Xp'de daha fazla ısrar etmek doğru olmazdı heralde...

eski bir sevgiliden kaçar gibi... Laughing
kemal44
ben xp kullanırdım fakat win7 yi gördüm süper yani ne diyeyim çok hızlı
ibrahim43
PC sistem özellikleri iyiyse XP de diretmenin bi anlamı yok artık. Ben de xpci idim fakat win7 beni ondan vaz geçirdi. XP nin 2010'un sonunda güncelleme desteğini kesicekti sözde Windows ama görünene göre XP 3-5 yıl daha yaşıcak.
BURAK_X
bende mi geçse napsam?
darkeagle
BURAK_X wrote:
bende mi geçse napsam?

Geç bile kaldın...
gerimter
xp en uzun dayanan işletim sistemi olarak kalacak heralde.
BURAK_X
gerimter wrote:
xp en uzun dayanan işletim sistemi olarak kalacak heralde.

katılıyorum. çoğu kimselerimiz ona aşina durumda